Napomene vezane za prakticni ispit iz tehnologije

Started by Bred, 03-10-2006, 09:19:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Anka

jel zna neko koja su pitanja na testu na koji izlazis kad tri puta padnes na receptima ?  :stid: :help2:

Gocca

Opusti se!
Ako si radila dovoljno recepte, neces imati problema. Pitanja su vezana uglavnom za njih.
I uglavnom vrlo kratka. + sigurno ces imati i neko sitno preracunavanje da odradis.
Baci pogled ako si nesto zapisivala sa strane u svesci, tokom vezbi- i to je to.

tarantulica

Test na koji izlazi¹ kad 3 puta padne¹ recepte?  :shock

Prvi put èujem za to...  :stid:

I tek posle tog testa mo¾e¹ ponovo da pola¾e¹ praktièni?

Gocca

Ma, taj test traje 15 min i odmah pregledaju. Ako polozis, a sanse da padnes su minimalne,ides da radis recepte.

Anka

ma predpostavila sam da je tako nesto u pitanju...
a i taj test je idiotizam.... tri put izlazis na ispit....i sve zivo ispises i opet ne valja ...sledeci put pisem celu farmakopeju i sve do sitnih creva!  :namcor

Enea

Quote from: tarantulica on 22-09-2007, 08:46:03
Ili ako pravi¹ supozitorije i vagitorije, pa vide da si napravila duplo ili troduplo vi¹e, da ti ne bi zafalilo (po prièi na¹e asistentkinje, i to su ljudi radili)  :roll:

ako me secjanje ne vara, postojala je preporuka da se to uradi.. :hm



Quote from: besno pile on 07-10-2007, 14:41:14
tarantulice,
prodjoh kroz isto.... :ohwell:

i ja isto :ohwell:

e stvarno smo najgore =(

tarantulica

Quote from: Enea on 25-10-2007, 15:09:46
Quote from: tarantulica on 22-09-2007, 08:46:03
Ili ako pravi¹ supozitorije i vagitorije, pa vide da si napravila duplo ili troduplo vi¹e, da ti ne bi zafalilo (po prièi na¹e asistentkinje, i to su ljudi radili)  :roll:

ako me secjanje ne vara, postojala je preporuka da se to uradi.. :hm

Treba napraviti vishe, ali ne TOLIKO vishe  :cvet








Enea

hvala tarantulice, to beshe rastur.. npr 10% vishe?

:*

Gocca

Mislim da mozes sebi da dozvolis da napravis i 20% vise, a da ne primete. Samo se postaraj da racun (sa nedozvoljenim viskom) ne vide.  :wink:

Enea

 :happy:

nisam josh pocela da je spremam,
anyway.. cimacju vas ako mi neshto zatreba...

tarantulica

Quote from: Enea on 26-10-2007, 11:12:28
hvala tarantulice, to beshe rastur.. npr 10% vishe?

:*

Upravo to  :cvet

Mislim da se rastur razlikuje u zavisnosti od toga ¹ta pravi¹, ali moram da priznam da sam veliki deo gradiva veæ zaboravila  :stid:

Enea

za godinu dana, se tek zaboravi.. kako god tu smo, pa se pomazemo :cvet

marina_m

Da li se pri izradi suspenzija prosejavaju supstance koje se disperguju?

BK

Nije bitno prosejavanje, kako bi rekla, neces da napises pre odmeravanja prosejati, vec ces napisati da je supstanca odredjene velicine cestica, tj kad je potrebno i mikronizirana.

Enea



da li na praktichni dolaze masti, sa galsana, fambaza i ostalim brendovanim podlogama?

tnx