Usmeni ispit kod profesorke Agbabe

Started by Boca, 29-01-2007, 22:23:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boca

Da li ima neko da mi kaze kako pita profesorka Agbaba, jel baca akcenat na neki poseban deo, tj. na sta treba da se obrati paznja. Kako se ponasati na ispitu, posto sam cula da je najpametnije cutati, tj. da ne prosirujes temu nego da odgovorish u jednoj recenici ono sto te pita.

Unapred hvala  :help:

MiKy

u principu treba odgovarati konkretno na postavljeno pitanje,tacno je da ne voli da se siri prica...dosta trazi znanje organske 2(heterocikle,f-grupe...)  svi imaju ista pitanja tako da nema pravila koliko pitanja i iz koje oblasti pada... :roll:

Al-Jasmina

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,29.0.html

o ispitu u generalu plus neke kombinacije....
precesljati temu, moze da se nadje nesto korisno :)

irena

Savet za Agbabu koji je i meni pomogao: slusaj ispit bar dva dana, tacno ces skapirati sta trazi...

makky

#4
Da li treba da se pi¹u formule makrolida i polipeptida, i ansamicina kod prof. Agbabe?
Po¹to znam da ona ne voli mnogo i komplikovane formule.

Bred

pa to ti niko ne moze sa sigurnoscu bar reci. ako ides tom logikom koju si sama spomenula onda ne treba.

Jeca

E pa ovako...koliko se secam

pita sustinu (nema rasplinanja oko nepotrebnih stvari)
formule trazi one koje su ti osnovne i bitno je da znas za svaku grupu onaj skelet (npr.kod vitD, bez onog razlicitog radikala) i naravno formule predstavnika, nekih najosnovnijih (npr cefaleksin)
ne voli kad neko uci napamet i stvarno pita logicno
moras da znas funkc.grupe i organsku II

moja preporuka:
slusaj ispit OBAVEZNO! mnogo ce ti biti lakse da posle provalis sta ce te pitati.... i ovo je moj savet da ste kod bilo kog profesora
kad ne znas NE LUPAJ, nego bolje cuti, mozda je prodje volja da ceka tvoj odgovor, ali bitno je da NE LUPAS, ne pitaj na sta je mislila ili da ponovi, to je nervira

Ja kad sam odgovarala bila sam kod Sotea, mada sam prizeljkivala da budem kod Agbabe, jer zena je stvarno ok.

makky

Da slazem se s tobom za sva ta upozorenja. To su pravila ponasanja koja prvo treba nauciti za Agbabu!  :)
Slusala sam samo jedno odgovaranje kod nje. Bilo bi mozda dobro poslusati jos koje, ali je verovatno sad pametnije da sedim kuci i ucim-jer nemam vremena.
Ok, hvala. Naucicu odprilike te osnovne strukture...

Maslacak

Quote from: makky on 19-06-2007, 13:21:37
Da li treba da se pi¹u formule makrolida i polipeptida, i ansamicina kod Agbabe?

NE! I ne znam za¹to svi ovo pitaju, ali nijedan profesor (ni Sote, ni Zorica, a Agbaba se naljuti kad ih vidi :wink:) ne tra¾i ove formule! Evo ja ka¾em sa potpunom sigurno¹æu :happy:

bilja_tb

razvodnjavate pricu ako naucis kako treba na svakom ispitu za svako pitanje daces konkretan odgovor.kilometarske formule netreba da se uce ali moras da  znas da ih skiciras i obelezis funkcionalne grupe bitne za dejstvo.sva tri profesora traze da razumes ono o cemu pricas

yeca

Evo ja sam danas slu¹ala ispit kod nje i op¹ti zakljuèak nas troje koji smo bili tamo je da je samo prva devojka zaista znala (i polo¾ila) ove ostale ne ba¹!
Slu¹ala sam i pre neki dan takodje i veæ je danas ponovila identièna neka pitanja odn. podpitanja, tako da radi sigurnosti znaèi slu¹ati ih, to kasnije bude poznat teren kad se izadje pred nju!
I ONO NAJBITNIJE - prvo od treme, a onda i od toliko informacija u glavi, ljudi se zbune na osnovne stvari i na osnovno pitanje ne daju odgovor i ako sam sigurna da ga znaju (èim ih ona vrati). Dakle, kad postavi pitanje ono ¹to vam prvo padne na pamet a da je logièno i da nije nagadjanje, to je to i to recite!
I da, definitivno pita mnogo manje i mnogo kraæe od Sotea i bazira se na organskoj 2 i metabolizmu, dok Sote isto ne pita nenormalno, daleko od toga, ali daleko vi¹e.
I on ima mnogo vi¹e strpljenja da izvuèe 6icu koja je na ivici! Bukvalno!

bilja_tb

pa to je i najbitnije u svemu da slusas ispit najbolje bi bilo da se ispit slusa pre pocetka ucenja i kad se spremi cisto da proveris sebe  :)

zooca

kad se zavrsava usmeni kod prof.Agbabe?

Favis

koliko se ja secam...Agbaba voli KVS da pita i na to dosta obraca paznju, a kazu da je kod Sotea bitan CNS...mada za njega ne znam mnogo da kazem jer sam kod njega jednom slusala ispit, posto sam 5 puta ispadala kod Agbabe i kad nisam i kad jesam izlazila na ispit! Naravno da kod nje treba voditi racuna o ponasanju!!...ne lupetati, ne puckati prstima, olovkom ili bilo kako drugacije narusavati "ispitnu atmosferu"
Na casove je dobro otici par puta da "protrcis" gradivo cisto iz razloga da ti skrenu paznju sta da pises a sta ne od formula, da ti kazu koja podpitanja profesori vole da postavljaju i eventualno da se zakrpe "rupice" iz organske hemije...ako postoje  :pst
Inace niko drugi do tebe samog ti nece onoliki broj formula sasuti u glavu!

majamil

Да ли неко зна, да ли је изашао списак за усмени за 2. термин код проф. Агбабе?   :help2: