Koliko vam je botanika bila dobra priprema za gnoziju?

Started by dancho, 03-10-2006, 13:16:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dancho

Pitanje za studente koji su odslusali farmakognoziju?
Koliko vam je botanika bila dobra priprema za gnoziju?
Sta menjati, sta izbaciti, ubaciti, skratiti?
:hm

Bred

Meni odlicna priprema! Dovoljno je samo da kazem da gotovo nijedan latinski naziv iz gnozije nisam naucio kao nov, uglavnom je sve to bilo poznato iz botanike. A to mnogo skracuje vreme za spremanje gnozije jer pored silnih drugih podataka treba u glavu ubacite i latinske nazive, izvore, familije. Jedino sta treba menjati na botanici jeste mucenje studenata da pamte cvetne formule.

zoe

Hm, zar nije pametnije da ova tema bude u okviru foruma treca godina ili farmakognozija??? Jer na drugoj niko nije odslusao gnoziju...

mullala

Botanika je i meni bila odlicna priprema za gnoziju. Nemam primedbe.

Masha

Slazem se sa Bredom i mullalom, dakle, meni je botanika jako pomogla i mislim da nije preobimna kao i da ne treba nesto novo ubacivati. Ne znam da li ste zadrzali praksu da studneti mogu da se prijave da rade seminarski na neku od tema koje vi ponudite? Ja sam ga radila i mislim da je to bilo super. Moja tema je bila takva da sam koristila i knjigu iz gnozije kao literaturu tako da mi je botanika stvarno dala predstavu o tome kako ce izgledati gnozija. Dancho, ne znam da li se secate, ali vama i Violeti je bilo veoma simpaticno kada ste u mojoj literaturi videli i "Politikin zabavnik" ?

willie the scot

polozio sam botaniku pre dve godine i odgovorno tvrdim da se ne secam ni jedne cvetne formule...uzgred,razbio sam botaniku na ispitu.zbog bubanja sistematike se sada ne secam ni osnovnih stvari,pa sam kada sam ucio gnoziju morao da gledam sta znace neki osnovni pojmovi iz botanike.
pozdrav za danila i violetu.

dancho

Nema vise cvetnih formula :]

Masho,  zabavnik se i dalje cita, zar ne? Svaki petak izuzetak :cvet
Mada su seminarski koji su radjeni na botanici uglavnom bili jako dobri, cak bolji od mnogih diplomskih
ne rade se vise jer od njih nema mnogo koristi. Konkretno, seminarski uradi jedan covek, dva, a ostali (vecina) nemaju strpljenja (ni interesovanja) da ga slusaju pa koristi samo onima koji ga urade a ostalima je gubljenje vremena.
Za seminarski treba dosta vremena a ima mnooooogo obaveza.

mullala

Ja sam radila i seminarski i predavanje (ono na vezbama)... Dve najmirisljavije familije sam odabrala.  :wink:
Sto se tice seminarskog - to je odslusalo jos onih par ljudi koji su svoj seminarski branili isto kad i ja. A sto se tice tog predavanja, dosta ljudi mi je reklo da im je bilo jako interesantno to sto sam pricala i da su dosta toga popamtili. Ne hvalim se... mislim da je do familije biljaka koju sam odabrala... ipak su Lamiaceae nesto specijalno i svima interesantno :)

I uvek postoji razlika izmedju mnoooogo obaveza kojih se sam prihvatis i mnooogo obaveza koje ti neko drugi nametne... Ja biram one prve (kad god mogu da biram) i obavljam ih brze, bolje i lakse nego one druge... Na zalost.  :K

Coolgemini

QuoteHm, zar nije pametnije da ova tema bude u okviru foruma treca godina ili farmakognozija??? Jer na drugoj niko nije odslusao gnoziju...

Zoe,ova tema i jeste posvecena za mladje studente-studente druge godine da bi uvideli znacaj botanike za predstojece ispite..a stariji studenti daju komentare na adekvatnu temu :wink:

Adonis_Vernalis

Mojim kolegama botanicarima bolja reklama od ove koju vec imaju - ne treba...

Ponekad im zavidim... Ja na "strucnom" predmetu, treca godina... a polovini mojih studenata glave u botanici...  .grins.

dancho

:Bog
Adonise more,

ovaj tvoj extractum succi Vitisae (ili kako li se vec izgovara jbmlg) je cist bezobrazluk.

Adonis_Vernalis

Mislis, alhemijski preparat poznatiji pod nazivom "Spiritus Vini rectificatus et bidestilatus"... Pa naravno... Zar mislis da bih ja drzao zozovachu!?

Coolgemini

Dosta chit-chatovanja matorci da vam ne bih spalio sada drogerije :> :>

Adonis_Vernalis

E, ovakvih prohibicija je vazda bilo kroz istoriju... I?

Al Kapone je postao legenda...

willie the scot

imam utisak da selektivno prenosite svoje znanje...zadrzavate najzanimljiviji deo...