Ispit kod prof.Amele Matavulj

Started by frckica-j, 14-11-2008, 21:18:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

Ja sam polagala ispit kod profesorke Amele. Prije nego ¹to sam oti¹la na ispit, èula sam svakakve prièe. Istina je da je profesorka bila izuzetno ljubazna na ispitu, èak mi je pomogla da prevaziðem ogromnu tremu koju sam imala. Obratite pa¾nju na pitanja koja profesorka postavlja: zahtjevaju logièno razmi¹ljanje a ne prostu reprodukciju nabubanih podataka.

Pitanja koja sam imala:
1-ANS;
2-prenos kiseonika (obavezna kriva disocijacije oksihemoglobina!);
3-glukokortikoidi (obavezan mehanizam dejstva!);
4-limfni sistem.



max

moja pitanja su bila koliko se secam
1.bazilarna membrana(uho)
2.senzorni korteks
3.glomerularna filtracija
4.hormoni stitnjace
Prof.zna biti ok,tjera te da razmisljas,ako izlazis prvi put kod nje ,cesto ti postavi pitanje koje je vezano za tvoj prakticni,recimo ja sam na prakticnom imala ispitivanje sluha.Ali mislim da kod ove profesorice mnogo toga zavisi od raspolozenja.2 puta sam pala kod nje i na kraju polozila kod zvjezdane.

Enea

frcjka, hajde ako te mrzi napishi nesto o limfnom sistemu..

frckica-j

©ta ti konkretno treba? Ili pogledaj u fiziologiji po Gajtonu, tu je fantastièno napisano sve. U X izdanu je to u poglavlju 16.

Enea


frckica-j


Enea


frckica-j

S jedne strane ste sreæni ¹to ne uèite po Gajtonu, s druge vam je to minus jer je to ubjedljivo najbolje i najjasnije napisana stuèna knjiga koja mi je do¹la pod ruku.

Enea

Izvini, moja generacija je po tri puta padala godinu dok Gajtona u sitna crevca nje nauchila..
Okej?

frckica-j

Sorry, nisam znala! Ja sam mislila da vi koristite neku drugu fiziologiju. Jeste obiman ali je blago od knjige. Ili je bar meni "sjela" cijela knjiga ili predmet. Kako veæ hoæe¹...  :wacko:  :streber:

Vanja2011

Ja sam imala sledeca pitanja:
1. respiratorna membrana
2. mali mozak
3. upala
4. srcani ciklus
5. glikokortikoidi

Sto se tice profesorice bila je skroz ok,jako strpljiva i spremna da pomogne,ne treba komplikovati sto te pita kratko i jasno odgovori. Sve pohvale za Prof.Amelu. Za razliku od nje Prof.Kovacevic,bar meni na ispitu, bio je krajnje neozbiljan i neprofesionalan,ali nadam se da to samo nije bio njegov dan.

Pitanja kod Prof.Kovacevica :
1. eritrociti
2. ukus i miris
3. acido-bazna ravnoteza
4. krvni pritisak
5. hormoni hipofize



bozana

Profesorica Amela je super.Moja pitanja su:
                                          1.ukus i miris
                                          2.kratkorocna regulacija krvnog pritiska
                                          3.limfa
                                          4.zenski polni hormoni
Kod profesora Ponorca sam imala pitanja:
                                       1.somatosenzorni sistem
                                       2.kratkorocna regulacija krvnog pritiska
                                       3.acidobazna ravnoteza
                                       4.insulin
Prof. Ponorac je isto ok,korektan, znas polozices ne znas padas.

frckica-j


bozana

Ma nisam polozila.pohvalila bih se ja.prvi put sam kod Ponorca odgovarala ali jisam tad naucila sve, a drugi put kod Amele i samo jednu oblast ne naucim i tu dobijem.Bice bolje treci put :wall:

frckica-j