Nostrifikacija diploma

Started by stef, 21-07-2006, 17:41:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

willie the scot

jel` moze neko da mi kaze sta zna o nostrifikaciji u sad i kanadi i o procesu nalazenja sponzora za masters degree.cuo sam da postoje nasi ljudi (narocito u chicagu) koji sponzorisu studente odavde za poduhvate poput mr ili phD.da li se nasa diploma priznaje bez nostrifikacije u tom slucaju?

stef

 Imas tamo posebne agencije koje se bave time. Npr. za Kanadu www.wes.org

rade

Pozdrav Zoki

Trenutno imam kontakt sa Aleksandrom iz Amerike koji je doktorirao ove godine i sa Jovanovickom iz Holandije (radila je 2 godine kao asistent na analitici).

Pozdrav

Bred

Preporucite owaj forum i njima :wink:

rade

Preporucicu im, ili cu vam posalti njihove mailove.

Pozdrav  :police:

Coolgemini

..mene jako interesuje kako ide postupak nostrifikacije u Holandiji trenutno jer su se brat i sestra iz Makedonije,pogotovo sestra,mnogo namucili oko nostrifikacije,ali je to bilo pre 7 godina..pretpostavljam da su za njih svi balkanci isti i da su prema svima isti uslovi..??..da li bih ja morao nostrifikovati diplomu u Holandiji u slucaju da kod nas zazivi Bolonjska deklaracija??

rade

Nostrifikacija nema veza sa bolonjskom deklaracijom. Diploma se moze svugde nostrifikovati samo je pitanje od zemlje do zemlje koji su uslovi i kolika je razlika u programu.

Bred

Pa ja sam skontao da ko zawrsi program po Bolonji nema potrebe za nostrifikacijom u zemljama EU...

rade

Tako je zamisljeno, ali i dalje se programi razlikuju. Nasa zemlja je uradila (kao) reformu, a sta se zapravo promenilo??? Imamo li opremu koju ima Francuska, UK, Nemacka, USA.....Australija, Japan.....da bi se nasa diploma priznala direktno bez neke dodatne muke??? To cemo videti za par godina kada prve generacije zavrse po novom programu. Inace sam govorio za trenutno stanje. Diploma je svugde vazeca sa dodatnim polaganjem razlike u ispitima. Znaci niko ne moze da ospori znanje koje ste dobili u Srbiji. Naprotiv. Ako pogledate malo po ambasadama u Beogradu videcete da skoro sve imaju raspise za nase studente koji zele upisati Mr, Dr ili postdoc.
Sajtovi ambasada se dobiju na Ministarstvu za inostrane poslove R Srbije

http://www.mfa.gov.yu/Srpski/indexs.htm

deo za DIPLOMATSKE MISIJE - STRANE MISIJE

pa lepo redom od drzave do drzave koja vas zanima i kad otovrite imate sajt svake drzave i trazite potom konkurse za studente za boravak u inostranstvu od 1 do 3 godine. USA ima trenutno dobar konkurs.
  O0

Bred

Uh, sad procitah ceo postupak nostrifikacije I mogu da kazem ne deluje nimalo bezazleno . Ono sto bih Rada pitao jeste-da li sav ulozeni trud, napor I ulozeni novac isplate?

rade

Nisam jos u situaciji da odgovorim na to pitanje.

pereca

Rade, ne budi skroman. Naravno da se isplati.
Ja Radeta vrlo dobro poznajem i smatram da bi i za njega i za drustvo bio veliki hendikep da ne radi to sto trenutno radi. Covek je prosto stvoren za nauku. I zato se sve ovo isplati.
A ako si mislio na novac - ma bice para  :wink:  :cvet

rade


pereca


Mane

Zdravo drugari!

Jer neko zna da li nas faks izdaje diploma supplement na eng.?
Eh naravno da niko ne moze da ospori nase znanje, sigurno da mozemo da upisemo PhD u Evropi samo treba objasniti sta smo mi to studirali i radili.
Ja sam trenutno na razmeni u Finskoj i intenzivno se raspitujem sta i kako, pricao sam sa vise profesora, javljam vam uskoro kako stoje stvari...

Puno pozdrava iz Helsinkija,
Mane