Usmeni ispit kod prof. Nade Majkić-Sing

Started by benefit, 21-06-2006, 19:49:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Bred


zecititis

Evo i ja juce polozih kod prof.Nade i svi smo polozili nas 6.Moram da priznam da mi nije bilo Bog zna koliko prijatno.Kad sam usla najpre me je pitala jesam li ucila(u smislu ako nisi bolje odmah izadji).Rekoh joj da jesam ucila ali videcemo jesam li naucila.Moje pitanje bilo je od juce hiperlipoproteinemije i navela sam joj tipove i sta je najbitnije za svaki tip.Ona se odusevila,pohvalila me i pitala sta znam o bolestima vezano za rast bilirubina. Ne znam da li sam joj rekla jednu li dve recenice za bilirubin 10 mi je vec bilo upisano u index.Mislim da svi koji spremaju najbolje je da se late knjige i da najbitnije stvari pa i malo sire bas lepo mogu da se spreme za 15 dana.Drzite se njenih pitanja a ostalo izcitajte da znate o svemu po malo.Takve sam ja savete dobila kad sam krenula da ga spremam i eto. :ok:

tixy

#92
Da li prof.Majkic gleda ocenu sa prakticnog?


Moja kombinacija:
1.neproteinska jedinjenja azota
2.kalcijum & fosfat
3.enzimi srca

lulica

u februarskom roku bilo je 7 na ispitu, medicinsku je polagalo 3. kombinacije hiperlipoproteinemije, acido bazna ravnoteza, ketoacidoza. II bilirubin, enzimi jetre, metabolizam ca. svi su polozili, a i ocene su bile 8,9,10,i jedna 6. SRECNO!!!! :wave:

milicagm

Danas su( smo  :wink: ) svi polozili.princip je udjes,izadjes i gotovo  :K2Pitanja daje iz glave i vrte se stalno ista-proteini akutne faze,Ca,bilirubin,ketoacidoza...Ispricas nabrzaka sustinu,da se vidi da si ucio i za 10min sve gotovo.Ocene od 7 do 10.Puno srece svima!  :~

TheCK

Evo i ja polozih juce, pa kako su mi saveti odavde pomogli, a u cilju ozivljavanja teme evo mog iskustva :D

Nas je bilo 5 i nas 4 je polozilo, ja sam odgovarao poslednji i svi su se zadrzali 3-6 minuta, ne znam zbog cega je pala devojka pre mene. Moja pitanja 1. ABR 2. Proteini akunte faze 3. Nabrojati enzime srca

Pitanja prof postavlja jedno po jedno, prof je dosta kulturna, ne prekida i ne postavlja podpitanja, valjda sta kazes to znas :D

Srecno svima, i nemojte propustiti priliku ako ste kod prof Nade, vise je nego korektna

sokobiv

Profesorka je divna...ponavlja pitanja sa foruma tj. ne daje pitanja van ovih vec ispisanih na forumu...Ca,proteini akutne faze,anemije,hiperlipoproteinemije,bilirubin,enzimi srca,enzimi jetre.

premisica

Molim vas neka pitanja kod prof.Majkic ali za klinicku hemiju, kao i vase iskustvo...Sto pre, tim bolje!:))))

mazabozovic

moja pitanja: 1.acido-bazna ravnoteza
                      2.bilirubin
                      3.proteini akutne faze
bila je dobro raspolozena i skoro svi smo polozili,ne pita detalje i ne davi sitnicama i podpitanjima.pita osnovne stvari i ako razumes odmah krene na drugo pitanje...u svakom slucaju, obavezno izadjite na ispit ako ste kod nje :)