Nostrifikacija diploma

Started by stef, 21-07-2006, 17:41:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

philoserbiana

da li je mozda neko vama poznat otisao u bec posle sticanja diplome naseg fakulteta?ne zanima me nastavak skolovanja vec zaposlenje... :cvet

ale

Pozz!!!! Imam jedno pitanje,pa bi molila sve koji nesto znaju da mi odgovore....Uskoro zavrsavam fax, farmaciju,i volela bi otici u Sloveniju...Pa me zanima procedura vezana za nostrifikaciju, i posao tamo...hvala unapred svima koji mi pomognu.. :happy:

Bred

Toliko bilo tesko iscitati celu temu, a?   :nonono:  :>

Nostrifikacija u Sloveniji (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?PHPSESSID=6f615ee4e99f0fdaacdfd4ed1545d8e2&topic=1057.msg12680#msg12680)
:wink:

Enea

Quote from: Bred on 15-08-2008, 16:09:04
Toliko bilo tesko iscitati celu temu, a?   :nonono:  :>

Nostrifikacija u Sloveniji (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?PHPSESSID=6f615ee4e99f0fdaacdfd4ed1545d8e2&topic=1057.msg12680#msg12680)
:wink:

:siza: [off]ajde celu temu, ali ni prvu stranu =))[/off]

sonjabg

Jel zna neko nesto o Australiji? Kako se tamo nostrifikuje nasa diploma, biohemijski smer? Da li nas fakultet izdaje Diploma supplement na engleskom? Ako imate neku korisnu informaciju, znacilo bi mi? Hvala. :Z

Anka

interesuje me da li neko zna nazive nasih ispita ali na engleskom jeziku i da to bude tacno !!! hvala

Barkmann

Quote from: sonjabg on 09-02-2009, 19:40:20
Jel zna neko nesto o Australiji? Kako se tamo nostrifikuje nasa diploma, biohemijski smer? Da li nas fakultet izdaje Diploma supplement na engleskom? Ako imate neku korisnu informaciju, znacilo bi mi? Hvala. :Z
Detaljne informacije mo¾e¹ pronaæi na sajtu ambasade Australije u Beogradu. Popuni¹ upitnik i dobije¹ broj bodova zavisno od godina starosti, braènog stanja, eventualnog broja dece,zanimanja, dr¾ave u koj ¾eli¹ da se nastani¹. Najvi¹e se vrednuju dr¾ave koje su nenaseljene ali mora¹ voditi raèuna  da su one obièno pustinjski predeli ili pak predeli sa tropskom klimom. Evropljani najvi¹e ¾ele jugoistoèni odnosno jugozapadni deo. Sreæa po farmaceute je ¹to su na listi od 20 najtraæ¾enijih zanimanja. Bar 16 od 20 su razni profili medicinske struke (lekari, sestre, farmaceuti i sl. ostatak èine in¾injeri. Caka je ¹to se pri aplikaciji prila¾e 1650€ u AUD na ime obrade tro¹kova koje naravno niko ne vraæa ako ne dobijete vizu. kada pomno¾im to sa dva (za suprugu i mene)   :krsti:  Moraæe¹ da po¾uri¹ jer se datum za podno¹enje prijava za iseljenièku vizu za 2011. godinu zavr¹ava za oko mesec dana.
Na sajtu njihove komore ima¹ detaljan opis postupka nostrifikacije.  :gnjec: oèi æe ti pobeleti dok sve polo¾i¹ i potom odradi¹ pripravnièki sta¾ i polo¾i¹ ispit. Proèe¹èljaj malo pa æe¹ naæi sve podatke koji te zanimaju.

Barkmann

Rade@

Molim te da li se nekako mo¾e doæi u posed skripte Stabilnost lekova. Tra¾im je veæ mesecima. Koliko sam mogao da vidim kolege u Sloveniji nemaju slièan forum mada mi je i jezièka barijera bila problem. Nije problem novac za tro¹kove kopiranja i PTT usluga. Mogu skriptu preuzeti i moji poznanici iz Ljubljane. Bitno je samo da je pronaðem.

