O ljubavi su rekli:

Started by instructor, 19-03-2007, 14:38:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dirigent

Zene su kao SO , moze bez njih ali je bljutavo.

domatja mudrenost

Shaft

Ma ljubav je ljubav ! Priroda se poigrala sa ljudima da cine svasta zarad necega ili mozda nekome svacega ili zarad sta god.......??????

Darker

Feromoni. niĀ¹ta manje;-)

3OPAH

#18
Atheist Rap – Ljubav (1993)


Ljubav je polje zelenog zita
Ljubav je kad Jovanka voli Tita
Ljubav je polje zrelog raza
Ljubav je odnos Tito-Draza
Ljubav je fluid divan, topao
Ljubav je opojni miris cveca
Ljubav je tuga, ljubav je sreca

Ljubav je snazna, velika i jaka
Ljubav je simpatija malog djaka
Ljubav je Ljuba, ljubav je Manda
Ljubav je cak i Bata Kanda
Ljubav je ptica u slobodnom letu
Ljubav je kad cika salece tetu
Ljubav je riba sto brzo pliva
Ljubav je gajba 'ladnog piva

Zigraj uz ritam taj
Sad mi novu snagu daj
Nemoj mene grditi
Hajdemo se ljubiti

Ljubav je kao Grejs Keli lepa
LJubav je kao Stivi Vonder slepa
Ljubav je dodir voljenog bica
Ljubav je mamurluk posle pica
Ljubav je smesna k'o dobar vic
Ljubav je igla, droga i spric
Ljubav je putovanje kroz dimenzije
Ljubav je smislila razne perverzije



PS: tad sam poceo da shvatam sta je ljubav. :ljubav:

2fast

ljubav je jedina 'stvar' koja coveka moze podstaci da uradi i nemoguce, ali takodje i ponekad unistiti mu razum i sve ono sto njega cini onim sto jeste...

mushu

...Silni su boli sto ih ljubav daje,
   Silniji nego onaj sto ih nosi,
   Silni i mocni dok covek traje:
   Ona nas radja, al' ona i kosi...

                              Dis

Darker

Ексклузивно за „Политику”: Пауло Коељо
Трећа главна врлина: Љубав

Према речнику: именица женског рода, од латинског „амор”, снажна привлачност која нас неодољиво вуче према предмету наших жеља; наклоност душе и срца; приврженост; страст; хришћанско милосрђе.

Према Новом завету: „А сад остаје вјера, нада, љубав, ово троје; али је љубав највећа међу њима.” (Коринћанима посланица прва светога апостола Павла, 13:13)

Према етимологији: Грци су имали три речи којима су означавали љубав: Ерос, Филос и Агапе. Ерос је здрава љубав између две особе, која оправдава живот и продужава људску врсту. Филос је осећање које гајимо према нашим пријатељима. Напокон, Агапе, која садржи и Ерос и Филос, далеко превазилази појам „допадања”. Агапе је потпуна љубав, љубав која раздире онога ко је осећа. За католике, то је била љубав коју је Исус осећао према човечанству, а била је толико велика да је померала звезде и изменила ток људске историје. Ко упозна и искуси Агапе, схвата да ништа на овом свету није важно, изузев да се воли.

За Оскара Вајлда: „Јер свако убија оно што воли,
                                   Од сваког ћете то чути,
                                  Неко то чини погледом преким,
                                  Неко ласкањем пуким,
                                  Кукавица пољупцем убија
                                  А храбар човек мачем!”

                                                    (Рединшка тамница, 1898)

Из једне проповеди с краја XIX века: „Изливајте несебично своју љубав на сиромахе, што је лако; и на богаташе, који су неповерљиви према свима, и не успевају да препознају љубав која им је преко потребна. И на ваше најближе  - што је веома тешко, јер смо према њима најсебичнији.Волите. Никад не пропуштајте прилику да причините радост ближњем свом, јер ћете ви први осетити благодат од тога – чак и ако нико не зна шта сте учинили. Свет око вас постаће срећнији, а и вама ће све постати лакше.

