Studije u inostranstvu - opste informacije

Started by pereca, 25-06-2007, 00:03:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pig_am_am

#15
Quote from: MiKy on 09-12-2007, 11:17:18
koliko je komplikovano prebaciti se sa Bg univerziteta na neki Italijanski?    da li znate mozda nekog ko studira gradjevinu u Italiji?

znam ja nekog ko studira arhitekturu  :ljubav: a gradjevina je u istoj zgradi. u stvari... oni arhitekturu dele na inzenjerstvo i umetnicku arhitekturu...
pa sad to dodje verovatno kao gradjevina  :hmm

komplikovano? pa ne znam. nije. italijanski nije tezak, treba prevesti papire, poloziti jezik, prijemni i verovatno nesto od ispita nece priznati, ali tako je svuda...

znam troje koji su tamo otisli i nikome se od njih ne vraca... a neki kad dodju ovde, jedva cekaju da se vrate  a005

[off] a onda ja udjem u njenu sobu i ceo dan visim na kompu [/off] :K

Cecilly

A jel zna neko nesto o studiranju u Japanu?
Znam, daleko je...al ozbiljna sam!  :wink:

zerocool

Sto se tice Kanade ja sam cula da za rad treba licenca,a za to treba da polozimo 5 ispita od kojih je jedan naravno engleski.mada ko polozi engl da bi dobio papire definitivno zna dobro.
cekam da mi nasa kolegnica odgovori,pa cu onda znati tacno sta treba da se polaze.
Mada gubim zelju kad cujem koliko para i cimanja treba da bi otisli, ali plata je brukaaaaaaa

MiKy

ko je zainteresova za Solun moze da pita kolegu koji je na nasem faksu a iz soluna je...i mene zanima zasto je izabrao Bg  :hm

Enea

Zato shto u Solunu, razdvajanje lekara od apotekara ide tek na poslednjoj godini ili mislim da mi je taj kolega beshe rekao da primaju samo oko 30 farmaceuta, da ne postoje redovni studenti, i da su studije naravno dosta skuplje nego ovde..

mickic

Quote from: zerocool on 19-02-2008, 14:00:55
Sto se tice Kanade ja sam cula da za rad treba licenca,a za to treba da polozimo 5 ispita od kojih je jedan naravno engleski.mada ko polozi engl da bi dobio papire definitivno zna dobro.
cekam da mi nasa kolegnica odgovori,pa cu onda znati tacno sta treba da se polaze.
Mada gubim zelju kad cujem koliko para i cimanja treba da bi otisli, ali plata je brukaaaaaaa

hey,hvala na odgovoru ... ja imam bas dosta informacija o samim papirama oko odlaska tamo, tako da kog god interesuje, mozda mogu da pomognem...
ali bi mi bas znacilo da cujem da li moze sa nasim faksom tamo da se napravi nesto i koja je procedura ,ispiti, testovi,staz ,sta god..
tako da ako iko ima neke kontakte, linkove ,pleeaaaseee :)

darusaz

Quote from: zerocool on 19-02-2008, 14:00:55
Sto se tice Kanade ja sam cula da za rad treba licenca,a za to treba da polozimo 5 ispita od kojih je jedan naravno engleski.mada ko polozi engl da bi dobio papire definitivno zna dobro.
cekam da mi nasa kolegnica odgovori,pa cu onda znati tacno sta treba da se polaze.
Mada gubim zelju kad cujem koliko para i cimanja treba da bi otisli, ali plata je brukaaaaaaa

Језик се полаже тј. признаје се знање енглеског оцењено по IELTS систему и то је један од обавезних услова за добијање усењеничке визе.

Bred

sta je ielts imate ovde (http://en.wikipedia.org/wiki/IELTS)
:wink:

pereca

Nadjoh ovo na netu, pa nisam mogla da odolim da ne postavim link i da pogledate fotke (i sve ostalo naravno) http://alumni.phm.utoronto.ca/building_gallery.cfm (http://alumni.phm.utoronto.ca/building_gallery.cfm)

U pitanju je farmaceutski fakultet u Torontu.

Bred


mickic

Quote from: pereca on 21-03-2008, 13:17:19
Nadjoh ovo na netu, pa nisam mogla da odolim da ne postavim link i da pogledate fotke (i sve ostalo naravno) http://alumni.phm.utoronto.ca/building_gallery.cfm (http://alumni.phm.utoronto.ca/building_gallery.cfm)

U pitanju je farmaceutski fakultet u Torontu.


auuuuuu... sta je ovo  :Bog ?
verovatno se nose odela i maske sa kiseonikom kad se ulazi u zgradu... i polece...   :shock :shock :shock :shock

