studiranje farmacije u Becu

Started by _sanja_, 09-07-2007, 16:07:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sifra234

Izvini, a kakva je situacija s vi¹kom ili manjkom farmaceutima u Austriji? Da li spadaju pod "Schuesselkraft" ili ih je u suvi¹ku? Da li se lako nalazi radno mesto? Hvala!

anci89pg

e cao! ja studiram farmaciju u podgorici i zanima me da li je moguce da se prebacim u bec a da mi priznaju neke ispite odavde? ispite imamo iste kao u bg i profesori iz bg nam dolaze, cak i neki njihovi asistenti :wink: poz veliki i hvala unaprijed

Kasapin

ljudi, mene zanima studiranje u Gracu, iscitao sam nekoliko postova ovde i zadovoljan sam oko Beca, mada, ja sam vise zainteresovan za Grac
jel ima neko neki info?

***Alex***

Pozdrav svima. :) Planiram da upisem farmaciju u Becu. U utorak polazem prijemni u Bg-u, za medicinsku biohemiju. Je l' zna neko sta sve treba da posaljem tamo i do kada bi trebalo to da zavrsim? I kako uopste odredjuju koga ce primiti?  :wacko:  :help3:

Bred

A jesi procitao CELU ovu temu?!

Livestrong

Pozdrav
Ja sam student prve godine u Novom Sadu, po zavr¹etku godine planiram da se prebacim u Grac i tamo zavr¹im studije.
Proèitao sam sve stranice i prikupio dobre informacije. S obzirom da su ti postovi iz 2007. godine, mene zanima da li ima nekih izmena po pitanju prelaska, po¹to je Srbija u meðuvremenu potpisala razne dokumente po pitanju viznog re¾ima i pribli¾avanja EU, a naravno i promene po pitanju primanja novih stranaca na fakultet (prijemni, op¹ta neka provera po pitanju upisa, provera nemaèkog...)
I ono ¹to mi je najva¾nije je sledeæe, da li moram da polo¾im sve ispite iz prve godine da bih pre¹ao tamo ili mogu neke da prenesem u Grac??

LedZeppelin

Ima li koga ovdje? Imam 100 pitanja  :help3:

Bred

Pa ajd da cujemo tj procitamo pa mozda neko i odgovori.  :wink: :K2:

LedZeppelin

Evo ovako. Studiram farmaciju u Zagrebu (nadam se da je ok ¹to ovdje pitam, google mi je vas prve izbacio :kul:), nekakva parcijala sam 2./3. godina. Zgadilo mi se sve u vezi faksa, profesori su odvratni, samo gaze i ubijaju u pojam. Svi smo manje vi¹e klonuli duhom, ali ja stvarno ne mogu vi¹e ovdje bit. I¹la bih mo¾da radije u Graz, al mo¾e i Beè. najbitnije mi je zapravo dokad se mogu prijavit? Njemaèki jako dobro znam ali trebala bi se podsjetit, jel, planiram ga tu polo¾it u goethe institutu. Unaprijed hvala  :wave:

mici_90

E, ovako. Iscitala sam celu ovu temu i mogu da vam kazem da me je izuzetno privuklo studiranje u Becu. Ja sam na drugoj godini farmacije u Bg-u, za sad mi ne ide lose, i volela bih da cetvrtu i petu zavrsim u Becu. Mnooooogooo hvala Sanji i Castell na korisnim informacijama :) samo me zanima da li se te prve godine samo uci nemacki jezik i ne ide se na fakultet? Da li postoje posebne ustanove gde mora da se uci jezik, i mogu li ja da ga polazem u Srbiji pa tek onda da dodjem u Bec ili mora tamo da se slusa godinu dana, pa tek onda da se polaze? Kako se dobija dom? Hvala vam unapred  :K2 :love:

LedZeppelin

 a005 mici, mo¾emo zajedno u dom  :K2:

mici_90

 :ok: odlicna ideja!! Mozemo!  :wink:

zokili777

Imam jedno pitanjce...

Ima li ko kakvih informacija u vezi sa postdiplomskim studijama u Austriji, inace u EU?   :help2:

Miss_Sunshine

cao svima! drugarica i ja smo procitale celu temu i veoma smo zainteresova za studiranje u becu.. kako je ova tema stara 3 i po godine, nas zanima da li su se uslovi za studiranje promenili? kapiramo da je zbog vize sad sve lakse, da nema vise cimanja oko toga.. Ali ako ima nesto sto se promenilo, volele bi da znamo. I da li nam se ta njihova diploma racuna kao nas master, ili nakon toga moramo da ga upisujemo posebno master?
mi planiramo da se prijavimo sad u julu... isto tako, mozda je vama smesno ali posto aneksija traje do 2012e godine, da li to znaci da ako odlucimo da se upisemo u julu 2012 moramo da se upisujemo na drugaciji nacin nego do sada...
unapred hvala

znamo da se pitanje ponavlja ali stvarno nam trebaju sveze informacije  :help2:

ares

Ono sto je najbitnije a nije odgovoreno u temu je  sta se priznaje u Becu od nasih ispita, jer se sigurno ne priznaje sve, pa ako neko slucajno ima iskustva, ili je cuo nesto, npr da je  neko otisao tamo sa diplomom Beogradskog univerziteta i sta su mu na kraju priznali..... :hm :H  :help2: :help2: