Kolokvijum iz biohemije

Started by Bred, 09-01-2007, 15:27:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mikele

Quote from: perajova on 17-01-2007, 14:08:54
Drage kolege, èuo sam da na biohemiji znaju za pitanja koja su na forumu! Tako da æe 100% pitanja 100% biti mnogo te¾a. Sreæno!
A sta je tu novo?Svi nas drndaju,pa sto nas i oni ne bi drndali.  :namcor :namcor :namcor
Bolje bi im bilo da su ispravili sve greske koje se javljaju u praktikumu,nego sto gledaju sta pisemo po forumu.
Posto ce ovo verovatno da procitaju,ja cu im ponoviti:
Alo bre vi gore,sto nas posmatrate  :plez ,bolje bi vam bilo da ispravite ove greske u praktikumu,nego sto smisljate 10 021 pitanje po redu za kolikvijum.  :luda :luda

Enea

Quote from: zezilija on 17-01-2007, 10:12:56
brojevi sigurno ne treba da se pamte!treba da se znaju samo ona A za opticki test(340) i ona na kojoj apsorbuje samo mokracna kiselina (290).
kako utice alkohol na konc. secera u krvi?to je bas diskutabilno....:-)

ROH-smanjuje conc ureje u krvi

ej drugari jel zna neko-kako se uklanja razlika u intenzitetu A slobodnog i esterifikovanog holesterola?

@Bred

a da li kapiras da se niko od nadredjenih ama bash nikada nece integrisati na forum?
svo postovanje jednom jedinom elitnom najboljem clanu!
...i koliko puta smo sami sebe u glupost odveli,diskutujuci o kombinacijama i raspravljajuci?
e zato tju ostati najgori h8er ovde,i uvek ici u offtopic
ne ide ovako brate minli..prevedi forum na neku zescu anderground adressu...

Enea

ajoj odlepila ROH smanjuje conc SHECERA u krvi=]]]]

Bred

Xaxaxa enea. A owima iz biohemije da porucim da imamo jos min 5 testowa koji nisu objawljeni na forumu. :wink:

Bred

2 pitanja-zasto se pri odredjiwanju ureje u plazmi metodom sa fenolom i HOCl ne smeju koristiti amonijumowe soli kao antikoagulansi? I objasniti kako se menja apsorbancija na 290nm pri enzimskom odredjiwanju mokracne kiseline.

Enea

brede
1.zato sto bi interferirali
2.?

e od jutros d.nisam digla,i ostale jos tri poslednje i najteze lekcije....

jel znas ono gore za holesterol?

zezilija

bred,da ti ne bih kucala sada nasiroko pogledaj u praktikumu na 78. str. poslednji pasus :-)

Bred

rezultati su 23.1 u 12h.
Potpisi su 5.2.2007. i samo tad!
btw ne nasedajte na price da kolkvijum iz biohemije nije uslov za potpis zato sto JESTE! To pise i na oglasnoj tabli instituta!

mikele

Kolokvijum je bio katastrofa,bas su nam ga zavukli.Ali nema veze,ne damo se mi  :luda :luda.A plus sto covek ne sme ni da ih pita bilo sta,ma strasno.Odmah se nesto deru i tako to.  :F :F
Ja sam na nekoj granici izmedju prolaska i pada,ali ipak mislim da sam blizi ovom drugom  a005 a005.Kod holesterola,bilirubina i hemoglobina mislim da nemam dovoljno poena.Ali zato je tu popravni zar ne?  :igra: :igra: :igra:

cvjetic

ona asistentkinja je odvratna!ne moze na pitanje da odgovori!boze sacuvaj...stvarno su odvratne,i ona sa naocarima...samo asistentkinja ana valja! :Bog :Bog

         @mikele:ne se brines...mozda ti budem pravila drustvo... :K :K :K :K

Enea

ma brate cvjetitju,i mikele evo ja sam na granici izmedju shest i oslobadjanja,jer jbno svi oni enzimi ucestvuju u sintezi,a ja pametna zaokruzivala po jedan do dva...naravno ni koeficijente u reakcijama nisam sredila...
FARMACEUTI NA PITANJE,ODGOVARAJU RAZMISLJAJUTJI I SVEOBUHVATNO!
NE MOZEMO RADITI TESTOVE,I BAJATI U KO ZNA SHTA DA BISMO IZVALILI KOJI JE PO NJIMA NAJTACNIJI ODGOVOR.