Bred


zerocool

E evo maila zene koja je zavrsila farmaciju i sad je u kanadi

Evo kako stoje stvari po pitanju Kanade.
Postdiplomske studije nisu kao kod nas.Prvo mora da se nadje mentor,polozi akademski engleski i udje u malu kvotu koja je raspisana za inostrane studente.Osim toga doktorske studije ti nedaju mogucnost da radis kao farmaceut.Profesorsko zvanje ovde nije popularno kao kod nas,i nakon zavrsetka mozes da ostanes kao saradnik sa malom platom.Vecina kanadjana zavrsava postdiplomske studije u Evropi.
Sto se tice klinicke farmakologije,ona postoji samo u Evropi,ovde nismo mogli kolega Ceh i ja i da im objasnimo sta je to uopste.
Jedina prava prica je da se licenciras i radis kao farmaceut (posla ima koliko hoces i plate su i za kanadske uslove jako velike).Svi farmaceuti koji nisu zavrsili farmaciju u Kanadi moraju da polazu pet ispita,koji se polazu samo dva puta godisnje plus mora da se odradi staz od 8 meseci bezobzira na tvoje predjasnje iskustvo.Sve u svemu 2-3 godine u idealnim uslovima.Jedina olaksavajuca okolnost je da nam je dozvoljeno da radimo kao tehnicari dok polazemo ove ispite,jer drugacije ne bi ni mogli da se izdrzavamo.Kandska farmaceutska praksa se totalno razlikuje od nase.Sve u svemu treba izdrzati tri godine,a posle moze da se samo globus rotira i bira gde ce da se putujepo svetu

ako neko ima jos neku ideju u vezi toga sta da je pitam nek kaze. Jeste da nema veze sa temom u potpunosti, ali moze da prodje

mickic

Quote from: zerocool on 22-03-2008, 15:59:43
E evo maila zene koja je zavrsila farmaciju i sad je u kanadi

Evo kako stoje stvari po pitanju Kanade.
Postdiplomske studije nisu kao kod nas.Prvo mora da se nadje mentor,polozi akademski engleski i udje u malu kvotu koja je raspisana za inostrane studente.Osim toga doktorske studije ti nedaju mogucnost da radis kao farmaceut.Profesorsko zvanje ovde nije popularno kao kod nas,i nakon zavrsetka mozes da ostanes kao saradnik sa malom platom.Vecina kanadjana zavrsava postdiplomske studije u Evropi.
Sto se tice klinicke farmakologije,ona postoji samo u Evropi,ovde nismo mogli kolega Ceh i ja i da im objasnimo sta je to uopste.
Jedina prava prica je da se licenciras i radis kao farmaceut (posla ima koliko hoces i plate su i za kanadske uslove jako velike).Svi farmaceuti koji nisu zavrsili farmaciju u Kanadi moraju da polazu pet ispita,koji se polazu samo dva puta godisnje plus mora da se odradi staz od 8 meseci bezobzira na tvoje predjasnje iskustvo.Sve u svemu 2-3 godine u idealnim uslovima.Jedina olaksavajuca okolnost je da nam je dozvoljeno da radimo kao tehnicari dok polazemo ove ispite,jer drugacije ne bi ni mogli da se izdrzavamo.Kandska farmaceutska praksa se totalno razlikuje od nase.Sve u svemu treba izdrzati tri godine,a posle moze da se samo globus rotira i bira gde ce da se putujepo svetu

ako neko ima jos neku ideju u vezi toga sta da je pitam nek kaze. Jeste da nema veze sa temom u potpunosti, ali moze da prodje


hvala ti za ovaj post.. :pljes: :pljes: :pljes:
ako mozes, pitaj je da li je kako je uspela da se zaposli i kao tehnicar?
Da li je i za to trebalo da polaze neke ispite ili je mogla samo da prilozi diplomu zavrsenog fakultela u Srbiji(+ engleski) ?
da li je ona uspela da polozi tih 5 ispita?
jel se placa staz?
da li postoji literatura i da li bih, npr.,mogla ja,dok sam jos u Srbiji (i tek treba da staziram ovde),da krenem ovde sa tom pripremom i ustedim nekih god.dana?
koja je plata tehnicarima?
joooj...imam milion pitanja, ali mnogo bih bila zahvalna kada bi mogla bar neke odgovore da dobijes od  te zene... ili ako bi mogla da mi das njen kontakt(naravno,uz njenu dozvolu) ...pokusavam dosta dugo  da stupim u kontakt sa ljudima tamo,ali nikako na farmaceute da naidjem...

jel sam rekla hvala za info.?  :happy:

zerocool

Mickic ja sam kontaktirala nju preko prijatelja kod kog sno obe isle na engleski. Znam da moras dve godine da polazes zbog toga sto ima dva termina godisnje i zbog toga sto moras da ides na predavanja. njoj nesto placaju za dete, a i neka predavanja su dz, znam da je jedan od predmeta engleski, da se pisu eseji, ali posto je to obavezni deo ielsa onda to nije frka. moj predlog ti je da krenes sa ielsom a ja cu videti da joj postavim ova pitanja.