savet...

Started by vlada89, 22-06-2006, 22:47:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maya

ok...hvala svima...odoh ja da uzivam u letnjem raspustu...  :)

pipi_duga_carapa

saznadoh da cete vi verovatno od sledece godine polagati hemiju i biologiju ... to se inace polaze i na stomatologiji i na medicini ... tako da ... (; mislim ako budu menjali izacice to na sajtu kad bude trebalo, nego samo da znate (;



@ yeca - nisam ja nista lose mislila, nego to sto i ti kazes moze se bez njih (;

maya

pa meni je to logicnije da se polaze za farmaciju... 

pipi_duga_carapa

pa sta znam roll ... ne znam sta je logicnije, ali po mom misljenju je lakse mata, jer imas da 'naucis' kako se rade zadaci - sablon ... a ovamo moras da ucis 4 knjige iz biologije ... ne znam roll ... we'll see
poz

maya

matu je svakako lakse spremiti...  radije bih da polazem kao sto se i dosad polagalo matu i hemiju nego da sad spremam biologiju koja mi nije bas najmilija.... 

poz

vlada89

O neeee.....ceo zivot izbegavam biologiju i sad....neka je stara dobra matematika :)

Coolgemini

...Ja mislim da je svakako laksa biologija jer se lekcije mnogo lakse prelaze nego zadaci...Na glupim greskama u zadacima skidaju mnogo poena na prijemnom,dok na nekom pitanju gde se zaokruzuju odgovori ne mogu skidati mnogo poena,maximalno jedan..Individualno je kome je sta lakse a sta nije,meni je recimo laksa biologija od mate...A i mislim da je biologija mnogo vise potrebna od matematike... :wink:

kyu_1987

Mozda ce biti kao u Zagrebu, tamo polazu hemiju, biologiju i matematiku

lycos

daleko smo mi od zagreba

vlada89

ma dajte ljudi molim vas..biologija...milion latinskih naziva svega zivog..ja jedva popamtio samo hormone hipofize..razumem da je potrebna ali bas toliko da bude na prijemnom malo je preterano... :/

Masha

Iskreno, ja mislim da je bolje da vam ostave matematiku jer ako pogledate medicinu ili stomatologiju ljudi mnogo gore prolaze na biologiji. Uostalom iz matematike imate zbirku iz koje budu isti zadaci sa drugim brojevima dok kod biologije tesko da moze da se pojavi takav sablon. Jedino ako vam ne daju neku zbirku sa pitanjima pa da pitanja na testu budu jedna od tih iz zbirke U suprotnom bice vam teze da spremite prijemni jer treba preci gradivo koje se uci sve cetiri godine na priprodnom smeru u gimnazijama. A sta ce tek da rade oni iz srednjih farmaceutsih gde se biologija radi u mnogo manjoj meri?

Birdetina

U pravu ste ljudi!! Mata je zakon!  O0

Coolgemini

QuoteU suprotnom bice vam teze da spremite prijemni jer treba preci gradivo koje se uci sve cetiri godine na priprodnom smeru u gimnazijama. A sta ce tek da rade oni iz srednjih farmaceutsih gde se biologija radi u mnogo manjoj meri?
Pa u srednjoj farmaceutskoj se ni matematika ne radi nesto posebno...drugarica se zesce iscimala kad je spremala matematiku za ispit..nije cak ni znala sta su to integrali :roll:
QuoteIskreno, ja mislim da je bolje da vam ostave matematiku jer ako pogledate medicinu ili stomatologiju ljudi mnogo gore prolaze na biologiji. Uostalom iz matematike imate zbirku iz koje budu isti zadaci sa drugim brojevima dok kod biologije tesko da moze da se pojavi takav sablon.
...Pa ne znam bas da li je tako...ove godine je matematika bila uzasna na prijemnom i bili su zadaci koji se nikad nisu pojavljivali na prijemnom do sada..bukvalno ne znas sta da ocekujes :roll:a kad pogledas kriterijum iz godine u godinu raste...ne mozes je vise spremati po sablonu.A za biologiju ipak postoje knjige koje naucis i dalje od toga ne moze da ti padne :wink:

BK

Ja sam bila prva generacija kojoj su promenili prijemni iz mate u smislu da su dali mnogo lakse zadatke nego one u zbirci tj u knjizi, mnogi su lose uradili jer su samo radili one zadatke i bubali ih a nisu ucili "pravu" matu, kljucne stvari. Iako iz biologije "postoje knjige" pouzdano znam da su ove godine na stomatologiji dali tako teska pitanja da ljudi sa cetvrte godine naseg faksa nisu znali odgovor, a kao ucili smo to u fiziologiji. Mislim da je ipak biologija mnogo "nesigurnija" za prijemni, ali opet to je moje misljenje. Mada meni nije to nikakav prijemni ako ti imas zbirku i znas sta ce da dodje (kao za srednju skolu; ovo je ipak faks), svako moze da nabuba to, a treba da sutra imamo pametne ljude na visokim polozajima, koji ce stvarati. Otisla sam daleko.......

yeca

Pa ja sam evo treæa... znaèi pro¹la sam i matematiku i biologiju, konaèno je tek sad poèela faramcija...
Ni matematika ni biologija vam ne trebaju bog zna kako...
Mo¾da za nijansu vi¹e biologija, jer se farmacija odnosi pre svega na èoveka...
Ne znam ¹ta je bolje..
Mo¾da je biologija potrebnija, a mata lak¹a...