E SADA..ne vezano za ovu katedru mislim da imamo ozbiljan problem-svi mi.
da li se slazete da sastavimo molbu,oko ukidanja ovih testova,nama koji nismo na bolonjskoj...
jer ako se ovako nastavi..ja netju diplomirati ni za deset godina............ :help2:

da dodam=)znaci ladno sam pored svakog ponudjenog odgovora pisala shta,ko koj ..bip.. kome radi,pa eliminacijom dosla do odgovora
a kulminacija je bila kada sam na klupi nacrtala ogromne formule testosterona i kortizola ne bih li zakljucila da li na osnovu strukture deluju na nesto isto..
i da li je onda sat vremena enough?

a asistenti....word!

..josh sam cula da daju i negativne bodove.... :wall:

BK

Nismo mi te srece da se nesto ukine, mada nesto sam nacula za prakticni iz biohemije...Mislila sam da napisem otprilike koja pitanja sam imala da bi naredne generacije znale, jer sledece godine se sigurno necu secati, pa ovako, otprilike sta trebalo znati:
1.Za hematolosku analizu koji antikoagulans se korist?
2.Objasniti slepu probu analize.
3.Dugorocni faktori  a)vegeterijanska ishrana
                           b)cirkadijalni ritam
                           c)pol
                           d)
4. Koje supstance interferiraju kod odredjivanja glukoze glukoza-oksidazom?
5.Uzroci hipoproteinemije: a)             b)     c)
6.Indirektne metode odredjivanja mokracne kiseline su:
a)HPLC
b)polarografska metoda
c)fosfovolfram...
d)enzimska metoda sa urikazom
7.Objasniti upotrebu Lloyd-ovog reagensa kod odredjivanja kreatinina
8.Uzroci hiperurikemije
9.Sta ne ulazi u sastav Drabkinson-ovog reagensa
a)KJ
b)KCN
c)K-feri-cijanid
d)K-Na-tartarat
10.Intracelularni enzim za eserifikaciju holesterola je
11.Reakcija amonijum jona kod ureje...kako god... odgovor: hipohlorit i fenol
12.Posthepaticna konjugovana zutica ..uzrok..
a)pankreatitis
b)virusni hepatitis
c)alkoholni
d)poremecaj transporta u hepatocitima
13.Ikterican/lipemican serum imamo, kako otklanjamo interferenciju...
14.Uklanjanje lipida iz uzorka
a)centrifugiranjem
b)extrakcijom
c)slepa proba analize
d)slepa proba reagensa
15. Zasto ne mozemo prvi jutarnji urin da koristimo za kvantitativno odredjivanje
Izvinjavam se na greskama ali mrtva sam umorna.

cvjetic

nama nesto da se  uvazi na ovom faksu???????????? nema sanse!!!!!!!! .grins. .grins. .grins. .grins. .grins. .grins.moja koleginica nije bila na jednom terminu biohemije,i propustila je nadoknadu,i sad mora ladno sledece godine da radi vjezbe!!!!! :wall: :wall: :wall: :wall: ej,alo,jedan termin!!!!a da nam kao ukinu testove,nema teorije!pa sta vam je ljudi,ja ne mogu regularni ispit da izadjem zbog ovoga!!!!!! :namcor :namcor :namcor :namcor :namcor .grins. .grins. .grins. .grins. .grins. .grins.

Enea

ma mislim da li bi se iko od vas pocimao da neshto menjamo?

ioannis

Sta ako se prema dogovoru niko ne izadze u sledeci test?