Nostrifikacija diploma

Started by stef, 21-07-2006, 17:41:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Pa ne verujem da iko misli da je u Hrvatskoj drasticno bolje, u BiH jeste bolje sto se tice plata ali samo u manjim mestima i dok se tamo trziste ne zasiti farmaceutima.

Lm, korisno -> Lekarna Ljubljana (http://farmaceuti.com/tekstovi/uncategorized/lekarna-ljubljana)

krajina

Ma neko tu kaze da nije ni u Hrvatskoj bolje,al mislim da nigde nije gora situacija za posao nego u Srbiji.nego da li neko zna kako bi se u Italiju moglo otici,t.j. Kakva je situacija za zaposlenje nasih farmaceuta tamo?

halo

ljudi ja sam skoro bila na faksu sa ciljem da jednom za svagda rascistim da li smo mi sto smo po starom diplomirali isto sto i ovi masteri. planiram da idem za USA a tamo treba da zaokruzim na nekom dokumentu da li sam university degree ili master(prevedeno na srpski dokument-magistar) .Zena na salteru na fak mi je ovako rekla: Niste isto.oni su magistri a vi ste dipl. tako vam pise u diplomi. Mozes da napises molbu(1000din) da ti fak izda potvrdu da imas 300 esp bodova.i to ti je to za inostranstvo.
Koliko ja kapiram ovi magistri se samo drugacije zovu a isto nam je da imamo tih 300esp bombona. Jel znate dal ce ovi ameri da ovo razlikuju ili im je isto? Masters ili university degree?

Gvozdena

Drage kolege, da li neko zna da li je potrebna nostrifikacija bolonjske diplome u Austriji, po kojoj se dobija zvanje magistra? Koliko sam skontala sa foruma po zavrsetku faksa u Austriji isto dobijaju ovo zvanje, pa se nesto nadam da nam mozda ne treba nostrifikacija, ili ipak gresim!? :help2:

Radisal

Ako zelis da radis u apoteci u Austriji, potrebna je nostrifikacija, a ako zelis da upises doktorske tamo, priznace ti se master(300ESPB), bez obzira da li studiras po novom ili ne.

halo

Ako ima jos koga da se malo raspisemo oko nostrifikacije za Englesku. Ja nista nigde ne mogu da nadjem :wacko:

mima140186

Pitaj direkt njihovo ministarstvo prosvete, ili ¹ta veæ imaju :)

CicaBg

Quote from: halo on 15-01-2013, 00:34:43
Ako ima jos koga da se malo raspisemo oko nostrifikacije za Englesku. Ja nista nigde ne mogu da nadjem :wacko:


http://enic-naric.net/index.aspx?c=United%20Kingdom

lingvaleta

Drage kolege,




ima li neko informaciju,ili jos bolje,iskustvo za nostrifikaciju diplome za Njemacku?




Svaka infomacija je dobro dosla....




Pozdrav!!!

halo

Mozda neko zna nesto oko nostrifikacije za holandiju?

mortisha2

Iscitala sam celu temu, ali nema nista konkretno o nostrifikaciji diplome u Austriji i rad kao farmaceut u Austriji?

Caci

Cao Zavrsila sam na farmaceutski fakultet u Skoplje po programa Magistar farmacije. Zelim da nostrificiram diplomu u Beogradu pa zanima me dali neko zna kako to ide i koliko vremena traje procedura nostrifikacije.

sasabuba

da li iko zna kako stoje stvari za nostrifikaciju diplome u nemackoj i rad tamo

black

Vidim da tema nije dugo aktivna, ali u vezi zaposlenja u Nemaèkoj ima novosti, prvenstveno mislim da je tako zbog ulaska hrvatske u EU. ®ivo me interesuje da li se priznaju na¹e diplome