Napomene za ispit

Started by Bred, 02-04-2007, 10:06:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

UV/VIS u odgovorima 3,6,7 obavezno pisi formule!
51. ne pisi talasne duzine, nepotrebno je.
52. Obavezno moras da napises kako kompex izgleda
53. ne treba da se pmate boje i talasne duzine pa bi odgovor na 53 trebalo da glasi "fenacetin posle rastvaranja u vodi i metanolu daje obojeni proizvod cija se apsorbancija meri na odredjenoj talasnoj duzini"
56., 57., 58. obavezno moraju da se pisu reakcije (ne samo recima)
Tamo gde pise: tlc detekcija zone sa ... obavezno mora da se pise sa cim se vrsi detekcija
Ako pise smao tlc, pisi samo tlc!
Tamo gde se navodi ime reagensa (npr. Dragendorfov) moras da pises iz cega se sastoji taj reagens!!!

Enea

Ispit iz Analitike Lekova je uvek pocetkom roka, tako da znate, da mozete da planirate ucenje.

Pozdrav

elpida

ufff...ovaj redni br pitanja se sada ne poklapa sa onima koji sam skinula sa sajta fakulteta

AnaCrvena

koliko prosecno vremena je potrebno da se ovaj ispit spremi?onako,na brzinu,za prolaz?

Bred

to je  relativno i individualno , ako zapnes, po mojoj proceni 20-30 dana, mozda i manje ...  :wink:

katarina

Meni su sutra rezultati, pa cu da pricam kada izadju, ali brojka mi se mnogo razlikuje od Bredove...sto rece sve je individualno...

katarina

Analitika za 14 dana:
Krenem ja na praxu od 3 nedelje i kao da ucim analitiku. Medjutim, iscitam prvih 100 strana na jedvite jade za tih 3 nedelje i taman se naviknem na rukopis, medjutim nije me dugo drzala. Vidim ja odneo vrag shalu i 26. avgusta sednem i krenem da ucim tu skriptu(ima 250strana):

Rp/ 2x po (5 dana po 50 strana dnevno)
    2x po (2 dana po 125 strana dnevno)
    M.f. zbrka u glavi
    D.S. za one koji nisu preterano ambiciozni sto se analitike tice
         ja dobih 6  :wave:


E sada, prvih 50 strana kod mene obuhvata:I   antibiotike
                                          II  Uv/Vis, IR, Kortikosteroidi
                                          III Kardiotonici, Androgeni, estrogeni, polarimetrija, refraktometrija, TLC, HPLC
                                          IV Tt, extrakcija, titracije i komplexi
                                           V Neorganski deo, LS i HS vitamini

malavestica

moje iskustvo sa ovim ispitom je jako pozitivno. dakle, nabavila par skripti, ali na kraju sam ucila iz predavanja, pa iscitala pitanja i odgovore i otkrila da neki nisu tacni, zato je bolje uciti iz predavanja (ja sam imala 2god stara ali su posluzila  :wink:
dosta toga je poznato iz farmaceutske, fizicke i analiticke, pa sam kombinovala sa tim, i a 15tak dana spremila to tako da sam bila zadovoljna svojim znanjem, na ispitu sam pogresila neke stvari, dobila 9 ali sve u svemu- lepa materija i ispit
srecno svima!  :~

AnaCrvena

ako neko zeli onu knjigu na engleskom koja je na spisku literature-evo linka
http://nono4.com/files/107753914/Handbook_of_pharmaceutical_analysis.pdf

nije bas najnovije izdanje,ali do ovog sam uspela da dodjem...
ne mogu da kazem da je ekstra korisna,ali mi je i razresila neke nedoumice...spremanje ovog ispita moze biti prilicno konfuzno,pa svaka pomoc dobro dodje...

piconi

da li neko zna odakle da ucim odredjivanje tt metodom otvorene i zatvorene kapilare?imam neku skriptu u kojoj nema tih odgovora..pa ako neko zna neka mi napise ovde sta treba da se pise ili bar gde da nadjem odgovor..hvala

Bred

Ja sam to imao u skripti pisanoj rukom ...

frckica-j

Quote from: katarina on 18-09-2008, 16:35:11

Rp/ 2x po (5 dana po 50 strana dnevno)
    2x po (2 dana po 125 strana dnevno)
    M.f. zbrka u glavi
    D.S. za one koji nisu preterano ambiciozni sto se analitike tice
         ja dobih 6  :wave:


:siza: :116:

Èekajte, a vi svi spremate i analitièke metode po skripti? A ne po knjizi?

Bred


frckica-j

Ima knjiga!  :wink: Ljiljana ®ivanoviæ, Odabrane metode za farmaceutsku analizu.

Bred

Znam, a to je nista!
To samo procitas informativno, bez skripti nista.  :wink: