Usmeni ispit kod prof. Marine Stojanov

Started by crazy ball, 31-08-2006, 13:33:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred


xxx

ljudi kakva je marina stojanov,jel vredi izaci na usmeni kod nje

zvezdica

Ljudi, kad se polaze kod prof.Stojanov u decembarskom roku? Ja polazem 24-og, ali pretpostavljam da se kod nje polaze i ranije, (ja sam polozila prakticni u ovom roku, a oni koji su ranije polozili trebalo bi da imaju usmeni ranije, po nekoj logici); pa me interesuje koji su to datumi, i da li moze da se slusa ispit?! Hvala unapred! :happy:

Nina

Мени је испит 21. у 10, иако не верујем да ћу моћи полагати  :roll: јер нисам научила...

zvezdica

Samo hrabro Nina :box! nisam ni ja to spremila, ali cu procitati one delove koje ona voli da pita, pa ako bude bilo srece...predlazem i tebi isto! I hvala za informaciju! :lol:

Nina

Quote from: zvezdica on 18-12-2007, 23:02:10
Samo hrabro Nina :box! nisam ni ja to spremila, ali cu procitati one delove koje ona voli da pita, pa ako bude bilo srece...predlazem i tebi isto! I hvala za informaciju! :lol:

Хвала на подршци али мој мозак неће да слуша, читам и одједном ништа не разумем, једноставно не знам да радим под притиском...али видећемо :wave:

tarantulica

Puno sreæe vam ¾elim na ispitu i molim vas da dalju prepisku nastavite preko privatnih poruka  :cvet

Nina

Комбинације са испита у децембру:

1. Дигестија и апсорција липида
2. Ренални одговор на АДХ
3. Ендокрина и егзокрина функција панкреаса

1. Метаболичке промене код дијабетеса мелитуса
2. Типови хиперлипоротеинемија
3. Тестови за испитивање гломеруларне функције

1. Хроничне компликације дијабетеса мелитуса
2. Аполипопротеини
3. Функционална испитивања ГИТа

zvezdica

Moja kombinacija:
Apolipoproteini, komplikacije DM, Hiperbilirubinemije
Inace, moj utisak je da MNOOOOGOOOOO pita i to jako detaljno. Ja nisam polagala, ali sam to cula od drugih studenata....

Marija23

juce sam polagala kod prof Stojanov i polozila sam! :lol: ona je jako prijatna i ko god je izvuce trebalo bi da izadje na ispit!!
komb mi je bila:
1. metabolizam u gladovanju ( misli se na lipide)
2. renalna regulacija Na
3. hiperbilrubinemije

11

Uh! Pitanja-egzog. i endog. put metabolizma lipoproteina, renalni odgovor na ADH i kompenzacija neke acidoze ili alkaloze (zaboravila sam jer sam polagala jos u aprilu) :) Samo sam htela da kazem da je prof. skroooooz ok, pitanja su opsirna, nema caka, po cela lekcija, ona je prijatna, malo pita(ako vidi da razumes o cemu pricas)...mada za vecu ocenu hoce da pita sa prakticnog. Mene je pitala odradjivanje holesterola, tako da pogledajte malo i praktikum.
Tako da- ne odustajte! Profesorka je skroz korektna!

Enea

#41
Quote from: labus on 24-03-2007, 01:18:55
medjutim,slusala sam ispit i pita sustinu i sa razumevanjem,vrlo je prijatna i korektna.

ja moram neshto da dodam:
kod mnogih profesora sam odgovarala (uopshteno) kod mnogih drugih nisam... za svo ovo vreme nije mi se dogodilo da je prof ovoliki pedagog. svaka joj chast!

tu i tamo.. trebalo je povezati... pored toga usledilo je josh par pitanja iz oblasti koje nemaju veze sa pitanjima na koje sam odgovarala... pretpostavljam da je to bilo za vishu ocenu.

srecjno svima!

guja

Je l' moze neko da izbaci kombinacije koje su dolazile sad u septembru?
tnx

ceca81

Evo nekih sad iz oktobra:
         1. Digestija i apsorpcija UH
         2. Egzogeni i endogeni put metabolizma lipoproteina
         3. Hiperurikemija

         1. Insulin i antagonisti insulina i uticaj na metabolizam glukoze
         2. Enzimi ukljuceni u metabolizam lipoproteina
         3. Kompenzatorni mehanizam u respiratornoj acidozi
 
           

Miss No

Evo jedne kombinacije za smer MB :
          1.metabolizam UH u jetri i misicima
          2.odredjivanje ukupnih i specificnih proteina u tel.tecnostima
          3.odredjivanje mokracne kis. u serumu i urinu
          4.regulacija metabolizma Ca i fosfata
Profesorka je skroz korektna i vrlo prijatna i pita dosta i mimo pitanja.