Studije u inostranstvu - opste informacije

Started by pereca, 25-06-2007, 00:03:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mickic

ok,thanks , krenula ja sa pripremom za engleski ,pa ti ako uspes da saznas jos nesto, please, javi... :) i ako neko ima jos neke informac.,neka ih podeli sa nama  :wink:


hvala jos jednom...

Rokenrol

Da li neko zna kakva je situacija sa Slovenijom? To je ovako nama blize,pa kontam da bi neko mogao nesto znati...mislim koliko je nas faks priznat tamo,i sta treba dodatno uraditi,nostrifikacija,i sl...????

hope

mene interesuje rad posle posdiplomskih studija u kanadi? valjda moze da se ubacis u meku industriju??

Bred

nije vezano za studije ali jeste za rad u inostranstvu, tacnije Italiji.

Plata farmaceuta je oko 2500evra, sto je za njihove uslove zivota prilicno dobro.

Apoteke ne mogu da se otvaraju stihijski kao kod nas i postoje propis i uslovi koliko apoteka mora da ima zaposlenih, ukljucujuci tacan broj farmaceuta i tehnicara ... Kao i broj prostorija koje apoteka MORA da ima i tesko da se od nekog spajiza moze napraviti apoteka ...

U apoteci uglavnom imaju nelek jer se lekovi podizu u nekoj centralnoj apoteci ...

:wink:


CicaBg

Quote from: Bred on 02-06-2009, 22:57:17
nije vezano za studije ali jeste za rad u inostranstvu


:wink:

Sta se moze sa nasom diplomom u Evropi? Moze li se npr. raditi u industriji, bez nostrifikacije?

:love:

Bred


_sanja_

Sa nasom diplomom dragi moji ne mozete mrdnuti iz srbije... ( ne racunam ostale balkanse zemlje)
u austriji niko nece ni da cuje da te zaposli sa nasom diplomom!! ali zato opet svaka cast nasem fakultetu... meni su priznali skoro sve ispite..i vezbe, a mnogima iz sarajeva, tuzle i zagreba nisu!! tako da sam ja zadovoljna...i grabim da sto pre zavrsim fax ovde i da se naravno sa njihovom diplomom lako zaposlim
inace ovde je pocetna plata farmaceuta u drzavnoj apoteci 1700 e.

Bred

A kakve su cene?

Mislim sad u toku krize?

Da li bi s tim parama mogla luxuzno/normalno da zivis ili bi morala da se stiskas kao u Srbiji?

:K2:

_sanja_

cene su normalne...
ja sam 600 e sad kao student zivim sasvim normalno... mogu sebi da priustim sve...
naravno nisam neka rasipnica...
zivim normalno...
nesto para dobijem od roditelja, nesto zaradim sama...
tako da se s platom farmaceuta moze ziveti dobro, to je sigurno...i napominjem, to je pocetna plata...naravno, vremenom ona raste :D

Bred

Hm, kako god okrenes, sta god zavrsio u Srbiji, moraces da sastavljas kraj s krajem a u inostranstvu, cak i u vreme krize, zivi se 5x lagodnije ...

ccc ...  :dole:

CicaBg

_sanja_, ti si diplomirala u bg, ili si samo nastavila studije u Austriji?

Obzirom da su ti priznali dosta ispita sa naseg faksa, koliko je jos potrebno do diplome, ispita, vremena, godina?  :wave:

Naisla sam na neki intervju Nade Kovacevic, proslogodisnji, mislim, gde kaze da, koliko je ona upoznata, za rad u industriji u EU nije potrebno nostrifikovanje nase diplome.... Za apoteku mi je jasno da bez nostrifikacije ne moze, ali za ovo se ipak pomalo nadam  :ohwell:

Jovana Bg-Bl

A kakvo je stanje sa Banja Lukom...sta mislite,ili mozda znate  :smekerica: da li je potrebno nostrifikovati diplomu,posto mislim da radim i zivim u Beogradu?
I koliko para ce to zadovoljstvo da me kosta,da krenem da skupljam pare  :streber:

hope

Hej, kolege HITNO mi je potrebna pomoc.
Primljena sam na Oxford University i trebaju mi sredstva s obzirom da sam odbijena za sve stipendije koje nudi Oxford. Tako da do sredine jula meseca moram da znam na cemu sam. Ako imate bilo koji savet ili ideju kako mogu, gde i kome da se obratim za pomoc, bicu vam zahvalna. Ovo je prilika koja se ne pruza cesto tako da ne zelim da lako odustanem. Javite mi se sto pre. HVALA!!

stephen

Quote from: hope on 17-06-2010, 19:47:47
Hej, kolege HITNO mi je potrebna pomoc.
Primljena sam na Oxford University i trebaju mi sredstva s obzirom da sam odbijena za sve stipendije koje nudi Oxford. Tako da do sredine jula meseca moram da znam na cemu sam. Ako imate bilo koji savet ili ideju kako mogu, gde i kome da se obratim za pomoc, bicu vam zahvalna. Ovo je prilika koja se ne pruza cesto tako da ne zelim da lako odustanem. Javite mi se sto pre. HVALA!!

Da zatrazis od drzave, grada ?
Da podignes kredit ?
Da pozajmis novac od nekog rodjaka ili prijatelja ?

Ne bih da te demoralisem ali bez obzira na sve pare u sustiniji i jesu najveci problem u celoj prici. Mnogi od nas, veruj mi, da znaju da su materijalno obezbedjeni bi se uupustili u pustolovine da se upisu na najvece svetske univerzitete ali kako nemaju Srbi ispadaju kao glupi, neambiciozni i tako to ....

Zelim ti srecu  :ok:

evanchitza

Da li iko zna sta je potrbno za nostrifikaciju diplome farmacije u Sloveniji? Sa Beogradskog fakulteta. Ili ako zna nekoga sa kime bi se moglo stupiti u kontakt? Hvala...