pitanja i kombinacije kod prof. Aleksandre Novakovic

Started by misisipi, 21-01-2011, 14:52:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

misisipi

 Zamolila bih drage kolege i koleginice koji ce u ponedeljak da izlaze na ispit ili da slusaju,da nam prenesu svoje utiske i kombinacije :~
zahvaljujem se unapred-inace puno bi mi znacilo jer ja imam ispit u utorak,a nisam u mogucnosti da dodjem tad u Beograd i do faxa uopste... :love:

misisipi

ljudi,da l' ce neko biti uopste kolegijalan da napise utiske sa danasnjeg ispita? :help2: :~

Nea

Kod Aleksandre se ne dobija i ne izvlaci posebna kombinacija pitanja. Kada udjete kod nje u kabinet i lepo posedate, ona diktira pitanja redom po oblastima, svakom ponaosob izdiktira prvo pitanje, pa kad zavri, krene da svakom ponaosob kaze drugo, pa onda trece i tako sve do kraja...
Imate 45 minuta za koncept i onda krece ispitivanje.

Morate da budete  pazljivi kada odgovarate jer porfesorka nije nimalo dobronamerna. Desi se da vas prekine u pola recenice i da vise ne ne znate sta da kazete. I onda naravno nastane cutanje.U toku odgovaranja ona to uradi nekoliko puta, dogodi se vise takvih- tisina- situacija na ispitu i onda vam lepo vrati indeks i kaze da ucite dalje i da nije dovoljno.
Slusala sam ljude koji su padali sa sasvim solidnim znanjem zbog toga.

Ja sam danas polozila iako me je ubila u pojam na prvom pitanju i jedino sto mogu da kao koristan savet kazem kolegama je da se uopste ne obaziru na njeno prekudanje i ponasanje na ispitu nego da budu istrajni i ispricaju do kraja svoju pricu ako su ucili.
Zna da pita neke stvari koje niko nikad nije reako na predavanjima- to znam pouzdano jer sam presla svu mogucu literaturu. Ja sam joj u toj situaciji rekla sta sam sve procitala iz tih oblasti i da se sa takvim inforamcijama nisam susrela.

Ne obazirite sa ako vam se podsmeva jer voli i to da radiu nekim momentima.

Ispit kod Aleksandre na zalost ne lici na ispit nego na borbu za opstanak.


Prilikom upisa ocene mi je kazala : " Vi uopste ne obracate paznju na mene i na to sto vas ja pitam. Evo , dacu vam osam, sve ste naucili napamet! "

Da sam obracala paznju na njeno ponasanje nikada kod nje ne bih ovo polozila.
A ako je dobro naucen ispit za nju isto sto i napamet naucen ispit, onda je to njen problem.

Samo nemojte da se pokolebate i da dozvolite da vas zbuni ako ste sigurni u svoje znanje. Ako vas prekine, terajte po svome. Takvo je bar moje iskustvo.

mina-L

Ja se secam nje kad je bila asistent, strasno,vezbe uzas, Maja Tomic je za nju zakon!

Bred

Jesu joj vezbe bile bzvz ali ona je delovala kao kul lik, opustencija i tako to ... :)

Kad ono ... :face:

dekky

''If you want to test a man's character, give him power.''  :puca2:

xyz

To insistiranje na logici mi je preko glave.Ne umem da ucim napamet,ali kod ovog ispita je 90% cisto memorisanje,a 10% je logika i povezivanje.Uz nervozu i pritisak i gomilu razlika medju profesorima,tesko da ostane nesto od zdravog razuma i logike na ispitu.Ne mogu da razumem da je profesoru stalo da te ubedi da nemas pojma,a iza tebe stoji visemesecni rad,to je jako demotivisuce i frustrirajuce!

misisipi

 moja kombinacija;
1.mehanizmi delovanja nsail
2.holinergicka transmisija
3.atipicni antipsihotici
4.organski vazodilatatori
5.antidijaroici
6.hinoloni,fluorohinoloni
hvala puni Nea,znacilo mi je puno.... ja polozila,ali nista posebno nisam zadovoljna profesorkinim ispitivanjem,stekla sam utisak da bas hoce da zbuni,tako se iscudjava...al ako ste sigurni u sebe i ne dozvoljavate da vas pokoleba-polozicete...ine odustajte ako ste kod nj-vredi pokusati... :ziveli :~ :K2:

mali veseljak


cana


diskaaa

evo nekih pitanja: paracetamol,agonisti M rec,ND antiepileptika,terap. infarkta,antiemetici,meh.dejs. antimikotika...
jonski kanali,agonisti beta 2,tipic.antipsih,oralni antidijab,metronidazol...
rc vez za g prot,atropin,bz,akc.potenc,tipovi la,anti tbc

profesorka je ok,ali ume da zbuni jos vise ,ako primeti da si malo nesiguran,to je moj utisak.. :wink:

zooca

da l ispituje prof. Novakovic sutra, 15.04. u 10h, bio je spisak na sajtu fakulteta, sad ga nema?

malena

1.Angina pektoris
2.Pretklinicka ispitivanja
3.antiemetici
4.Th herpesa
5.Status astmatikus

1.uticaj NSAIl na KVS
2.agonisti muskatinskih rc
3.meh dejstva antiepileptika
4.inhibitori protonske pumpe
5.th infarkta
6.oralni kontraceptivi

1.agonisti antagonisti inverzni agonisti
2.b blokatori
3.antipsihotici
4.ACE I
5.th osteoporoze
6.antibiotici

1.antagonizam izmedju lekova
2.sipmatikus
3.ND antiepileptika
4.akcioni potencijal srcanih celija
5.oralni antidijabetici
6.glukokortikoidi

diskaaa

moze li neko od bolonjaca da okaci kombinac. iz ovog roka? hvala

diskaaa

interakcije,parasimpatikus, antiepileptici, or. nitrati, kortikosteroidi, meh. rezist. na antibiotike