Konacan spisak bolesti???

Started by Murakami, 03-06-2007, 10:18:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marigolda

kao sto smo videli arterioskleroza definitivno ulazi u spisak bolesti(bila je u februaru) a neko rece da dolaze u obzir tromboza i embolija, to odavno nije bilo.

Bred

To je ona ubacila nove bolesti.

majadzo

Quote from: Favis on 12-09-2007, 14:19:58
imas sve bolesti odstampane na papirima, sve sto treba...vrte se ti papiri po faxu...pitaj nekog od studenata ko je polozio da ti pozajmi da kopiras...
Ja sam za bolesti napisala sve sa tih papira od reci do reci i dobila sam po 18 poena na svaku bolest! Sto je odlicno posto kod nase drage profesorke retko mozes dobiti 20 poena!
Izvini, da li bih mogla ja nekako da dodjem do tih papira... mnogo bi mi znacilo.unapred hvala

Bred

http://farmaceuti.com/tekstovi/?page_id=56

Nea

Quote from: majadzo on 17-06-2009, 20:52:50
Quote from: Favis on 12-09-2007, 14:19:58
imas sve bolesti odstampane na papirima, sve sto treba...vrte se ti papiri po faxu...pitaj nekog od studenata ko je polozio da ti pozajmi da kopiras...
Ja sam za bolesti napisala sve sa tih papira od reci do reci i dobila sam po 18 poena na svaku bolest! Sto je odlicno posto kod nase drage profesorke retko mozes dobiti 20 poena!
Izvini, da li bih mogla ja nekako da dodjem do tih papira... mnogo bi mi znacilo.unapred hvala

majadzo, taj citat je iz 2007, a gradivo se poprilicno promenilo, kao i ono sto potenciraju i traze...
Savetujem ti da kupis iz kopiras iskljucivo novo izdanje praktikuma i da predjes gradivo sa repetitorijuma i predavanja.

majadzo

duopu kolko sam glupa nisam ni pogledala datum  :wall:...jer hvatam se za bilo kakvu slamku...presla sam gradivo iz praktikuma,predavanja,seminari(vezbe)...nego sam se nesto sva izgubila u patofizi i nesto mi stalno fali,to su verovatno rupe iz prethodnih godina..... u svkom slucaju hvala puno na odgovoru

Nea

Ovaj ispit je sada mnogo obimniji nego sto je nekada bio, tako da mislim da nije toliko tesko izgubiti se u gradivu. Preobimno je i sve potrebne informacije se ne nalaze na jednom mestu i onda taman kada pomislis da si nesto potpuno savladao i presao, pojavi se pitanje na koje ne mozes da odgovoris... Mislim da  se to svima desava i nije mi jasno zasto su to napravili od tog ispita. U novom praktikumu se nalaze  podaci o najnovijim istrazivanjima iz oblasti nekih bolesti, sto je stvarno za osnovne studije preterano. Mislim da bi bilo tesko i studentima medicine da nauce ovako nesto.

willie the scot

jel moze neko da napise da li su u januaru i aprilu dali neko pitanje iz anemija?

anemije se ne nalaze ni u starim ni u novim predavanjima.

Nea

Mislim da je u aprilu bilo jedno pitanje iz anemija, nisam bas sigurna...

elpida

ufff.... je l ovo i dalje va¾i??  :help2:

mima140186

Quote from: Marigolda on 29-03-2009, 22:17:08
kao sto smo videli arterioskleroza definitivno ulazi u spisak bolesti(bila je u februaru) a neko rece da dolaze u obzir tromboza i embolija, to odavno nije bilo.



ATEROskleroza dolazi 100% kao podpitanje kod Dijabetesa (ja imala)

katira

Ukoliko sam dobro razumela apsolvente koji su skoro polagali, vise nisu dovoljne one bolesti sa papira sto se vuku po faksu 100 godina. Treba uciti iz bolonjskih seminarskih jer svako malo ubaci nesto novo  :wall: