Lobanja optoèena dijamantima

Started by mikele, 04-06-2007, 14:25:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mikele

Lobanja optoèena dijamantima
(http://www.putfile.com/pic.php?img=5606124)

Savremeni engleski umetnik Dejmien Hirst predstavio je svoje najnovije delo, ljudsku lobanju ukra¹enu dijamantima èija se vrednost procenjuje na 50 miliona funti, ¹to ovo delo èini najvrednijim primerkom savremene umetnosti u svetu, prenosi Rojters.

Lobanja iz 18. veka potpuno je prekrivena dragim kamenjem, pri izradi je upotrebljen 8601 dijamant, a napravljeni su joj i novi zubi vredni 14 miliona funti. Na èelu lobanje nalazi se najvredniji primerak - vrlo redak ru¾ièasti dijamant u obliku breskve.

Lobanja, koju je Hirst kupio u londonskoj prodavnici antikviteta verovatno je pripadala Evropljaninu starom 35 godina, koji je ¾iveo izmedju 1720. i 1810. godine.

Hirst svoje delo, nazvano "Za Bo¾ju ljubav", smatra "inspirativnim delom koje oduzima dah."

"Izgleda mnogo bolje nego ¹to sam oèekivao. Kad radite ovako ne¹to ¾elite da bude besprekorno, ba¹ kao dijamant. Zato smo je oblo¾ili dragim kamenjem. Ne bih imao ni¹ta protiv da se, kad umrem, ovo dogodi i mojoj lobanji", ka¾e Hirst o svom remek-delu.

Hirst je na ideju do¹ao kad je vidio asteèku tirkiznu lobanju u British Museumu, a nada se da æe i njegov rad jednog dana biti izlo¾en u ovoj instituciji.

Hirst se u umetnickim krugovima proslavio ekstravagantnim delima kao ¹to je slika rodjenja njegovog sina carskim rezom i prepolovljenim tigrastim morskim psom oèuvanim u formaldehidu.

"Ovo je spektakularno delo visoke vrednosti u savremenoj umetnosti", izjavio je struènjak za umetnièka dela Èarls Daplin.

(MONDO)

Wolf

Kol'ko sljasti ova lobanja! Od nje moze
da zivi puno generacija...

2fast

Brate, zubi sami vrede 14 miliona funti...  :shock :shock :shock

Darker

Zave¹taæu svoju lobanju umetnosti. Neka i mene optoèe... Dajte mi vina, vino nek se (op)toèi:-)

igrackica

Koje izivljavanje! A pola sveta gladno! No comment..

Mashrum

Pa dobro..Neko mora da se bavi i optoèavanjem lobanja veselim tvrdim stakalcima..  :happy:

stef


tarantulica

Dzordz Majkl zeli da kupi ovu lobanju i time upotpuni svoju umetnichku kolekciju (koja vec vredi milione evra)  :shock

Migza

Ne vidim bas neku umetnicku vrednost ove lobanje, al' ajd sad.

mikele

Ни ја не видим уметничку,али вредност свакако видим :K
Џорџ Мајкл је купује за 75 милиона долара или чега већ :shock

Smrda

cccc.....pitam se samo gde ce da je drzi...

Darker

U sefu, gde joj je i mesto, hahahahahahhahaha