Kome se obratiti?

Started by brko, 30-06-2009, 10:26:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brko

Kome se ¾aliti na pona¹anje profesorice?
Pre par godina, koleginica se ¾alila prodekanu za nastavu i dobila odgovor da se tu ni¹ta ne mo¾e pa ako fakultet ni¹ta ne mo¾e, ko mo¾e?!

bilja_tb

a sta se konkretno desilo?

Bred

Niko nista. Bolje da cuti i trpi.

Iskreno, nek ne tera mak na konac a profesorka je nedokazna, u najmanju ruku, da ne budem grub i bezobrazan u daljoj kvalifikaciji doticne ...

Da ne pricam o tome da je zlopamtilo ....

Skoro je profesorka jednog kolegu za*ebala nevidjeno - izbacila spisak ljudi koji su polozili i na kojem je i on bio, kad je otisao da upise ocenu, ona mu rekla da on NIJE polozio :?: :face:

I on je se zalio (mada ne znam koliko mu je to pametno) ali dalje sta se tu desavalo ne znam ...  :wink:


Nea

Ne znam ali s obzirom na sve sto se desava na farmaceutskom fakultetu i na citav ovaj haos , kao i na potpuno nerazumevanje profesora i prodekana za nastavu, mozda je najbolje zaliti se nekom u  ministarstvu prosvete. Ako nista drugo, treba pokusati.

opaka


 Mislim da je najbolje obratiti se medijima, pa da vidimo onda da li ce se dekanat setiti da uradi nesto i po pitanju kriterijuma i po pitanju ponasanja!

Nea

Da, ja takodje mislim da je to dobra ideja, ali je pitanje NA KOJI NACIN I KOJIM MEDIJIMA?

Bred

Quote from: Nea on 30-06-2009, 13:19:02
Ne znam ali s obzirom na sve sto se desava na farmaceutskom fakultetu i na citav ovaj haos ...

A sta se to jos desava, nisam u toku?

Prvo sto bi trebalo da uradite jeste da se obratite studentskoj organizaciji mada mislim da su i oni nemocni ...

Ne zaboravite cinjenicu da je ona godinama takva kakva je i da joj stvarno niko nista nije mogao ...

Obracanje medijima nije dobra ideja, prvo sto bi imala los uticaj na upravu fakulteta em mislim da bi ucinili djavolju uslugu buducim generacijama ...

:wink: :ohwell: :hm

Nea

Sa patofiziologijom se desava to da je prolaz vec nekoliko rokova uzasan a da niko ne reaguje na to. Profesorka nam je jutros jedva dozvolila da udjemo u amfiteatar, citav proces je trajao oko cetrdeset minuta i pritom nam je napomenula da " nemamo pojma koliko nas unutra tezak ispit ceka".
Desava se to da studenti koji studiraju  po starom program polazu po programu i po gradivu koje im nikada nije bilo predavano .
Desava se do da iz farmaceutske tehnologije od januara ove godine stari studenti polazu prakticni ispit po novim magistralnim formulama u kojima ne mogu da se snadju jer ih nikada nisu drzali u rukama.
Desava se to da prilikom potvrde ispita tehnicar preti studentu da mu ispit nece potvrditi NAMERNO i    da ce student izgubiti rok zbog toga.
Desava se to da nekoliko dana pred usmeni ispit moras LICNO da dodjes i doneses indeks da bi imao prava da polazes taj ispit…
Desava se to da gubis vreme zbog potpuno sumanutih i neobjasnjivih stvari i necega sto racionalnom mozgu uopste nije moguce objasniti.
Desava se to da studenti na petoj godini studija pocinju da sumljaju u to da li je ovaj fakultet uopste moguce zavrsiti pored ovakvog ponasanja profesora ...
To je nesto sto se ne desava ni na jednom drugom fakultetu .
Otkako je stupio na snagu novi obrazovni sistem zvan Bolonja, dobro je poznato da je obim gradiva smanjen i da su programi na svim fakultetima  osiromaseni. Cinjenica je da se uci manje i tu nema dileme. Svi ostali fakulteti su se tome prilagodili i spustili kriterijume za studente koji studiraju po starom programu. A nas fakultet je otisao u drugu krajnost, podigao kriterijume i neke do sada teske ispite ucinio nepolozivim ili jedva polozivim za stare studente. I mislim da na to mora da se reaguje. 
Vec godinama postoji mnogo maltertiranja. Fakultet jeste tezak i nisam ni mislila da cu ga zavrsiti lako, ali ovo  prerasta u nasilje nad studentima i teror i zbog toga je ova tema i pokrenuta, iz ocaja studenata a ne iz zelje da se pojavljuju u medijima.
Poslednje sto bih zelela je  da se obracamo medijima ali sta nama vise preostaje, kada nemamo kome da se obratimo?!
Nove generacije studiraju po novom nastavnom planu i programu i njih ne doticu ovakve stvari i mislim da ovo njima ne moze na naskodi,.