Ја постојим на овом свету живећи у садашњости. Укажите ми, молим вас, на сваку добру ствар коју бих могао да учиним, и на сваку радост коју бих могао другима да приуштим. Не дозволите ми да их одлажем или заборавим, јер никад више нећу поново проживљавати овај тренутак.” ( Врхунски дар, Хенри Друмонд, 1851-1897)

Из једне електронске поруке коју сам примио: „Док сам чувала своје срце само за себе, ниједног јутра се нисам пробудила са зебњом, нити сам провела иједну бесану ноћ. Медјутим, откако сам се заљубила, мој живот се свео на стрепње, губитке, неспоразуме. Мислим да је, користећи љубав, Бог успео да сакрије пакао усред раја”      (С.А., 23.11.2006.)

За науку: двехиљадите године, истраживачи Андреас Бартелс и Семир Зеки, са Универзитетског колеџа у Лондону, вршећи испитивања на групи студената који су тврдили да су лудо заљубљени, открили су делове мозга који се активирају под утицајем тзв. романтичне љубави. На првом месту, установили су да су зоне захваћене тим осећањем знатно мање него што су претпостављали, и да се подударају са местима која стимулише стање еуфорије изазвано, на пример, дејством кокаина. То је навело ауторе на закључак да се љубав манифестује слично као физичка зависност од дрога.   

Користећи исти метод скенирања мозга, научница Хелен Фишер, са Раџерс универзитета, утврдила је да три карактеристике љубави (секс, романтика и узајамна зависност) стимулишу различите делове коре великог мозга, из чега је уследио закључак да ми можемо бити заљубљени у једну особу, желети да водимо љубав са другом, а живети са трећом.

За једног песника: „Љубав не поседује, нити допушта да је поседују, јер љубав је довољна љубави. Исто као што вас подстиче да растете, тако ће вас и спутавати. Шибаће вас, да би вас учинила немоћним. Удараће вас, док вас не ослободи нечисти. Ломиће вас, док не постанете кротки. А онда ће вас изложити својој светој ватри, тако да постанете свети хлеб за свету Божију светковину”. (Халил Џубран, Пророк)

Превела са португалског Јасмина Нешовић
(Следеће недеље -  Четврта врлина: Мудрост)


[објављено: 19.08.2007.] Politika

Al-Jasmina

"Jao, ljubav boli.."

Ich  :>

Bla_bla_blaaaa

Ljubav je carobnjak...Ona vas opije, ona vas celog obuhvati, ona vas izoluje.Ona stvara svezinu u zraku, zar od hladoce, ona sve oko sebe cini lepsim.



Ljubav se zaklanja ispod jednog kisobrana dugo nakon prestanka kise.


Ljubav je....oprostiva ludost!


Ako ne mozes d ase setis ni najmanje ludosti koju si ucinio zbog ljubavi, onda nisi ni voleo. {Sekspir}



Ljubav znaci da sam dovoljno siguran u onog drugog da mu mogu poveriti svoj dar.


Ljubav je jedina strast koja ne priznaje ni proslost, ni buducnost!


Kad ljubav hoce da govori razum mora da cuti!

gaga :)

ljubav je mac sa dve ostrice....

ali je ipak najlepsa i najvrednija "stvar" koja postoji na svetu i u svakom coveku...

black_lady

Covek bez ljubavi je niko i nista...
Nista ne moze da zameni onaj osecaj,kada znas da si voljen i da volis...
Ljubav nas sve odrzava u zivotu...na ovaj ili onaj nacin...

Bla_bla_blaaaa

Dati nekome svoju ljubav ne znaci da ce oni voleti vas...Ne ocekujte ljubav zauzvrat,samo zelite da im budete u srcu.A ako i ne budete, budite zadovoljni sto je u vasem...

Zizapharm

"Ljubav je najjaca snaga koju sebi svet moze predstaviti,a istovremeno i najskromnija."

"Kukavica je nesposobna da ostei ljubav-to je osobina hrabrih."

SLATKIS

LjUBAV JE VECNA{Napoleon}
Ljubav je... ljubav

Al-Jasmina

Kad god dosla - dobro dosla!

(dobro je da si uopste dosla :)):)