Asistenti

Started by yeca, 16-05-2007, 23:49:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

yeca

Elem, jedna ass na Institutu za bromatologiju je posebno neodgovorna i nezainteresovana za ve¾be koje dr¾i i za studente kojima zakazuje kolokvijum - naime, jednostavno se ne pojavljuje u zakazano vreme  :shock :shock :shock
I onda ¹ta se de¹ava - ass koja se u to vreme nadje na Institutu (isto tako vrlo nezainteresovano) izadje u susret studentima (koji nisu njena grupa a koji jadni ne doèeka¹e svoju ass) i onda smota prve kolokvijume sa stola asistentkinje koje nema i studenti doslovno  :face: zinu je l' te  :batina
Za¹to? Zato ¹to dobiju pitanja kao ¹to su:
- Kako se odredjuje tip bra¹na? (to smo ba¹ danas slu¹ali na predavanjima, ali nikad na ve¾bama)
- Kako se odredjuje kraj Soxhlet-ove reakcije?  :ninja:
- Èime se uklanjaju ostaci bromne vode i ¹ta je uzrok potencijalnog javljanja veæih rezultata?
- Koji se deo skroba, amiloza ili amilopektin, boji sa jodom u plavo? (je li ovo bromatologija? ili mo¾da analitièka?  :run 'bem ti tu nauku...) naime trebalo bi da je amiloza jer je amilopektin razgranat pa kao nekom logikom... :neee ma to je sex
- Napisati CELU Kreiss-ovu reakciju (to je cirka strana i po u onom praktikumu.... samo  :K)
itd...

Mada bilo je i normalnijih pitanja kao ¹to su:
- ©ta je saponifikacioni broj?
- ©ta je reagens kod odredjivanja jodnog broja, kako se uklanja reagens, koji su uslovi za odvijanje reakcije?
- Proteini mleka - reakcija sa formolom? (kad smo kod formola, u praktikumu ka¾e da aminokiselina reaguje sa formaldehidom a u reakciji napisali HCOOH... ma opu¹teno  :neee)
- Kako se odredjuje kolièina utro¹enog KMnO4 kod oksidacije organskih materija u vodi?
- Kako se izra¾ava tvrdoæa vode?
- Koji je princip odredjivanja sulfita?
- Alkalitet vode: 1)se odredjuje kompleksometrijski
                   2)potièe od prisutnih OH-, karbonata i bikarbonata alkalnih i zemnoalkalnih metala
                   3)potièe od bikarbonata, hlorida, nitrata, Mg i Ca
                   4)odredjen je pravilnikom
- Pufer za pode¹avanje pH kod kompleksometrije je: 1) amonijaèni
                                                    2) fosfatni
                                                    3) bikarbonatni
                                                    4) 8% NaOH
- Testovi za ispravnost masti su: 1) Kreiss-ova reakcija
                                   2) odredjivanje peroksidnog broja
                                   3) odredjivanje sadr¾aja slobodnih masnih kiselina
                                   4) odr. saponifikacionog broja
                                   5) odr. jodnog broja
:pst

Dirk

 ma zle su te asistenkinje

mrvica

Znam da je ovo offtopic ali :wink: Nama je jednom pocetak vezbi kasnio 50 minuta, mozda mi je asistentkinja ista kao yeci :) a da ne pricam da kada pozoves tehnicarku ona prica telefonom ili pije kafu i odmahuje ti rukom u fazonu brisi dete, a uz sve to tetkica zakljuca vrata koja vode do asistenata i tehnicarki da im ne dosadjujemO?!

shumshi

e pa nije tako...  :nonono:

ovo za brasno su rekli na uvodnom predavanju...

a asistentkinje i tehnicarke su bas fine i uvek pomognu...  :happy:

zao mi je ako ne delimo ista iskustva...  :ohwell:

willie the scot

triput ura za asistentkinje... :~ :~ :~
cush,zle...cccccccccc...bas hoce da pomognu i uvek su nasmejane.


vestan

Ma ja ne znam da li se ova Yeca drogira ili je teski kompleksas. Asistentkinje sa broma su najbolje na celom fakultetu i kad bi svi bili takvi mislio bih da je ovaj faks normalan.

yeca

#6
ma drogiram se  :plez

pa mislim da botaničarima niko ne može da primiriše ali ko pita nas drogeraše :plez

vestan

ko je spominjao botanicare? oni su klasa za sebe,posebno tehnicari.a nastavi da se drogiras

