Usmeni ispit kod prof. Vesne Spasojević-Kalimanovske

Started by ivilija, 25-06-2006, 19:14:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sali


pexualis

Polozio sam ispit 23.6. Moja kombinacija glasi:

1. Kalcijum i odredjivanje
2. Hiperlipoproteinemije tipa 2
3. Proteini akutne faze
4. Hronicne komplikacije dijabetesa

Koncept sam napisao za 15 minuti, samo ono sto mi je potrebno da se ne zbunim u toku odgovaranja, profesorka je super, saslusala me je sta imam da kazem o svakom pitanju, a tek onda postavljala podpitanja. Verglao sam kao navijen, jer sam uspeo dobro i da naucim i da razumem ceo ispit. Kiksirao sam na 1. pitanju, jer nisam mogao da se setim dobro odredjivanja kalcijuma, jer to nisam ni obnavljao za usmeni, a prakticni sam dao pre par meseci pa se zaboravilo... Ostalo je sve bilo korektno, sem u 4. pitanju, spomenuli smo HbA1c. Tada mi je profesorka postavila podpitanje, ZASTO JE ODREDJIVANJE HbA1c BOLJI PARAMETAR KOD PRACENJA STANJA PACIJENTA NEGO ODREDJIVANJE GLUKOZE, nisam uspeo odmah to da povezem pa je ispalo kao da to ne znam, mada sam dosta toga izdeklamovao o ovom pitanju, jer je pitanje opsirno i daje mogucnosti da se puno prica. Dobio sam 8 zbog tog hemoglobina, pa mi je bio malo los osecaj posle ispita jer sam imao utisak da mi je 9 zagarantovana, jer ni trenutka nisam prestajao da dajem opsirne odgovore na svako od pitanja, ali nema frke. Sve u svemu, pozitivni utisci, tog dan su svi polozili. Jedna devojka je polozila Klinicku hemiju, momak i cura su polozili Enzime i ja Medicinsku. Tako da, obavezno iskoristite priliku ako ste kod ove profesorke na spisku. Ona dosta toga trazi, bilo je dosta i podpitanja u toku odgovaranja, ali ako lepo naucite, i razumete nauceno, nema sanse da ne polozite...