Farmakokinetika

Started by luki, 06-10-2007, 20:45:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vanna

 Pa to malo jeste slihtanje njima, ali desetke su dobili samo ti ljudi koji su radili seminarski. Znam Alfi da ti je muka od svega, i meni je bilo. Kazem to u moje vreme nije bilo, ali je profesorka ovako rekla, citiram:"Ovaj rok je bio jako dobar, ima sest desetki, to se odavno nije desilo, a to je zahvaljujuci studentima iz ove generacije koja je upravo slusala, i tome sto su svi oni radili seminarske radove." I onda je na radovima sa seminarskim pisalo, na primer 72+5. Eto ja toliko znam. I nisu hteli da spuste kriterijume u ovom roku, morao si da imas 50 od 75 poena.
Ali kazu ljudi da su takvi februar i jun, ostali rokovi nisu.
E da, da idete na one konsultacije. Sada su objasnjavale populacionu analizu, i to je bilo na ispitu. Sada ja ne znam da li su znale asistentkinje, to ne verujem ili slucajno, ali meni je pomoglo. Ja sam napisala to sto su ispricale na konsultacijama, i to su mi sve na ispitu priznale. Jer je taj deo uzasan u knjizi. Eeee, mora da se snalazis na razne nacine.

alfie

#31
bolje grob nego rob!
Ovo je moj lièni stav,ne mora niko da misli da sam u pravu.
Pa tek sad im to ne bi radio!
Neka, hvala,ne treba meni njihova desetka,pogotovo pod takvim uslovima!
Svaka èast ljudima koji se bore za desetke,ali ¾alim one koji misle da æe im visoki prosek pomoæi da bolje prodju u ¾ivotu!
Na zalost,to je ovde najmanje bitno.
Videæete da æe najuspe¹niji (veæinom) biti oni koji nisu 'blistali'.

Kome nije nikakav problem da dobije 10,neka to i radi. Takvima skidam kapu. :pljes:
Ali da se ljudi grbave i nerviraju,da tro¹e dragoceno vreme i trpe uslovljvanja... Pa,drage kolege,to je van pameti!
Mnogo su se osili,pogotovo ovaj mali instituèiæ.
Da ih je neko ranijih godina malo ispresecao i da im se na pravi naèin suprotstavio,nama bi sad bilo lak¹e.
Pa bi za ¹est bilo dovoljno znanje 51-60 posto gradiva na testu,koliko god on te¾ak bio! Kao sav normalan svet.
Mislite o tome.
Neæu vo¹e ni¹ta reæi. dosta je bilo.

--
Uf! Eto,koliko sam se iznervirao,pa ima mnogo gre¹aka u pisanju...

Bred

da, 50 od 75 poena jeste veliki problem i to smo davno konstatovali i ne znam da li moze nesto da se uradi sad povodom toga?

V

Da li se zna termin za ispit u martu?Nisam u bgu pa mi znacila ta informacija.

Sandra

Termin u martu je 7.

bjanka


trle

da li neko ima neka uradjena pitanja od 20 poena!? cisto da malo rascistim sta se gde pise!

Sandra

Da li neko ima pitanja od 20 poena iz proslih  rokova,ja imam neka ali kopija je losa pa se nista  ne vidi

trle

Da li neko moze da mi kaze sta se sve pise kao odgovor na pitanje Flip-flop model (20poena)!? Ono u knjizi mi deluje malo i sve sam tekst!
BR- isto, skoro sve sam tekst?!

alfie

eto,¹ta sam reko!?
da li je neko bio danas na ispitu?
nemam reèi...
Test je bio pravo ¹amaranje le¹eva!!!
zadatak- raèunanje PIK,koji je neophodan da se dalje izraèunaju parametri koje ti tra¾e.
u su¹tini je lako,ali dati zadatak u kom treba da se unosi milion vrednosti u jednaèinu i da se kuca po digitronu,rizikuje da se pogre¹i,tro¹i ogromno i dragoceno vreme,pa to je ravno ludosti!
20p parametri za brzinu fk procesa!
    Ok. ako zna¹ koji su to parametri,ali i to je fizièi posao!
10p Otpadak: Farmakogenetièi faktori i ne¾eljena dejstva
praktièni: Kontrola fk ispitivanja. Primeri plazma-urin. Nekonkretno pitanje, Jo¹ veæi otpadak
Kratka pitanja su sb+ve samo ne kratka!
Bar 10-15 zahteva obja¹njenja,znaèi zahteva dosta pisanja i jo¹ vremena,koga nema!

zakljuèak- Ovaj test ne mo¾e da se uradi valjano za 2 sata! Èak iako znate!
          Zahteva,ne samo da se nauèi,nego i da se toliko na¹treba,da pi¹ete ko ma¹ine!
    Pa nije ovo Olimpijada!?


BK

Kao sto sam rekla jednom na vezbama iz tehnologije, vezano za ulazni kolokvijum, treba profesore staviti da urade za isto vreme, i da vidimo sta ce uraditi, ali ora se uzeti u obzir da bi oni sve to trebali da drze u malom prstu, a nama ipak ne moze sve da bude jasno...pa da vidimo kakvi su rezultati...
Nadam se da ces poloziti...

trle

Test u petak je bio jeziv! Ja ne mogu da verujem da je neko zaista u stanju da da onakav test! MOnstruozno!  :djavo
Ona pitanja od po 1 poen.... pa to je neponovljivo! Cak su se na kraju ispita i pohvalili tezinom celog testa! Zadatak... mislim, ako je poenta da provere da li znamo da racunamo i da korisitmo digitron, onda ok, ali ovako...
Ja nisam stigao sve da uradim...
Videcemo sta i kako...

alfie

Pa,mozda snize kriterijum za 10-15p,pa i polo¾imo!
©teta je ¹to se samo nas par bunimo,nije to kritièna masa koja bi mogla ne¹to da promeni!
Mo¾emo samo da gundjamo i da mekeæemo....
Beeeee! be Beeeeee!

trle

Verovatno i hoce, jer je dosta ljudi i vratilo test, a mislim da ne posotoji ni jedan student koji je zadovoljan kako je uradio! Mislim da su namerno i dali ovako tezak test, jer je apsolventski rok, pa ljudi koji su ove godine slusali FK nisu mogli da izadju! Meni je ona tetkica ili sta je vec i progundjala- "ko vam je kriv kad niste ovo dali na vreme"! Polupismena seljancura!
Stvarno se nadam da ce spustiti kriterijum! Ovo mi je poslednji ispit i vise nemam snage da se cimam!\
bbbeeeeee bbbeeeeeeee beeee

alfie

To je ono ¹ta vam prièam!
imamo ljude koji su spremni da rade ¹ta god im se tra¾i,samo da bi dobili 10!
Sve i predavanja i ve¾be i seminarski i kolokvijumi i oslobadjanja...
i onda se profesori osile i tra¾e neprestano nove ludosti i podi¾u kriterijume ili ¹ta god,a uzimaju njih (tih par studenataa) za primer,koji su, kao dobri studenti i ako oni mogu,to znaèi da to ipak nije toliko te¹ko! A svi mi ostali smo lenji i lo¹i!
Mislim da bi svi,kada vide da je ne¹to prevr¹ilo svaku meru,da ka¾u- Ej,ovo nije u redu,prete¹ko je,premalo je vremena! neæemo to da radimo!
Pa kad bi se 100tinak ljudi pobunilo,moralo bi ne¹to da se promeni!
barem da ispit traje sat vremena du¾e! Zar to ne bi trebalo da bude normalno!?