Analitièka hemija(iskustva sa usmenog i pismenog ispita,komentari,diskusije,pitanja)

Started by zivanshe, 01-07-2006, 23:33:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zivanshe

drage kolege, znam da je ovo raspitivanje k'o tovljenje prasenceta pred bozic, buduci da za par dana imam usmeni...
najvishe me zanima kako izgleda usmeni kod prof Jelikic-Stankov...?
koliko ispitnih pitanja dolazi, poshto nisu neshto opshirna...? je l se vishe mesta ostavlja mom pisaniju, eventualnim izvodjenjima ili je ono shto napishem samo sitnica i moram da drzim monologe??
(zao mi je ako vam neko pitanje glupo izgleda, ali jedini ispit do sada na kome se od mene ochekivalo da baratam govornishtvom je bila organska 2, na kojoj se nisam bash proslavila, jer ja BASH ne umem u kratkom vremenskom periodu da ubedim sagovornika koliko dobro neshto znam... vezbacu preko leta!  :> )

Masha

Evo ja cu pokusati malo da ti pomognem. Ja sam trebala da polazem usmeni kod nje, ali sam se bila oslobodila usmenog zbog bodova na kolokvijumima , ali sam bila jako srcena sto sam, u slucaju da sam morala na usmeni, bila kod nje. Moja najbolja drugarica sa faksa je odgovarala kod nje i iz njenih prica ona je jako prijatna i jako se trudi da dobijes sto bolju ocenu na usmenom. Ona je inace jedan od malog broja profesora na faksu kojima nije cilj da im sto vise studenata padne na ispitu. Sve u svemu, mislim da si imala srece i ona ce ti dati vremena da pokazes koliko znas. Nadam se da sam bar malo pomogla. Pozz

bebica111

a kako izgleda usmeni kod Slavice Razic? Jel i ona tako fina?

ivilija

Ma ne da si imala srece nego ti je upala kasika u med!!! Prof. Jelikic-Stankov je super! Ja nisam odgovarala kod nje(oslobodila sam se preko kolokvijuma),ali smo se moja koleginica i ja stalno vidjale sa njom(da ne kazem druzile) tako da iz njenih prica i utissaka kolega koji su kod nje polagali ONA JE STVARNO SUPER,CILJ JOJ JE DA STUDENT POLOZI ISPIT I NE MALTRETIRA TE!Treba da budes stvarno glup da ne polozis analiticku kod nje?!Obavezno iskoristi!!!Analiticka je mnogo lepa i to je jedan od retkih ispita na koji sam otisla pvajuci!!! :loptica

zivanshe

#4
 :) hvala, hvala
i meni se bash svidja analitichka, i fino je znam, ali isto je bilo i sa organskom2, i josh par predmeta iz kojih sam dobila neke bezveze ocene... a shta sad, life goes on.
a malo mi je falilo da se oslobodim usmenog...  :ohwell:

Masha

Pa zivanshe onda ti nemas nikakvog razloga za brigu-malo ti je falilo da se oslobodis usmenog i odgovaras kod prof. Jelikic-Stankov tako da kada sve saberes i oduzmes ti ces dobiti jednu finu ocenicu na analitickoj. Videces da cu biti u pravu. A slazem se sa iviljom za sve sto je rekla za profesorku Stankov.

milena

Quote from: bebica111 on 02-07-2006, 09:33:32
a kako izgleda usmeni kod Slavice Razic? Jel i ona tako fina?


Ne bih da plasim, ali ja se na usmenom kod nje nisam bas proslavila. Pokusavala je da pomogne, pa je otisla toliko  daleko da je to bilo neko deseto pitanje, a nikako ono sto je bilo moje. No ako se spremi dobro, nema frke, ( ja nisam imala tako puno vremena, a i bilo je za uslov, tako da dobih 6).
Srecno!!

ivilija

#7
I Slavica Razic je super ne sekiraj se polozices ti to sa dobrom ocenom!!!

zivanshe

#8
:)

nekako mi je lakshe kad prochitam pozitivne komentare.  :happy:
hvala!

Darker

Dobro, ako ti je lak¹e, onda da ja ne komentari¹em :P :P :P Sve samo ne dobro iskustvo sa dotiènom profesorkom(mo¾da ne voli tipove?) Zavr¹ilo se tako ¹to me nahvali ¾ena, da sam savr¹eno znao sve ¹to me pitala, ali da eto,PISMENI mi nije bio najbolji i da ja to oèigledno i dalje ne znam(samo zato ¹to sam pitao koji je zadatak u pitanju, jer je pismeni bio 20 dana pre usmenog i ne znam ni koji su zadaci bili, a ne koji sam ne¹to pogre¹io!!!!) A gre¹ka je bila debilna,ali je uticala na ceo zadatak... I da joj je stvarno ¾ao ¹to mora da mi da 7, jer sam u odnosu na ribe pre mene znao za 2 ocene bolje(pa kad joj je ¾ao ¹to mi ne dade 8????), jo¹ krenula da me ubeðuje da izaðem u sledeæem roku(za¹to kad sam znao to ¹to me je pitala??), a meni taj ispit bio za uslov!!!!! U svakom sl. pop... sam ali dobro... U stvari ja jedno normalno i pozitivno iskustvo sa usmenog nemam sem sa engleskog :> :> :> :>

lijepa bosanka

Quote from: zivanshe on 02-07-2006, 12:22:20
:) hvala, hvala
i meni se bash svidja analitichka, i fino je znam, ali isto je bilo i sa organskom2, i josh par predmeta iz kojih sam dobila neke bezveze ocene... a shta sad, life goes on.
a malo mi je falilo da se oslobodim usmenog...  :ohwell:

Nemoj da tako pricas....pa opste je poznato da ocjena nije mjerilo znanja,a posebno kod nas na faxu....tako da se opusti...
jer poslije ti moze pomoci samo ono sto imas u glavi,a ne ocjene iz indexa....i uopste ne znaci da ce se neko sa boljim prosjekom snaci bolje od onog sa losijim....
svaki ispit i svaka ocijena ti isto popunjava mjesto u indexu.... :wink:

prof. Vera Kapetanovic je super!!!! Hoce da ti pomogne,da te uputi na tacan odgovor....prof Jelikic-Stankov kazu da je dobra,ma u sustini nije katedra uopste neka losa....svi su ok.
Samo ti to malo iscitaj....i srecno!!! Pa da nas castis kad polozis!!! :wink: :Z

zivanshe

#11
ja polozila!! :)
ja HEPIiiiII!  :happy: :happy:
thank u

Masha

Svaka cast zivanse! Je l1 da da nije bilo strasno!

ivilija

Svaka cast!!! Eto vidis da nije bilo strasno :loptica

zivanshe

:) nije bilo strashno. ali ipak je najlepshe kada profesorka potpishe odredjenu rubriku u indexu.  : ]