Jelenaa

Quote from: vestan on 22-05-2007, 17:24:31
Ma ja ne znam da li se ova Yeca drogira ili je teski kompleksas. Asistentkinje sa broma su najbolje na celom fakultetu i kad bi svi bili takvi mislio bih da je ovaj faks normalan.
Quote from: vestan on 23-05-2007, 18:20:22
ko je spominjao botanicare? oni su klasa za sebe,posebno tehnicari.a nastavi da se drogiras
Da li to znaci da se botanicari ne podrazumevaju kad se kaze ceo fakultet?

willie the scot

ne mogu da verujem o cemu raspravljate...najveci carevi od asistenata su na tom institutu.
smeta vam opustenost?mozda biste zeleli jos jedan tezak ispit na 4-oj?
pozdrav za asistentkinje :cvet

vucko81

 :FTo su najbolje asistentkinje na celom faxu, a i najlepse! O0

MiKy

asistentkinje su stvarno strava pogotovu Alexandra

yeca

#12
Elem, dakle, hm...
Moja namera nije bila da se otvori tema o ass (na bromima niti na bilo kom drugom institutu) ali mi jeste bila namera da skrenem pa¾nju na sledeæe:
Na¹ fakultet ipak nije kao u Americi, u sklopu svih ostalih fakulteta, pa da na ispite i kolokvijume idemo u papuèama, pa ako se ass ne pojavi na kol. u vreme kada je dogovoreno sa njom, nego je ostala kuæi  :shock, nije nikakva frka, kuæi sam za 2 minuta pa mogu ne¹to drugo da radim.
Mislim da svaèije vreme ko¹ta i da ne mo¾e tek tako da se ne po¹tuje.
Ta ass, a ona æe se prepoznati ako èita (il' se veæ prepoznala  :hm) je vi¹e puta, u vi¹e razlièitih grupa tokom ova dva semestra uradila istu stvar i nju jednu je èekala grupa od 15ak ljudi...nekad vi¹e, nekad manje...
To je u najamnju ruku nekorektno!

Da su ve¾be blejaèke, jesu, jer su ass iste takve. Oko toga niko nije ni pravio problem, a svi pominju sve samo ne ono ¹ta sam ja navela! Mislim na ka¹njenje!
Zato molim moderatore, ukoliko su procenili da na ovoj temi ba¹ i nema konstruktivnih kritika i postova, kao ¹to ih nema, da zakljuèaju temu!!!
Hvala  :hm

mrvica

Svi drugi aspekti izuzev kasnjenja su sasvim u redu. Ali mi smo i u prvom semestru cekali na kolokvijum prilicno dugo u praznoj laboratoriji, a vezbe jesu kasnile 50min a evo i kako. U terminu predvidjenom za pocetak vezbi jedna druga grupa je radila kolokvijum i naravno da je sasvim u redu i kolegijalno da sacekamo, a druga je stvar sto taj kolokvijum sigurno nije zakazan tog jutra nego se za njega znalo i dan ranije ako ne i vise dana pa je neko mogao i nama da kaze da dodjemo kasnije. I kada je kolokvijum zavrsen, nakon ulaska u laboratoriju smo cekali jos nekih 10tak minuta, sve u svemu, umesto u 12 vezbe su pocele u 10 do 1! Slazem se da je tema o ass nepotrebna I da je potrebno zakljucati

cvjetic

asistentkinje su sasvim korektne,boze moj svako ima mana,niko nije savrsen...
a sto se kolokvijuma tice,pitanja su ista kao prosle godine kad sam ja polagala,tako da ne vidim u cemu je problem...em sto ste mogli unaprijed da znate pitanja da ste se samo malo raspitali,em sto svi odgovori postoje u praktikumu,ili su vam receni na vjezbama...ne vidim problem...sacekajte kolokvijume iz toksina,mogu da zamislim sta ce tu biti,s obzirom da tu stvarno dobijate pitanja koja nemaju veze sa gradivom koje se radi...

i ne bih se slozila da je najbolji institut...definitivno je medju boljima,ali postoji tu i botanika,gnozija,mikrobi,extra dobri instituti...jedno je sigurno,moja generacija nije imala problema sa bromima,asistentkinje su izlazile u susret cak i vise nego sto je bilo potrebno...