TEST IZ FIZICKE HEMIJE OKTOBARSKI ROK

Started by gagagaga, 18-09-2007, 17:41:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marer_86

Quote from: zvecarka on 26-09-2007, 21:01:17
jel neko zna hoce li biti crtanje sema i grafika?

mi smo na pismenom imali seme ali da se dopune ... nadam se da mogu bar ovako pomoci ... jer me asocira da ce to tako da i zadrze

zvecarka


avgogh

a bilo je i da se prepozna sta je na slici... slike su iz praktikuma... ne kazem da ce to da bude, nego mi pade na pamet da smo to imali, a niko ga ne pominje...

Ksenija

LJudi preporucujem vam da se sakupi nekoliko studenata i da odete do instituta sutra kod MAre Aleksic,ona sastavlja test i obecala je da ce izaci u susret za neke konsultacije,da svakom koga zanima kako ce izgledati pitanja moze da dodje...

MiKy

mislim da je logicnije da daju da se prepozna neka slika a ne da se crta...mada je Ksenija u pravu neka neko ode na konsultacije sutra...

tixy

Dan pred ispit konsultacije?! :ohwell: Ma "super"...

provista


nasty girl


MiKy

taman kad se vratite prenesite nam utiske sa `novog` ispita...bas me zanima kako su to osmislili :roll:
drzim vam palceve :wave:

Bred


Daca

Meni je licilo na test sa pismenog,mada to je samo moj utisak,mozda neko misli drugacije. :roll:
Ono sto me prijatno iznenadilo je to da stvarno nije bilo"zavucenih"pitanja,s'obzirom da je gradivo jako opsirno i da su mogli da idu bas do detalja,i ko je sve lepo spremio mogao je super da prodje.Evo mogu da napisem neka pitanja kojih se secam,pa procenite sami(necu navesti bas sve ponudjene odgovore,jer se na secam svega) :wink:

-2 pitanja iz termodinamike-1.-da se izvede rad pri izobarnom i izohornom procesu i 2.entalpija
-adsorpcija gasa na cvrstoj podlozi je:Langmuirova ads.izoterma,Freundlichova ads.izoterma,Gibbsova ads.izoterma
-osobina koloida je:Tyndalov efekat,...
-napisati izraz za Gibbsovo pravilo faza i objasniti velicine
-3 razlike izmedju kristalnog i amorfnog stanja(pa da se napise pod1) 2) i 3)
-dat grafik(idealna smesa 2 tecnosti),da se napise koji zakon on sledi,da se napise formulacija tog zakona i da li su komponente medjusobno mesljive
-u refraktometriji se meri:index prelamanja,....
-u spektrofotometru nema:monohromatora,Nikolove prizme,...
-da se napise izraz za brzinu hemijske reakcije
-3 osobine katalizatora
-plamena fotometrija je kakva metoda?:atomska aps.,atomska emisiona,.... -izvor zracenja u plamenoj f.je.... i treci deo pitanja je nesto vezano za koncentraciju u plamenoj f. :help2:
-data tabelica u kojoj su u kolonama-kolorimetrija,fotometrija i spektrof. i u redu-izvor,monohromator i detektor pa da se popuni sta je sta kod koje od metoda
-da se postupno izvede Lamber-Berov zakon
-pitanje iz elektrohemije je bilo cini mi se iz 2 dela-1 deo da se nacrta i obelezi bakrov kulometar i 2-sa se izvede II Faradejev zakon
-da se napise izraz za Njutnovu silu un.trenja i da se objasne velicine
-da se napisu 2 vrste viskoznosti binarnih sistema
-nacrtana staklena elektroda treba da se obelezi,da se napise izraz za njen potencijal i da se objasi potencijal asimetrije
-sema spektrofotometra da se oznaci koji je koji deo i da se napise funkcija svakog od njih

ne mogu vise da se setim,a mozda sam negde i pogresila,pa ako je tako slobodno me ispravite.I,da-pitanja su nosila po 0.5 ili 1 ili 2 boda,pa ako npr.neko od vecih pitanja ne uradis celo,a ono nosi 2 boda,mozes da izvuces bar nesto :>
sto je super :~