Usmeni kod prof. Vesne Matovic

Started by vannacrossfire, 13-06-2006, 10:37:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nina

Quote from: benefit on 09-06-2007, 17:16:03
E, narode, i mene zanima sta najvise pita prof. Matovic i koliko je kod nje vazna analitika otrova, pa zatim koliko pita onaj poslednji smoreni deo ( alkaloidi, sintetski otrovi, pesticidi ) itd...

Hvala!

Један колега ми рече да она ''воли'' алкалоиде и пестициде поред општег дела и метала, па сад да ли је увек тако...

benefit

Nina, hvala na info, ako saznas jos sta, napisi ovde.

Poz!

YZMA

Narode, ima li neko da je polagao juce ili danas kod Matovicke? Ako ima, neka kombinacija bi mi dobro dosla

Nina

Quote from: YZMA on 19-06-2007, 13:49:42
Narode, ima li neko da je polagao juce ili danas kod Matovicke? Ako ima, neka kombinacija bi mi dobro dosla

Ево ја сам полагала у понедељак и три комбинације којих се сећам су:

1. Дозе
2. CO
3. Заједничке особине метала

1. Механизми токсичности
2. SO2
3. Арсен

1. Неуротоксичност
2. Азотни оксиди
3. Cd

А остала питања којих се сећам су:
- Реакције прве фазе метаболизма
- Фактори токсичности
- Хербициди
- Талијум и родентициди

Quote from: Jex on 20-06-2007, 07:53:45
Da li je neko polagao ovih dana kod Djukicke? Kako je bilo? Koja ste pitanja imali?

А код Ђукићке знам да је у понедељак њих двоје добило 6 а двоје 7, а питања нисам баш испратила најбоље - знам да су била нека из загађења (вода), дерматотоксичност... Није баш нека помоћ.

Ivke

 Da li neko moze da mi kaze koliko je kod Vesne bitan koncept i da li ona njega gleda ili samo nama sluzi kao podsetnik?

Cat Clow

Mislim da ne geda koncept. :nene: Prvo pita jednog prvo pitanje, pa drugog prvo pitanje i tako dalje... Mislm da dosta zavisi od njenog raspolozenja :namcor
A da,gleda grafike za odnos doza-efekt!! :happy:

stef

 Koncept vise sluzi kao podsetnik. Inace je kul, postavlja pitanja za razmisljanje, ne trazi da znas vrednosti, ali postavlja pitanja van koncepta.

ivilija

Vesna je carica!!!
Danju ko carica a nocu ko kraljaica!!! :source:

Ivke

 Pitanja koja sam ja imala 1. Odnos doze i efekta 2. Hlorovani ugljovodonici 3. Organohlorni insekticidi

martina

ljudi kada bi trebalo da istaknu termine za usmeni u oktobru

Ivke

 Vesna pita 18. a ostale prof. 22 i 23...Spiskovi ce biti za koji dan...

martina


Milichica

  Hvala Ivke, ulepsala si mi dan   :Bog

martina

cao!nemam u predavanjima nista o onim konstantama NOEL i slicno,da li bi neko mogao da mi kaze odakle to da ucim..hvala

ivana

Imas u Jokanovicu, i mislim da ima u predavanjima sa interneta...