Botanika

Started by Nea, 30-05-2006, 15:54:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daca

Bravo mare care,cestitam! :pljes:  :pljes:  :pljes:

Blesava*



И ја сам положила јуче код професора...  :V Добих десетку  :smekerica:

Но,да вам дам пар савета...
1.код питања 'опште особине алги'  и 'опште особине гљива' саветујем да учите све,не само опште особине,јер проф. Радиша пита и оне поделе...( једна девојка је пала јер није знала модрозелене алге   :( )
2.што се тиче систематике,ако изложите као што је написано у књизи,тј. по распореду као у књизи ( хабитус,листови,цвет,цвасти,...)и побројите представнике, неће вас више ништа питати,још ако знате формулу цвета,или бар приближну,пун погодак!  :) За оне којима то теже иде,онда је најбитније да обратите пажњу на цвасти,плод и неку метаморфозу ако постоји у тој фамилији!
3.могу да вам кажем да је проф. Радиша јако фин и љубазан,не узима за зло неке ситнице ако не знате. На питања одговарајте тако што ћете прво рећи оно најбитније,па тек остало (  ако знате  :) ) Тако ћете показати да знате да одвојите битне од не толико битних ствари.. :wink:
Будите самоуверени,и немојте се плашити,покажите колико знате... И наравно,са осмехом на лицу  :> Срећно!!!  :~


marer_86

Quote from: Blesava* on 06-06-2007, 17:45:29
Ovaj text ili link ne mozete videti sve dok se ne registrujete ili postignete potreban broj poruka.
И ја сам положила јуче код професора...  :V Добих десетку  :smekerica:

Но,да вам дам пар савета...
1.код питања 'опште особине алги'  и 'опште особине гљива' саветујем да учите све,не само опште особине,јер проф. Радиша пита и оне поделе...( једна девојка је пала јер није знала модрозелене алге   :( )
2.што се тиче систематике,ако изложите као што је написано у књизи,тј. по распореду као у књизи ( хабитус,листови,цвет,цвасти,...)и побројите представнике, неће вас више ништа питати,још ако знате формулу цвета,или бар приближну,пун погодак!  :) За оне којима то теже иде,онда је најбитније да обратите пажњу на цвасти,плод и неку метаморфозу ако постоји у тој фамилији!
3.могу да вам кажем да је проф. Радиша јако фин и љубазан,не узима за зло неке ситнице ако не знате. На питања одговарајте тако што ћете прво рећи оно најбитније,па тек остало (  ако знате  :) ) Тако ћете показати да знате да одвојите битне од не толико битних ствари.. :wink:
Будите самоуверени,и немојте се плашити,покажите колико знате... И наравно,са осмехом на лицу  :> Срећно!!!  :~



sta drugo reci kad je sve rekla .... a i sam prefesor lepo kaze ... ‚‚vi svoje znanje treba skupo da prodate‚‚ .....

Maza15

a kod profesorke kako je bilo?

Daca

Imam potpuno isto iskustvo kao i koleginica koja je polagala kod profesora.Skroz je ok,postavi neko dodatno pitanjce,ako znas-super,u suprotnom ne cedi mnogo(izuzev ako je nesto jako bitno a da prethodno nisi naveo).Pre mene je odgovarala koleginica koja je onako,manje vise "mrljavila"dok prica,tako da sam stekla utisak da i ono sto je znala nije uspela lepo da isprica!
Ma,samo bez treme i sa verom u vase retoricke sposobnosti :) :)

Sara

Quote from: Maza15 on 07-06-2007, 08:41:04
a kod profesorke kako je bilo?

Profesorka je na usmenom stvarno korektna i jako prijatna, trazi da povezujes stvari, postavlja potpitanja, ali uglavnom tako da te navede na odgovor! Samo bez treme i brzanja!
Kad sam ja odgovarala nikog nije oborila, najmanja ocena je bila 8. Gleda kolokvijume i prakticni, pa i plusevi sa vezbi mogu da podignu ocenu!

Srecno! :wink:

tixy

zoe,bila si u pravu,profesorka je SJAJNA! ja sam dobila 10 kod nje :~  bitna je anatomija i morfologija, a sistematika-bitni predstavnici i sekretorne strukture,samo toliko...  :a

Maza15

Meni je bas slaba sistematika, jedva pogodim sve predstavnike, valjda ce biti tako :~

tixy

pa potrudi se da dobro znas one sa prakticnog, a ako uspes upamti i neke koje su opste-poznate npr.persun,bagrem,kim i sl. srecno! :Z

Maza15

thanks tixy...

johny cage

Da li su izasli spiskovi za usmeni u oktobru?

millyy

kad se samo setim botanike. bas mi je bila strasna, jako sam se plasila... Ali sva sreca pa sam je polozila bez problema, pa sam shvatila da je strah bio bespotreban.. :run

johny cage

Sve je lako kad si mlad :ohwell:
sve je bas lako puc