Neko je pitao za bratsku nam Grèku. Za kolege sa smera med. biohemuèar, diploma se priznaje bez dodatnih ispita. Moja najbolja drugarica je zavr¹ila ovaj smer. ®ivi u Solunu. Fora je ¹to oni nemaju smer biohemièara. Posle dugo veæanja, komisija je prizanala diplomu jer takav smer ne postoji u Grèkoj i ne znaju ko je ovla¹æen da obavi nostrifikaciju. Trenutno radi u privatnoj apoteci u Solunu. Za rad na dr¾avnoj klinici tj. laboratoriji mora da polo¾i test jezika koji je ekvivalent native speaking language ¹to je prilièno zeznuto zbog reformi jezika koje su Grci vr¹ili u XX veku.

regio

   Ovde je bilo reci o Austriji...interesuje me ako neko zna ne o nastavku skolovanja vec o zaposljavanju sa vec zavrsenim faxom i polozenim ispitom,drzavnim,kod nas...kakva je situacija?Da li je dovoljno polaganje samo nemackog jezika ili treba i neke ispite?Neki sajt? :wave:Hvala:)

Jovana Bg-Bl

A da li je potrebno nostrifikovati diplomu stecenu u Banja Luci,za rad u Srbiji,s obzirom da nam vecina istih prof drzi ispite?

anci89pg

Htjela bih da znam, da li postoji farmacija u mariboru? Gledala sam na netu za master programe preko joineu.see, ali ne mogu da pronadjem nista vezano za master iz farmacije u mariboru, jer univerzitet u ljubljani nije clan tog projekta....Sve su informacije dobrodosle:) poz za kolegu iz ljubljane....;)

SOFIJA TM

Da li neko zna da li je diploma biohemicara prihvacena u juznoj africi i ako nije kako se vrsi nostrifikacija diplome?

Incognito

Pozdrav svim kolegama!

Vidim da ima mnogo pitanja oko nostrifikacije, ali malo odgovora.

Mene interesuje da li je neko radio nostrifikaciju diplome u Hrvatskoj, da li tra¾e polaganje dodatnih ispita i da li se za licenciranje mora obaviti kompletan sta¾ ako veæ imamo licencu u Srbiji? Takoðe me interesuje da li znate ¹ta se de¹ava sa ulaskom Hrvatske u EU, tj. da li sistemom reciprociteta svi farmaceuti koji imaju licencu za rad u Hrvatskoj automatski dobijaju pravo za rad u struci u bilo kojoj zemlji EU/EFTA bez ikakvih dodatnih uslova (izuzev poznavanja jezika ¾eljene èlanice EU)?

Hvala!

mali

Cao da li je iko ikada cuo nesto za nostrifikaciju nasih diploma u UK??
ima li ko neki preporucljiv sajt koji ce biti koristan nasim farmaceutima u Engleskoj?

Hvala!!  :wink:

sifra234

Quote from: Incognito on 04-12-2010, 22:18:45
Pozdrav svim kolegama!

Vidim da ima mnogo pitanja oko nostrifikacije, ali malo odgovora.

Mene interesuje da li je neko radio nostrifikaciju diplome u Hrvatskoj, da li tra¾e polaganje dodatnih ispita i da li se za licenciranje mora obaviti kompletan sta¾ ako veæ imamo licencu u Srbiji?
Nisam iz Srbije, nego iz Hrvatske pa se unapred izvinjavam zbog jeziènih gre¹aka, poku¹aæu da pi¹em na svom najboljem srpskom. Ne razumem za¹to bi neko iz Srbije hteo da nostrifikuje dokumenta i da radi kao farmaceut u Hrvatskoj; plate jesu veæe - to jeste taèno, ali su veæi i tro¹kovi ¾ivota, a farmaceutska industrija polako, ali sigurno nestaje. Ima na Forum.hr (potra¾ite, proguglajte) rasprava o tome kako je pro¹ao èovek s makedonskom diplomom u susretu s birokratama, mo¾ete da poku¹ate da preko toga foruma stupite u kontakt s njime oko detalja.

Quote from: Incognito on 04-12-2010, 22:18:45

Takoðe me interesuje da li znate ¹ta se de¹ava sa ulaskom Hrvatske u EU, tj. da li sistemom reciprociteta svi farmaceuti koji imaju licencu za rad u Hrvatskoj automatski dobijaju pravo za rad u struci u bilo kojoj zemlji EU/EFTA bez ikakvih dodatnih uslova (izuzev poznavanja jezika ¾eljene èlanice EU)?

Hvala!
U hrvatskom Saboru je prihvaæen zakon koji ka¾e da vredi reciproèno priznavanje diploma i licenca i taj zakon stupa na snagu istoga trena kada Hrvatska uðe u EU. Ali ¹ta to vredi, ako zbog embarga na uvoz strane radne snage do 2025. godine (na primer) ne mo¾ete da dobijete radnu dozvolu? A bez nje mo¾ete da imate 100 priznatih licenca. Ne poma¾e.