Zadaci za vezbanje

Started by zezilija, 07-01-2007, 18:59:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mikele

Quote from: xxx on 09-01-2007, 01:01:49
nadam se i ja da gresis >:D....ali videcemo :K
Gde mislis da sam pogresio?
Za treci sam 100% siguran da je tacan jer sam ga ja radio na vezbama,a cetvrti je maltene na istu foru tako da ja mislim da je i on tacan.

mikele

Brede  za prvi zadatak asistenkinja je nama rekla da moze da dodje u obzir samo deo zadatka pod (a).A za ove ostale je rekla da nece biti jer treba dosta vremena da se urade.A i tesko bih to objasnio na forumu jer trebaju da se crtaju grafici koji nisu bas mali.

Bred

ok, kako bi uradio taj prvi? samo napisi formulu koja treba da se korisiti.
xxx se nadala da gresis da je poslednjim grupama najtezi kolokvijum. :)

mikele

#18
Prvi zadatak se radi po onoj klasicnoj formuli Cpt=Cpo*e na -beta*t.S`tim sto ima neke male cake oko toga sta je Cpo u odredjenim situacijama.
Prvo se nadje Cpo iz Vd i D Cpo=D\Vd=10mg\l.Onda se izracuna Cp6 po obrascu koji sam naveo.Onda se racuna Cp12 po istom obrascu samo sto kao Cpo uzimamo ono sto je ostalo od prve doze plus Cpo(10mg\l),a kao t uzimamo 6 sati,a ne 12 i sve tako do kraja.
Nadam se da ce ti biti jasno,ako ti nesto nije jasno ti pitaj jer ako bih radio ceo zadatak,ondah bi mnogo kuckao.

Quote from: xxx on 09-01-2007, 01:01:49
nadam se i ja da gresis >:D....ali videcemo :K
Nisam prvo shvatio na sta mislis  :stid: :stid:
Ja sam tako cuo od starijih studenata,kao navodno prve grupe uvek imaju lakse zadatke,a ove kasnije teze jer su navodno imali vise vremena posle praznika.Ma  glupost ziva  :T :T

Enea

#19
...mikele je u pravu...


mikele RAZUME kinetiku :~

srecno!

Bred

mikele, nemoj da dupliras poruke, koristi dugme uredi :wink:

QuoteOnda se racuna Cp12 po istom obrascu samo sto kao Cpo uzimamo ono sto je ostalo od prve doze plus Cpo(10mg\l),a kao t uzimamo 6 sati,a ne 12 i sve tako do kraja

To sam hteo da mi kazes! Veliko hvala!

mikele

Si sefe,nece se ponoviti  :wink: :wink:

marija

Htela bih da pitam, s obzirom da sam slusala kinetiku pre 3 godine, da li postoje jos neki novi tipovi zadataka osim onih iz praktikuma? Jer one sto su objavili asistenti na zvanicnom sajtu fakulteta mi tad nismo radili, pa da li je to sve od novih ili ima jos. Hvala unapred!  :hm

Enea

Draga Marija,
te koje su objavili na sajtu faxa, mislish na onih shest?

Pazi ovako.. ja sam vezbala u ovoj godini, i podobijala neke desetke, te se oslobodila dela sa zadacima.. praktikum sam jako malo koristila, tek toliko da uocim one forice oko klirensa kada je veci ili manji od 120 ml/min... tih 6 zadataka smo proradili na poslednjem terminu vezbi.. ali hocu da ti kazem sledece: preporucujem da uzmes da proradis sve ppt, jer tek uz pravilno razumevanje teorije, postajes sposobna da razumes, a time i uradish zadatak..
U svakom pptu, imash minimum po 6, 7 primera
Zezanje je tek na kraju kod Steady Statea, iv infuzije i injekcije

Rado cu ti pomoci, sve sam ja to stampala, pratila, i vredno radila, formule izvlacila i povezivala...Cimaj na pm da ti dam materijal sa ovogodisnjih vezbi... a mogu i da ti objasnim po nesto, ne bi trebalo da je iz glave izashlo =))

pozz :cvet

sladjafarm

E Enea,ja te neznam ali bi mi to mnogo znacilo! Neznam da li si raspolozena i drugima da pomognes,ako jesi javljam ti se na pm!
Hvala unapred

kasicica

pa da li je resena misterija intervala doziranja?
ako jeste molim pametnog da mi brzo odgovori
unapred mu hvala

tarantulica

Na sajtu fakulteta su postavljeni zadaci (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/farmakokinetika/vezbe/Zadaci%20za%20vezbanje.pdf) za ve¾banje  :cvet

rodiæ

pa ljudi ako vam ne¹to nije jasno ass.Katarina je rekla da je na institutu èetvrtkom i petkom od 9 do 14 pa idite pitajte.

macica

da li je neko imao kolokvijum i da li zna koji su zadaci bili?

Naomy

Kolokvijumi krecu od ponedeljka  :cvet