Primer testa za prijemni iz matematike

Started by Bred, 05-06-2006, 20:52:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marija_90

Ma zadaci su katastrofa...Bas svaki ima neku svoju pricu,bas me nerviraju...Ne znam da li cu stici da ih predjem...   :namcor

MaNvE

Zadaci iz Keckica su specificni i ima bas teskih, pogotovo iz trigonometrije i analiticke geom. Sama vjerovatno neces moci da uradis neke. Imaj strpljenja, radi lak¹e pa preði na te¾e, i uèi sa razumijevanjem.  :wink:

MaNvE

Da nije neko uradio 40 zad iz analitièke geometrije iz Keckica? Nikako ne mo¾e da mi ispadne re¹enje.  :namcor

Bred

Cek' da dodjete do poslednje ili pretposlednje oblasti ...

Koliko me secanje sluzi, te su ... :face:

sunchica

da li neko mogao da mi skenira ili objasni kako se rade 34 i 35 i trigonometrije?

stephen

Quote from: sunchica on 22-04-2009, 11:51:27
da li neko mogao da mi skenira ili objasni kako se rade 34 i 35 i trigonometrije?
Mozes li da otkucas ja mogu da prbam da uradim, meni trigonometrija ide dobro...

sunchica

prijemni je vec prosao :K2: ali hvala u svakom slucaju :love:

Bred

Nema veze, postavi tekst u svakom slucaju, ako ti nije tesko, nek ga stephen resi ...

:wink:

sunchica

34. Odrediti tacku koja pripada elipsi 8x2+18y2=144 I koja je najbliza pravoj 2x-3y+25=0, a zatim odrediti njeno rastojanje od prave.
35. Naci jednacine tangenti konstruisanih iz tacke (-5,4) na elipsu 4x2+25y2=100

e sad, to uopste nisu teski zadaci, ali sam ja pokusala da ih uradim a da prethodno nista ne obnovim...
p.s. stephen, jel i ti upisujes farmaciju? koja si razred?

ansev

Mozete li mi resiti zadatak iz matematike?

Odrediti za koje vrednosti parametra a nejednakost
25* + 4(a-1)5* + a > 1
vazi za svako realno x .
:)

alhemicarka

Moze li neko da resi ovaj sistem? Hvala unapred!

X*2 na x-y+1 + 3Y*2 na 2x+y=2
2X*2 na 2x+y + 3Y*8 na x+y=1

Princ_Magike

Ljudi ja ne znam kod nas se pokrenula spika da se uvodi na prijemnom matematika...

Vidim da vec tamo ima matematika na prijemnom...

Znaèi, za tri godine mi ne gine na prijemnom...  :shock2:

alhemicarka

Molim?! Gde to nema matematike?! Hocu i ja tamo, ovi zadaci me mnogo nerviraju!  :namcor

Princ_Magike

Quote from: alhemicarka on 15-01-2010, 13:08:30
Molim?! Gde to nema matematike?! Hocu i ja tamo, ovi zadaci me mnogo nerviraju!  :namcor

Ka¾em: Prije nije bilo..

Sada su izgleda uveli i matematiku na prijemni...

U medicinskoj ¹koli obièno se matematika ima u 1. i 2. razredu..
Sad su farmaceutima uveli SVE ÈETRI godine... 

alhemicarka