Sta to treba da se desi na fakultetu da bi neko konacno primetio da se nesto desava?

beci

U potpunosti se slazem sa Neom!
Obracali smo se i studentskoj organizaciji i prodekanu za nastavu i oni su stvarno "nemocni". Pa sta mislis Bred sta treba da radimo? Da trpimo i cutimo zauvek, istinu zataskavamo....pa dokle stignemo!? Bas zato sto to svi radimo, zato nam i jeste ovako!

nadica

 Ponasanje prema studentima je stvarno lose,obavezno kasni a onda preti da nece odrzati ispit dok ne bude apsolutna tisina,poredi studente sa krdom,stokom...a onda bolesti,ne zna se sta se trazi i odakle to da se nauci,menja se koncept ispita iz roka u rok!oni koji poloze ce morati da dodju licno,cemu to,sta ako nismo u Beogradu,ako smo bolesni...

beci

A i posle svih tih desavanja, ne znamo ni kada su nam rezultati! Razlog? Samo profesorici poznat! :*:

willie the scot

nikad se nisam osetio vise kao jebeni nezeljeni efekat nego jutros na ispitu iz patoloske fiziologije.

ta ideja za medije...koga bre boli djokovic sto mi imamo problema sa profesorkom? dajete sebi previse na znacaju.

nije mi jasno samo kako dekanica nema nikakvu moc, nikakav disciplinski autoritet...sta je to?



nemojte da zaboravite da leposavicka ne radi to zato sto ne zna da se organizuje bolje. setite se njene price sa predavanja da ona u stvari ne zeli da bude tu...

profesor koji vam na predavanju otvoreno kaze da vas ne postuje niti postuje to sto treba da vam prenese.



postoji jedino moguce resenje...

for justice, we must go to don corleone.

AnaCrvena

eto,meni se tako zalomilo da bas nisam imala neku frku s njom-gotovo da se nismo ni srele... ali znam da se ljudi masovno zale na njen stav,i ja isto mislim da je lose,cak odvratno,da profesor,kome je to primarna funkcija zaista mrzi i prezire rad sa studentima?! zasto je tu onda? glupost...
mada,mislim da je suludo zvati medije,jer-ako ste gledali vesti skoro-treba vam jaci slucaj za tako nesto,koga je briga sto saka studenata ima nervoznu profesorku,kad ljudi imaju prave probleme... tako  samo navuces bedu na vrat faksu koji to realno ne zasluzuje.bar je to moje misljenje...
e,sad,sto se tice novih magistralnih na tehnologiji-ja sam skoro polagala prakticni,a nije ih bilo kad sam ja vezbala,i ta knjiga je samo olaksanje. treba covek da bude realan. snalazenje u njima nije nista drugacije nego u bilo kom drugom propisu,a imas mnogo vise oficinalnih preparata,sto olaksava posao na prakticnom. i u njima je sve na jednom mestu-broj kapi u 1g,soni ekvivalenti za vise supstanci,doziranje za decu, i tako neke gluposti sto su se vukle po papirima u ljubicastoj fascikli... na kraju krajeva,posao je takav,novi propisi i saznanja stalno pristizu i mi to moramo da naucimo da pratimo-nismo to radili na vezbama i nije neki izgovor za pacijenta koji ocekuje uslugu/pomoc... ne treba praviti bauk bas od svega...

Bred

#13
Quote from: beci on 30-06-2009, 14:41:29
Pa sta mislis Bred sta treba da radimo?
Niko tu ne moze biti dovoljno pametan da vam kaze ako to i to budete radili posticete to i to.

Quote from: beci on 30-06-2009, 14:41:29Da trpimo i cutimo zauvek, istinu zataskavamo....pa dokle stignemo!? Bas zato sto to svi radimo, zato nam i jeste ovako!

Slazem se ali treba biti i pametan tacnije mudar pa proceniti kolike su vam sanse za uspeh ....

U ovom slucaju su vam 0.

Zao mi je sto cu vas razocarati ali najiskrenije mislim da od takve akcije nema nista, bez obzira koliko ste vi licno povredjeni, uvredjeni itd itd.

Sto willi rece, mediji imaju precih problema i vi nista necete uraditi obracajuci se njima jer u ovoj drzavi ljudi nemaju sta da jedu a na studente koji imaju problem sa profesorkom niko nece obratiti paznju samo cete navuci bedu na vrat i okrenuti i druge profesore protiv sebe a verovatno i dekana (ne zaboravite da je ovo izborna godina ako se ne varam)....

JEDINO sto mozete da uradite jeste da ubedite vase predstavnike da opet razgovaraju sa dekanom a ova s njom ...

Prosto je nemoguce da njoj niko nista ne moze?

Takodje imajte na umu cinjenicu da je ona GODINAMA takva kakva je i da se bezbroj dekana dotad izmenilo, ali nju niko ne dira bezobzira koliko se studenti zalili na nju a mislim da nu licno to uopste i ne tangira ...  :wink:

beci

Iz iskustva znam da medije itekako zanima sve sto se desava a cuti se o tome! Sa medijima smo uspeli jednu studentsku instituciju da podignemo na noge i da razdrmamo rukovodioce. Uz dobru organizaciju i podrzsku svih studenata koji su u istom problemu moze puno toga da se uradi. Kako bi bilo kada bi svi profesori se ponasali na tako arogantan nacin, da ih ne zanimaju studenti i da se ophode prema njima kao sa najgorima?