Mala prolaznost na Testu

Started by nikitta, 21-09-2006, 15:04:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maki

nadam se da ce uspeti nesto da se promeni,al iskreno sumnjam...jedino da napisu novu knjigu

malena

Ma ne mora nova knjiga,ali neka traze sustinu stvari i bitno nesto a ne da traze nesto sto pise u fusnoti i u zagradi sto svako od nas i ne pogleda,kao da im je cilj da sto bolju caku nadju i da se sto vise nas upeca i sad su kao oni uspeli...  :wall: :wall:

schonne


Keleraba

Ne znam kako bi to izgledalo kad bi vratili usmeni... :hmm
Mislim da bi prvi korak trebalo da bude da se malo ublazi kriterijum tj. da se dovede na ono sto se zove normalnih 51% za prolaz a ne ovo sada  :wall: :wall: :wall:

sonja_nektarijevic

"Normalan" prolaz podrazumeva 70%...
Treba do toga naravno doci na pravi nacin, ne vestacki proizvedenom velikom prolaznoscu snizavanjem kriterijuma...
Novosti sa danasnjeg sastanka sa prodekanom za nastavu su ne bas tako dobre, naime, ovakvi problemi spadaju u obaveze Komisije za pracenje kvaliteta nastave (novooformljena Komisija u kojoj imamo pet predstavnika studenata, a to su:
Milica Bikar, apsolvent,
Branislava Obradovic, cetvrta godina
Vanja Stanucanovic, treca godina
Vukasin Stanisavljevic, druga godina
Ana Spasojevic, prva godina

Sledeci sastanak Komisije koja treba da nadje resenje ovom problemu je 19. juna, sto je veoma kasno - prekasno za junski ispitni rok.

Dopis prodekanu za nastavu je poslat odavno...
Neformalan razgovor sa profesorima jeste obavljen, ali izgleda da bez ovih formalnih zackoljica, ne mozemo.
Tako da ljudi, srecno nam bilo u junu, u istom smo sosu :)


Maslacak

Ja mislim da je mali procenat prolaznosti, zato ¹to, od kad je u pitanju test, gomila studenata izlazi, a da uop¹te nije spremila ispit...ne bi li poku¹ali na sreæu, na prepisivanje i slièno, dok usput spremaju ne¹to drugo.

Mislim da veæina tih studenata ne bi nikad iza¹la na usmeni ispit sa tim znanjem.
Tako ni ja sa svojim znanjem iz januara pro¹le godine nikad ne bih iza¹la, jer pojma nisam imala...a na tom testu sam dobila 8...prostom selekcijom uèeæi ¹eme i najva¾nije stvari. Ok, to je bio prvi test, i bio je ne¹to lak¹i nego ovi posle...ali mislim da se bez razloga di¾e drama. Za 20 dana, ispit mo¾e sasvim lepo da se spremi i da se bez ikakve frke dobije dobra ocena. Ne znam nikog ko je to uèio kao i svaki drugi ispit - i pao.

Bred

maslacak a kako objasnjavas cinjenicu da u zadnjih 5[i slovima PET]rokova prolaznost je 30%?!?!?

schonne

pa ljudi verovatno neko sa instituta pogleda ovaj forum da vidi sta se prica, ne mora neko da nametne profesorima da olabave kriterijum oni ako su ljudi mogli bi sami da daju neki malo normalniji test, bez zackoljica i koskica, da se izvuce srz koju bi morali da znamo kako bi polozili ispit a ne izvlacenje nekih pitanja da namerno padne sto vise ljudi.

Maslacak

Quote from: Bred on 13-06-2007, 08:08:44
maslacak a kako objasnjavas cinjenicu da u zadnjih 5[i slovima PET]rokova prolaznost je 30%?!?!?

Ja sam objasnila ono ¹to verujem da je osnovni "problem" :> Prolaznost bi bila veæa, kada bi izlazili samo oni koji su nauèili :K Uop¹te ne tvrdim da sam u pravu, jer nisam videla te testove, i nemam pojma koliko su te¹ki. Ali sla¾em se, sigurno je da tolika panika nije bezrazlo¾na :hm

yeca

Pa dobro, biohemija jeste takva da malo obeshrabruje dok se uèi, ali istina je da "dosta" (ovo je relativno) studenata stvarno izadje na foru da prepi¹e od drugog, sa pu¹kica... Bilo je takvih i u mojoj generaciji, tako sam i ja radila prvi put kad sam iza¹la, pa kad smo kolektivno skapirali da tako neæemo proæi, seli smo i nauèili...
Ali da je materija za  :bljak:, jeste...

mina-L

Ja se sasavim slazem sa Maslackom i Yecom,i ja sam je prvi put pala kad sam izasla nadajuci se da cu od nekoga prepisati(a taj rok sam bas spremala i dala imunologiju),al sam lepo za sledeci sela,zagrejala stolicu i polozila!

maxy

Ja znam devojku koja je za januarski i aprilski rok spremala samo biohemiju i pala oba puta,tako da nekad ne vredi ni ucenje...

Bred

eto. a onaj ko ne nauci sigurno nece izlaziti 5 rokova nadajuci se da ce prepisati sa puskica.
[a i kako moze prepisati sa puskica s obzirom na to kolika je knjiga iz biohemije?] ??

malena

Quote from: maxy on 13-06-2007, 12:06:54
Ja znam devojku koja je za januarski i aprilski rok spremala samo biohemiju i pala oba puta,tako da nekad ne vredi ni ucenje...
Takodje a i ja evo izlazim vec par rokova i ucim,ali oni takve cake daju da nisam polozila i sada ako ne polozim stvarno cu odustati od ovog ispita,da sam umesto ovog ovoliko farnaceutsku spremala i to bi do sada polozila... :wall:

Maslacak

znam i ja deèka koji je 3 puta izlazio na neorganski hemiju, samo to uèio i padao... a onda 3 puta na analitièku, i opet padao...
znam i devojku koja je 2 puta izlazila na biohemiju, i padala, a samo to uèila... ali ipak vi¹e znam ljudi koji su to normalno nauèili i normalno polo¾ili.
nekim ljudima jednostavno ne le¾e testovi, i ne umeju da uèe na taj naèin...e to je bedak.

opet ponavljam - ne tvrdim da je test lak, ne tvrdim ni da je jedini razlog lo¹eg prolaza ovo ¹to sam navela, samo ka¾em da i ta èinjenica doprinosi lo¹oj prolaznosti :)