Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

Adonis_Vernalis

Zasto ne bismo organizovali rad necega sto bi moglo da se zove npr. Foto-klub? Zar nema studenata naklonjenih umetnickoj fotografiji? Zar nema nas koji o fotografiji bar nesto znamo, kao sto je npr. Fodi sa botanike, ili vas kolega Ivan Jankovic, ili moja malenkost, ili bilo ko od vas cija imena/nickove jos uvek ne znam? To bi bila divna mogucnost da na jedan divan i kreativan nacin ispoljite svoje umetnicke potencijale, cije krajnje domete ne mogu ni da zamislim... Izlozbe, takmicenja, osvajanje novih tehnika, fotomikrografija, naucna fotografija...

Brede, nadji mesto ovoj temi... Ja sam je, po inerciji, otvorio ovde. Studentsko organizovanje?

mare

Mo¾da bi bilo zanimljivo da se osmisli foto-sekcija ili kako se to veæ zove. Sigurno bi bilo super! Ima ja jednu dobru knjigu o tome, staru, ali dobru. Mo¾da bi mogla da poslu¾i za neko predavanjce. Ideja je superi¹ka! :loptica

AVENDON

I ja sam za!!!

Kada sam upisao faks cuo sam da je postojao foto-klub, ali ocigledno da to ne funkcionise........

Meni se vec par godina fotke prodaju preko Stock agencije www.diomedia.com , pa ako neko bude bas dobar mogu da ga preporucim......


mare

E, ba¹ sam sada pogledala sajt i ima neverovatnih fotografija, ali ne znam koje su tvoje. Nema veze, sve su fenomenalne koje sam videla!

aziraphale

za!

ali pod uslovom da postoji i odeljak "naucimo druge"...

besno pile

jeeeeeeeeee!!!!
Strava ideja! I ja sam za.
Konacno na nasem faxu malo kreativnosti :loptica

aziraphale

@besno pile

kako sad "nema kreativnosti"!?

a vezbe iz imunologije i mikrobiologije?

svako ko je uspeo da se ne smori do kostane srzi svoje dokazao je da raspolaze bujnom mastom - sa takvim minimumom prostora i mogucnosti osmisliti zabavu, to je za svaki respekt...

(ubice me za off topic:)i

Smrda

ZA!!!
mogli biste vi malo upuceniji da napravite neki kurs,recimo....

sandric


Maslacak

I ja mislim da je to sjajna ideja! Ja ipak necu direktno ucestvovati u tome, jer ne fotografisem, ali nije ni da sam tabula rasa...zapravo, znam ponesto o tome (decko mi se intenzivno bavi), i sama sam probala, ali ipak nisam za to... Poenta je da veoma volim fotografiju, i jako bi me zanimao rad nasih talentovanih kolega... :>

Avendon je ostavio linkove ka nekim svojim fotkama u temi Galerija (u Caffe-u), pa koga zanima, neka pogleda...
(Pretpostavljam Avendone, da se neces ljutiti na ovu moju sugestiju...? :K)

yeca

Ko se jo¹ ljuti za reklamu??  :wink:

Alnus Glutinosa


Coolgemini

Hmmmm....i meni se ovo jako dopada...zainteresovan sam,premda nisam bas najsjajnije upuæen ali znam neke koji jesu,pa æu se javiti sa nekim linkovima...
@Avendon>odliène su fotografije :!...naroèito mi se dopada noæni pejza¾ i oko medju pukotinom... :wink:

katarina

I ja sam za!

Znam ponesto o razvijanju fotografija, jer sam do pre par godina vezbala u podrumu sa svojom mini foto-laboratorijom. Stara je(ostala mi je od roditelja) ali bitno je da radi!
O razvijanju filmova manje znam, to sam uvek prepustala profesionalcima!
Mnogo je zanimljivo razvijati sam fotografije! Hemikalije nisu skupe ali aparati jesu... Da li ima vec nesto na faxu od opreme, od tog bivseg foto-kluba?

Ja se raspisala o razvijanju fotografija a nisam ni pitala da li ovo podrazumeva samo slikanje ili i ovo sto sam ja napisala...:)

AVENDON

Imam i ja kuci opremu za razvijanje negaiva pa mozemo nesto da skrpimo.......

Razvijac 0.5l je oko 500 din
Fiksir 1l oko 800 din
Voda - krascemo sa faksa :) :) :) :) :)

Crno beli filmovi kostaju kao obicni oko 180..........