Apoteke koje treba izbegavati

Started by dadaf, 26-09-2008, 19:03:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

#30
Ja mislim da oni to ne smeju da urade tj moraju da ti napisu u stazersku koliko god da si odradila.
Nazovi Farmaceutsku komoru (http://www.farmkom.rs/) i pitaj njih ( trazi pravnika).  :wink:

Viviana

U obavezi su da ti napisu i potpisu ta 4 meseca.Neka procitaju pravilnik,to se sve moze skinuti sa neta sa sajta farmaceutske komore.

Bred

I da se vratim na temu - izbegavati apoteke koje precesto imaju oglase za nove farmaceute, tu sigurno nesto ne stima. Da ih ne imenujem sad ali ko prati oglase za posao, zna sigurno koje su to konkretno apoteke/ZU ...  :wink:


Jovana Bg-Bl


petrovicandjelka1

#34
 :thanx2: Bas lepo sto to cujem, mislila sam da sam samo ja imala takva ruzna iskustva.

Bred

Mislim da bi bilo krajnje korisno da svako sto opsirnije napise svoje negativno iskustvo prilikom trazenja posla ili na samo poslu, konkretne nazive apoteka nije nuzno navoditi.

maki

Sta mislite o apotekama Fillyfarm za staziranje?

Bred

Oni su ranije bili ok, ne znam kakvo je sad stanje.
Bas su dobro placali stazere, neke su i zadrzali ali to je sve zavisilo od toga da li se uglavis bas kad njima treba ljudi.
Inace plata farmaceuta sa licencom je kod njih 50000din i nema neke vece zafrkancije osim jedne tehnicarke koja je valjda sef svim farmaceutima koja preko nekog svog dupeuvlakaca terorise ostale zaposlene ali pitanje je da li je sve to tacno, posto sam to davno cuo.  :K
Za moj ukus su malo previse haoticni ako je suditi po Anleku posto im je gazda isti.
Previse opusteni i neorganizovani.
:wink:

Viviana

Dodacu oglas koji se cesto ponavlja i na koji sam licno i otisla.Vrte taj oglas i to uvek iste sadrzine cisto radi formalnosti..I pre 3 meseca su trazili isto 2 farmaceuta i 2 tehnicara,verovatno zaposljavaju radnike na 3 meseca.Ovako izgleda :
Apoteka ,As Farm,Cara Dusana,  Hitno potrebna 2 farmaceuta za stalni radni odnos sa radnim iskustvom kao i 2 tehnicara farmaceuta za stalni radni odnos

Bred

I sta su od tebe trazili na tom razgovoru tj sta su nudili?
Pretpostavljam da posao nisi prihvatila?

Viviana

Od mene su trazili da imam iskustvo,da poznajem lekove i da odmah mogu da pocnem da radim,sto mi je i odgovaralo .Nudili su slabu platu,oko 40 000 plus ,mesecno placanje za prevoz.Naglasili su odmah da imaju dosta kandidata ,i da su zadovoljni sa mnom.Razgovor je bio kratak,oko 5min.Nisu ni javili da nisam primljena,a naravno da ne bih ni prihvatila.

Bred

#41
Ne bi prihvatila zbog niske plate ili zato sto ti oni nisu delovali ozbiljno?
Cinjenica je da farmaceuta u Bgu ima i previse ali poslodavci, pogotovo manji, cesto lazu i za to i za mnogo drugih stvari.
Da ne pricam da platu koju dogovorite retko kad i dobijete u tom iznosu, vole da zakinu za hiljadu, dve, tri vise nego ista.
A prinudjeni ste da prodajete i razno razne trange frange stvari i ako vam je gazda nad glavom, da konstantno slusate kako  vam plata zavisi od pazara, da jasete dzoger itd itd. Znaci da budete all in one - i farmaceut, i knjigovodja, i cistacica i klozetarka ... ( http://www.youtube.com/watch?v=xPK2jrt6IME )  :K2:  :K2:  :K2:
Ja sam bio na razgovoru kod jednog takvog koji je insistirao na tome da ako mi dodje neko ko je prehladjen, ne smem da mu dam neke cajice od dvesta dinara vec moram da mu uvalim najskuplji antibiotik, multivitamin, nesto za imunitet, za nos, za grlo i povrh svega, OBAVEZNO, maramice za nos (?!?!??!). :face: Naravno,  brze sam izasao nego sto sam usao. :K
Plata od 40000din je realnost za Bg, i verovatno ce biti sve manja.
Ja sam jos pre 2 god, bio na razgovoru kod jedne vlasnice apoteke u nekoj teskoj periferiji Bga koja mi je vec nad rekla da maksimalna plata koju moze da mi ponudi je 40000din plus eventualno markica za II zonu gspa.
Znaci, veca sigurnost je u vecim lancima apoteka, dok i oni ne propadnu.

Apoteke koje cesto ponavljaju skoro istovetne oglase za posao treba izbegavati u SIROKOM luku jer to je najjasniji signal da tu nesto ne valja i ne stima a ko prati malo cesce oglase za posao zna koje su to apoteke.

Lait farma, kako sam cuo, nudi farmaceutima platu od 30000din, zbog toga nikog ne mogu ni da nadju.

I apoteka Patria isto veoma veoma cesto daje oglase, ne znam sta se s njima desava i da li vise uopste postoje.

Znam da sam i na halo oglasima ranije zaticao jedne te iste apoteke kako iz nedelje u nedelju objavljuju isti oglas, jedna je na Zarkovu, a druga u Brace Jerkovic.




maki

#42
A sta mislite o apotekama Viva B(tako nekako se zove)? Izvinjavam se na ovako direktnim imenovanjima,ali u potrazi sam za nekom normalnom apotekom,pa mi bas trebaju takve informacije ,a pretpostavljam da ce sluziti svima koji ovo citaju..

Bred

Mislim, normalna apoteka ...

Tako nesto gotovo da ne postoji.

Haha, salim se. :K

Jel Viva apoteka u Bgu ili Nsu?

Jovana Bg-Bl

Quote from: Bred on 13-08-2011, 15:13:29
I sta su od tebe trazili na tom razgovoru tj sta su nudili?
Pretpostavljam da posao nisi prihvatila?
Ja sam danas bila na birou...i upravo ovaj oglas videh!