Iskustva sa usmenog iz mikroba!

Started by MEKI, 22-09-2006, 22:02:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MEKI

Ajde kolege,ko je vec polozio mikrobe(ili bar probao  :loptica),kakvo iskustvo ima?Ja tek treba da izadjem,pa mi je malo frka!!!POZ :cvet

vladimir

Nema cega da ti bude frka.Prof. Marina je skroz OK, prijatna za komunikaciju, ima strpljenja za studente, ume i da navede studenta na tacan odgovor pomocu podpitanja, ali i trazi znanje ( sto je i normalno ).Barem je tako bilo kad sam ja polagao pre 2 godine.
Asistenti na Zavodu su super, uvek su spremni da pomognu i razjasne eventualne nejasnoce.Jedno od prijatnijih iskustava koje sam imao tokom studiranja je bilo bas sa Zavodom za Mikrobiologiju.
Zato, MEKI, bez straha, samo hrabro, na Mikrobima su svi jako korektni i mislim da, uz malo truda i zalaganja, sve ce proci OK.Pozzz!!! :)

Bred

Vec smo se oglasavali na tu temu, prelistaj podforum Mikrobiologija. :wink:
Prof Marina je jedan od korektnih profesora.. I ja nosim veoma lep utisak sa mikrobiologije iako se nisam bas nesto proslavio ali s njima sam dao uslov u junu ( dobro, uistini, isti taj dan kada sam polagao mikrobe sam polozio i fiziologiju tako da je sad pitanje s kojim sam ispit dao uslov mada to sustinski i nije bitno :K ). Elem, prof Marina je veoma prijatna ali u isto vreme i stroga i autoritativna. Moras da znas. Stekao sam utisak da sada mnogo vise pita nego ranije. Uglavnom, ne obara lako, za razliku od bivse profesorke Kapuljice, daje ti sansu i pomaze. Tako da, ako si naucio/la. Nema razloga da brines. :wink:


MiKy

jel ispit iz mikroba moze da se slusa?  da li vredi?  :hm

katarina

Moze, ja sam slusala u oktobru kod prof. Marine! Korisno je...shvatis da su price koje kruze zasnovane na subjektivnom dozivljaju "ispitanika":) i da nemas cega da se plasis, jer je profesorka-super!

MiKy

gde se pise koncept? koliko ima vremena za njega?

cvjetic

ja sam izlazila prosle godine kod prof.Marine,ali ti je njen princip isti.sto se tice koncepta,pises ga ili kod nje ili za jednim velikim stolom na institutu,gdje vas nekoliko pise.ja sam pisala kod nje,i dala mi je vremena koliko mi je trebalo,pisala sam jedno 20 minuta,ali ja sam jedina koja je taj dan odgovarala,tako da mozes imati i sat vremena i vise.istina je da je detaljna,i trazi dosta sitnica,ali je jedna od najkorektnijih profesora sa kojima sam se srela,vjeruj mi.jako je prijatna zena.meni su mikrobi bili katastrofa za spremiti,ne volim te medicinske predmete,ali mi je bio jedan od najprijatnijih ispita.stvarno nema potrebe da se plasite nje,skroz je ok!

Marince

Hm...pa zar niko nije raspolozen da nam kaze kako ispituje prof.Jelena,da li je vise ili manje zahtevna od prof.Marine i tako to...verujem da je malo blaza posto joj je ipak premijera u ispitivanju.Bas vam nije fora sto cutite,smrc... a005

Shix

imam problema sa prelistavanjem tema....stalno mi otvara na datum kad sam poslednji put bila,a to je 29.01. ...elem,bila sam na usmenom kod prof Jelene Antic i polozila....naravno da drugacije pita nego prof Marina,pita sa praktinog,pita sta nisam uradila na pismenom,onda voli malo da seta po gradivu,tipa...B.Anhracis pa pita sta je spora i sporulacija,ali to je meni odgovaralo posto sam od svega znala nesto a i spremala sam dugo ispit tako da je to bilo ustvari dobro u mom slucaju... sto se nje tice,ona je bila prijatna,odnosno citajte ovako,ja sam bila opustena,pa je sve to izgledalo drugacije ...posto sam usla tamo s pretpostavkom da cu da padnem,bilo mi je svejedno i da li znam i da li ne znam,nije bilo ono jaaaaaaaoooo,ja ne znam,blam,tuf....i samu sebe oborim....i tako to vam je to...srecno svima!!! :wave:

bla,bla,bla

Ono ¹to bi moglo da koristi onima koji pola¾u u sredu kod prof. Jelene je to da se iz 4 koverte izvlaèi po jedno pitanje,da voli da povezuje gradivo(npr. Grifitov ogled kod Streptococcus pneumonie i transplantacija kao naèin prenosa genetièkog materijala-ali samo osnovno u 2,3 reèenice) i da pita sa praktiènog(obièno samo da se nabroji neka metoda,ali ne i izvoðenje)
P.S.Dataljnije utiske(kada mi se slegnu) u "ispovedaonici"

Jelenaa

Ja ucim sada i to za Grifitov ogled je TRANSFORMACIJA a ne transplantacija.

bla,bla,bla

Izvinjavam se,mislio sam na tranformaciju(jer transplantacija i ne postoji kao naèin razmene genetièkog materijala),lapsuz sam napravio,jo¹ jednom IZVINITE

igrackica

Ja sam polagala kod Marine proslog juna. Ako mislite da prodjete lagano i bez cimanja, opstu razvalite da kad sednete da odgovarate za prvo pitanje nema sta da vam zameri, zatim, bakteriju takodje morate dobro znati, kad prodju prva dva za ostalo nema frke, ja sam viruse potresno znala (ono je nemoguce nauciti), a paraziti su svakako samo sa prakticnog. I da, ok je samo za visoku ocenu morate znati apsolutno sve! Sto naravno podrazumeva i sve ono sto ima na predavanju, a nema u kjnizi. Srecno svima!

Marince

Moze li neko ko je polagao u januaru ili aprilu kod prof.Jelene da prenese utiske?Cula sam da se kod nje ne pise koncept... :42:

Jelenaa

Ja sam cula od drugarice da se pise kratko 5-10 min. i ne gleda to.