Ljubav na daljinu: dobre i lose strane

Started by lijepa bosanka, 19-06-2006, 15:19:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Masha

Ta poslovica o kojoj Darker govori je ustvari misao Duska Radovica i glasi: "Voleti se kada niste zjedno-to je prava ljubav! Ko ume da voli samo kada je zajedno, taj ne pravi pitanje s kim je! I ja se  u potpunosti slazem sa ovim! Pozz

Darker

E to! Ali nisam bio siguran, pa reko da ne lupetam... :wink:

Blesava*

Quote from: masha on 21-06-2006, 12:14:45
"Voleti se kada niste zjedno-to je prava ljubav! Ko ume da voli samo kada je zajedno, taj ne pravi pitanje s kim je!

У праву је.... :)

zoca

imala iskustvo...nazalost lose...iako je ns sat vremena od bg-a...nije islo...ali ne zbog daljine nego osoba nije bila prava..

ivilija

Ja sam imala vezu na daljinu (4 god.) bilo mi je super svaki put kada bi se videli bio je kao prvi (on je govorio da ga svaki put iznova osvojim). Puklo je ne zbog daljine(jer se preselio za bg),ne zbog svadja,ne zbog umiranja ljubavi...vec zbog njegovog posla! Nisam mogla da podnesem da radi na gradjevini kao sef gradilista 10h dnevno i da mi dolazi kuci umoran i dekoncentrisan...trpela tako 9 meseci,a onda sam prsla...Meni trba neko ko je tu za mene uvek, ne mora fizicki, bar u mislima,a on to vise nije mogao...Drago mi je da se zavrsilo,sada smo jako dobri prijatelji i mnogo bolje funkcionisemo tako,jer ja sada ne ocekujem onoliko koliko sam ocekivala ranije...
Treba probati,ali zavisi sa kim,nije bitna daljina,samo treba da si taj tip! :twisted: :twisted: :twisted:

AquArius

QuoteVoleti se kada niste zjedno-to je prava ljubav! Ko ume da voli samo kada je zajedno, taj ne pravi pitanje s kim je!

Tako istinito!  :Lj

Maslacak

Aaaah...finally topic for me only  :twisted:

Ja imam vezu na daljinu. I od pocetka je veza na daljinu! Funkcionisemo super, obozavamo se i vidjamo se otprilike svaki vikend, i to bar na 2 dana (bude, petak subota, ili subota nedelja). I zajedno smo 4.5 godine  :Lj

Sad smo ovaj vikend preskocili, zbog ispitnog roka, pa se istresam na forumu...hehe...

Bilo je perioda kad je bas bilo zeznuto izdrzati sve to, nismo se vidjali ni blizu tako cesto, bilo je svakakvih problema, i pregrmeli smo svasta, ali sad je to iza nas...stvari su se ustabilile...everything works fine. Naravno, nedostaje mi, ali sve je vredno tog vremena koje provedemo zajedno.

Tako da je moguce, o daaa!  :~

Vampire 666

Iako ne razumem kako, neke veze samo na daljinu i opstaju....Moj ex-cimer je dve godine bio sa devojkom iz Uzica...kad je ona dosla u BG pukli su posle manje od dva meseca...

lijepa bosanka

Da vamp.... i ja znam nekoliko takvih veza.....valjda ljudi naviknu na tu daljinu....svako od njih vode svoj ¾ivot....osim tih par dana mjeseèno kada se vide....mo¾da zato.. :`.

Ali ima i to da bolje uspijevaju veze na daljinu  kada su "zaljubljeni" od poèetka razdvojeni....

nasty girl

veruj mi, te veze, kada su zaljubljeni od pocetka razdvojeni to je jos gore...nemas pojma kakva je muka i poatnja... :` :` :`

Maslacak

Ja mislim da tu zaista ne vredi nista generalizovati.  :` Da li je bolje kad su prvo malo zajedno, ili ne, kolika je razdaljina, da li ce funkcionisati kad konacno budu zajedno... Sve zavisi od gomile okolnosti, velicine ljubavi, licnosti samih osoba, odnosa roditelja (ovo je npr mnogo znacajnije kad je veza na daljinu u pitanju nego kod "obicne veze") i njihovog medjusobnog odnosa prema tome  itd itd :Lj

Znate li vi koliko tu "promenljivih" ima?  :>

Decko i ja smo potpuno upuceni u zivote onog drugog, u principu u svakom trenutku znamo sta ono drugo radi. Naravno, uvek je tu ona "sitnica" da ne mozes nikad znati zaista sta ko radi, ali ako se izgradi poverenje, onda tu nema problema... Znamo i drustvo jedno drugom, i drustvo zna nas, cesto izlazimo zajedno... prosto, nekad izgleda ko da veza i nije na daljinu  :>

A gotovo sam sigurna da cemo jednako dobro funkcionisati i kad vise ne bude na daljinu...sto bi trebalo da se desi u neko skorije vreme  :loptica

Darker

E da tu dolazimo do èuvenog pitanja vernosti u vezi, odnosno, tolerisanja nevernosti... Kontam da su i jedan i drugi faktor mnogo veæi kod veza na daljinu, da bi uop¹te opstali...

Maslacak

E pa da, to moze biti problem. Ali opet, sve je u poverenju. Kod veze na daljinu ljubomora je pomalo nedozvoljena stvar :> Tacnije, u malim kolicinama da, ali... ako je neko u toj vezi posesivna osoba, nema sanse da to uspe.

Dobro receno...tolerisanje nevernosti :K Ja sam u svom slucaju poprilicno sigurna da toga nije bilo sa njegove strane, a sa svoje znam. Ali cak i da jeste bilo, ne uzasava me toliko ta pomisao...jednostavno...ako osecam da me voli onda su te stvari manje bitne...

Ali treba te stvari razresiti negde na pocetku veze, kao sto smo mi...da ne bude posle neke zabune :)

KaBoom

Ja mislim da su veze na daljinu super, jer onda mo¾e¹ da vara¹ devojku, a da ona to ne sazna, t.j. mnogo te¾e sazna, ako sazna... I onda, ima¹ tako neke veze pored, bez veze, a ima¹ i rezervu koja je udaljena. Pa ako te vi¹e neæe ni jedna od ovih blizu, onda ima¹ alternativu da se vidi¹ sa onom udaljenom i opet zadovolji¹ svoje fiziolo¹ke potrebe ("da je odradi¹"). Da, veze na daljinu su zakon! Pa sad, ako pukne - pukne, jbga, biæe druga...

zoe

У брате, чули ти кад за љубав? И то не само на даљину него иначе? Једино ако те неко некад повредио, али ни то није оправдање.... >:(