Jos uvek nemam zadatak, ali imam problem :)

Started by Nenche, 21-08-2012, 00:54:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nenche

Upisujem 4. godinu medicinske, smer farmaceutski. Zaista bas bas nemam nikakvu ambiciju ni prema cemu jer su mi napunili glavu da ne valja nista sem farmacije, a ne mogu da kazem da sam zaljubljena u istu :) Sve u svemu, odlicna sam, ali nisam neki extra matematicar i hemicar, upravo jer matis nisam mnogo vezbala, a za svoje neznanje iz hemije krivim profesorku. :) Ok, nije da bas nista ne znam, ali ne blistam :D Realna sam. Treba da ove godine spremim oba predmeta, i pitam vas da li je to izvodljivo i kako jeste ako jeste. Inace umem da budem bas streber.
Gde nabaviti najnovije zbirke?
Mozete li mi napraviti razliku izmedju faxa u BG, NI i KG?
Mnogo sam zahvalna unapred. Zaista sam pogubljena.


mima140186

#1
Postoje pripremni èasovi na fakultetu. Meni su dosta koristili jer veze nisam imala sa hemijom. Kreæu, èini mi se, od decembra, traju do maja-juna i ko¹taju oko 40-50.000 dinara za oba predmeta. Svakog vikenda. Mo¾e¹ da odabere¹ i jedan predmet za pripremanje, ono ¹to ti ide lo¹ije. Biæe obave¹tenje na sajtu fakulteta.
Faks u Kargujevcu je vi¹e okrenut medicini, a faks u NS je mnogo lak¹i nego u BG. Da imam ovu pamet i tvoje godine nikada ne bih upisala farmaciju u BG. Kolega se nakon vi¹e godina muèenja u Beogradu prebacio u NS i prezadovoljan je.
Ne znam kako je u Ni¹u ali pretpostavljam da je manje torture nego u BG.  :)


mima140186

To stvarno ne znam. Jedna ¾ena mi je rekla da je totalno drugaèiji program od BG i NS, i da je sve okrenutno medicini i radu sa pacijentima ¹to i nije tako lo¹e :)

Nenche

Zanima me i ako budem radila matematiku tako sto cu raditi zadatke i nekog pitati sta mi nije jasno, a hemiju tako sto cu iznova skraceno tj. sustinski uciti od nekog i tako resavati pitanja, a i zadatke, koliko bi mi vremena trebalo tj. kojim ritmom bih sve stigla? :D
Da li je to uopste izvodljivo? daleko sam ja od bilo kog od tih gradova da bih isla na te pripreme, radije bih da prodjem jeftinije, a bojim se da li je moguce :)

mima140186

To veæ mora neko da ti ka¾e ko je tako spremao prijemni. Ja sam i¹la na pripreme svakog vikenda, nisam uèila tada nego kad sam zavr¹ila 4. godinu pa do prijemnog, otprilike mesec dana sam obnavljala sve zadatke iz hemije i matematike :)