Toxini - II kolokvijum

Started by spavalica, 23-05-2007, 01:00:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spavalica

Brezana nam je rekla da moze da dodje Stasova metoda za II kolokvijum i da je to u Mokranjcu(van onih 30str)pa ako neko ima nesto neka nakaci.takodje je rekla da dolaze i opsti reagensi za  alkaloide,ali da ne bubacimo za svaki ponaosob,vec kao njih same da uporedimp(tipa koji je osetljiviji?koji su?sta su?hemijski sta su?kakav je rezultat reakcije ...itd) i da i dalje stoji onih prvih 30str.iz Mokranjca!!!

nadam se da ce ovog puta asistenti praviti kolokvijum!!!pozzz :ziveli

Enea

a procena rizika?

Bred

ljudi, ja sam imao ona uvodna predavanja iz amfiteatra, tako da kazem ali sam cuo da je npr Una trazila mnogo vise od toga sto je receno na tom grupnom uvodnom predavanja. e sta sad raditi?

mikele

Quote from: Enea on 24-05-2007, 12:15:44
a procena rizika?
То је било јуче у пола 2 и нисам баш сигзран да има неке надокнаде.Чак шта више сигуран сам да нема надокнаде :ohwell:

spavalica

Una!!!!!!hmmmm!!! una uvek trazi i trazi i trazi i trazi a MALO daje!!!to je cista istina!! jedino resenje za nju je da se totalno iskuliras kad ona pocne da se iscudjava odgovorima studenata i dati joj  doznanja da to nije pominjano na uvodnom!!!! :PI

BK

-Mene je Una na vezbama pitala, a to je bilo pitanje na kolokvijumu, da li moze aparatura za odredjivanje SO3 da se koristi kod odredjivanja CO3? Pa sta kazete...

spavalica

pa npr....da je Una sudelovala u pravjenju testa i oni kojima ona nije drzala vezbe i nije ih ispitivala,mozda nisu ni culi za to!!!! co3/so3

Bred

ima li to neke veze sa stvaranjem H2SO4 koja moze da nagriza balon za uzorkovanje? nabadam :K

SUNCE

polozili ste,kolega..:)

Bred


Enea

Quote from: mikele on 24-05-2007, 13:02:05
Quote from: Enea on 24-05-2007, 12:15:44
a procena rizika?
То је било јуче у пола 2 и нисам баш сигзран да има неке надокнаде.Чак шта више сигуран сам да нема надокнаде :ohwell:

Mikele, ovde opet fale neki postovi.. ko i kada brisucka nema ni veze...

Moje pitanje je bilo sledecje.. da li procena rizika dolazi na kolokvijum?


i pravilno je recji, ili chak ili shta vishe, a ne oba =*

cvjetic

jel' obavezan izlazak na kolokvijum?

@enea-eh,i ti sad u sitna crijevca gledas...  :>

Enea

ma pusti, to ja malo zezuckam tvog drugara..

DA, obavezan je izlazak na kolokvijum!

Bred

Da li treba da citamo alkaloide iz mokranjca? Neke nismo ni pominjali nit smo ih toliko detaljno obradjiwali i bilo bi stwarno bezobrazno da to traze!

besno pile

mislim da ne treba.nama su napomenuli jedino opste reagense za alkaloide i stasovu metodu iz mokranjca da procitamo.