Usmeni ispit kod profesorke Agbabe

Started by Boca, 29-01-2007, 22:23:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

barby

Ljudi zena je stvarno super,ja sam polagala kod nje sad u julu i zavrsila sam sa odgovaranjem za manje od 10 min i polozila hvala Bogu  :~ Sto se tice koncepta ja sam stvarno pisala dosta formula ali me nije oko toga nimalo smarala samo me pitala osnovne strukture i da malo pojasnim sta se postize uvodjenjem razlicitih supstituenata (lipofilnost,depo efekat,rastvorljivost i sl.) Obrataite paznju na nazive heterociklusa to voli da zaokruzi u nekim formulama pa pita kako se zovu i sto se nomenklature po IUPAC-u tice mene je pitala samo testosteron i neke funkcionalne grupe.
Ako nesto ne znate ili niste sigurni bolje sutite pa ce vas ona pokusati navesti mada nekada zna i preci na sledece pitanje ako je to nesto manje vazno!
Morate dobro ponoviti organsku i vrste reakcija na pojedinim funkcionalnim grupama jer ona dosta pita metabolizam ali samo dominantni metaolicki put tako da ne treba tu puno detaljisati (ima dosta toga i u praktikumu).
Sve u svemu najbitnije je da razumijete ono sto ste napisali i da ne ucite na pamet jer ona to odmah provali a takvi rijetko poloze jer se zna nakaciti na nesto pa onda se studenti jos vise zbune

:ohwell:
Pravila ponasanja kod nje su da budete maksimalno opusteni (koliko je to moguce) bez cupkanja,lupkanja i nagadjanja i to je otprilike to   :K2:
Nadam se da ce vam ovo bar malo pomoci u spremanju ispita jer meni jeste i sretno svima  :wave:

Ellena

Da li se zna kad prof.Agbaba pocinje s usmenim? :cvet

malena


majakf

da li neko zna kakav tip testa cemo imati u novembru? i kada ce okvirno biti ispit?

Bred

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10301.msg228506.html#msg228506

riba


mali veseljak

Je l moze neko da napise koliko je bilo pitanja na pismenom,koliko je trajao ispit i kakva su pitanja? A i ne kapiram zasto ovi sa instituta ne okace test da vidimo kako izgleda, ipak je prvi put pismeno.

Bred

Ccc.

Farmaceutska hemija ubuduæe pismeno (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,16704.msg237584.html#msg237584)

srdjo85

ubuduce je rekla da je usmeno,sto je i ok :wink:

srdjo85

 Agbaba je ok,mada nije prijatno kad se iznervira tada te stema organsku

Bred


frckica-j

Ako je informacija koju sam ja èula taèna, i kod nas u BL je trebalo da bude pismeno od januara. I onda su studenti, takvi kakvi su, tra¾ili jo¹ da im to podijele u 2 dijela. I oni se fino naljute i sad od toga nece biti ni¹ta. Usmeni ostaje do daljnjeg... Pametno kolege!  :pljes:

Bred

Pa koliko sam ja pogledao rezultate pismenih ispita, nije nista bolja prolaznost ni na pismenom ...  :wink:

malena


frckica-j