savet...

Started by vlada89, 22-06-2006, 22:47:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vlada89

Pa dobro znam da se radom moze sve postici...mene prijemni ocekuje sledece godine posto sam sad IV godina (poso sam ranije u skolu) tako da za fax mogu da zavrsim do 27 (nadam se)..a zanima me kada uvode bolonjsku i sta ona donosi?
P.s Hvala svima na odgovorima super ste  O0

nasty girl

bolonja je uvedena od ove godine...

evo linka...pa ti citaj...

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=229.0

ivilija

MA DAJ COVECE OK JE DA SI U PANICI ALI IMAS JOS VREEMENA. JA SAM RECIMO OD 7. RAZREDA ZELELA DA UPISEM FARMACIJU I U TO BILA CVRSTO UBEDJENA! KADA JE DOSAO RED NA TO DA SE ODLUCIM KOJI CU SMER JA SAM NA ZAPREPASCENJE SVOJIH RODITELJA IPAK ODABRALA MB SMER JER SAM SKONTALA DA ME ZAPRAVO TO VISE INTERESUJE I BEJAH U PRAVU!!!
POKAJALA BIH SE DA SAM UPISALA OPSTI SMER. A TI IMAS JOS VREMENA MOZDA SE I PREDOMISLIS?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Darker

Toooooooo care :> :> :> :> :> :> Ja sam u 4.om gimnazije na polugodi¹tu oti¹ao na profesionalnu orijentaciju i eto me ovde :>

Phenomenon

Tokom prve 3. godine u srednjoj nisam ni jednom pomislio na fax, u cetvrtoj sam promenio misljenje jedno 10000000000 puta, i u martu ove godine sam odlucio, krenuo odmah da se spremam i hvala Bogu upadoh na budzet :V

Coolgemini

....Ne brini se,sigurno ces upasti,samo pocni na vreme da se spremas i obrati dosta paznju na hemiji-ona moze da bude puno skakljiva i dvosmislena..Mene je hemija pre dve godine povadila na prijemnom,dok sam matu zesce U...O :)mada mata ti je sablon u principu,ako je fino spremis i proradis sve teme,nece biti problem da je razbijes..Obrati paznju na organsku hemiju,ona se dosta menja od prijemnog do prijemnog,dok je neorganska u sustini ista...Ma...prolazis!!! :wink:

vlada89

Pa iskreno se nadam...ja cu vuci iz skole oko 39 poena nadam se...samo imam tako tremu za prijemni..zanima me iz matematike koje su oblasti zastupljene?Cool ste

Coolgemini

pre dve godine,kad sam spremao matematiku,secam se da je bila zbirka zadataka na kraju knjige iz matematike za I godinu studija na farmaciji...Mada ne znam kako je sada..verovatno se nesto izmenilo,ali pretpostavljam da nije sve....sve ti se svodi na vezbanje...Secam se da su postojale oblasti iz trigonometrije,analiticke geometrije,racuna...a da nije bilo integrala...e da :lol2:bilo je i funkcija....izvezbaj zadatke kad ih nabavis,i to ja ti savetujem da pocnes negde sa spremanjem od marta..a za hemiju odvoji mnogo vise vremena..barem sam ja tako radio... :roll:

Bred

Pa treba neko iz informatora da prekuca oblasti koje dolaze iz hemije i matematike

pipi_duga_carapa

ja sam kucala na onoj drugoj temi ... sad cu da nadjem, p cu stavim link ...
=> http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=732.0

sto se mene tice kada se odlucite da pocnete da spremate, slobodno trazite ako vam nesto treba - mislim i od knjiga/zbirki/zadataka/sl. slobodno trazite, mogu da vam dam da fotokopirate ili da vam dam zbirke ili da vam pozajmim... kakogod ...
ali to kada se odlucite da krenete (; tamo negde od januara ili kasnije (8 lol (;

maya

a kad da pocnem sa trazenjem knjiga?  i kad se treba prijaviti za pripremnu nastavu?

Phenomenon

Quote from: maya on 06-07-2006, 17:04:49
a kad da pocnem sa trazenjem knjiga? i kad se treba prijaviti za pripremnu nastavu?

Uzivaj u letu i opusti se. Imaces vremena da se spremas, ni ne razmisljaj sad o tome.

Coolgemini

Quotea kad da pocnem sa trazenjem knjiga?  i kad se treba prijaviti za pripremnu nastavu?
....Imas jos dosta vremena....zezaj se jos malo...pa negde od oktobra kad zapravo i pocinje godina na fakultetu,raspitaj se na fakultetu ili idi na sajt farmacije,tamo ce sigurno pisati kad pocinje pripremna nastava....knjige nema potrebe da trazis...mislim nece ti ni biti potrebne :wink:

pipi_duga_carapa

m hemija u sustini nije toliko teska ... mislim ovi testovi za prijemni ... samo je bitno da dobro razmislite - ako razumete hemiju nece vam biti tesko (; samo nemojte kao ja da znate odgovor i zaokruzite pogresan (ne slucajno na OZO-u, nego da se odlucite za pogresan;p)

~ ranije je bila ta zbirka iz mate u okviru knjige (sto je bas glupost, sta ce ljudi koji ne upisu roll) pa su sad uveli posebne zbirke (; iz koje budu zadaci sa promenjenim brojevima (: Uvek budu takvi zadaci (;

aj' i ja malo da odem u offtopic ~ neko pomenu profesionalnu orijentaciju - meni tamo rekose da idem na biologiju ;p

@ maya - citaj celu temu (; pise na prvoj strani kada pocinju pripreme (; mada sam ja protiv njih ;p mislim ako ti nisu neophodne (8 ali nemojte mene da slusate, da posle ja budem kriva (8
inace za vreme skolske godine spremajte koliko uspete - nemojte mnogo da se opterecujete s prijemnim (; ali zapnite kada se zavrsi maturski (;
sto se knjiga tice - trazi kad odlucis da hoces da krenes da spremas (;
a od knjiga ti prakticno trebaju samo knjige iz hemije (sve IV god gimn.) + zbirka iz mate i zbirka iz hemije (iz hem cisto orjentaciono)

no ... prestanite sada da razmisljate o tome - kao sto vec negde rekoh lepo je sto ste se vec oslucili sta cete, a sad uzivajte (;

PoZ

yeca

Svašta!! Što si ti pipi duga čarapo protiv priprema. Nema boljih od onih na matičnom fakultetu.
Pripreme, naravno ako možeš to sebi da priuštiš, su odlične, sve ti razjasne, sažvakaju, objasne pa još kad se završi velika oblast, oni daju test da ispitate sopstveno znanje i toliko puta ponove neke stvari da ti preosto ne možeš da ne skapiraš šta je važno i šta će biti na prijemnom.
Ali opet može se i bez njih...
pozz