Bezuslovan upis godina - Stav Parlamenta

Started by hulio_salinas, 08-10-2007, 18:11:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

olgica

Znas, i cuda se nekad dogadjaju, ali samo nekad....

maxy

U pravu ste i jedni i drugi,ja obnavljam trecu godinu i nisam se nadala da ova akcija uspe,malo je i bilo nerealno.
Nadam se iskreno da ce se uvesti decembarski rok :wave:

Wolhard

I ja mislim da ne postoji verovatnoca da se odobri bezuslovan upis godine,neznam zasto onda pljuju po clanovima studenskog parlamenta?

olgica

Meni je drago da je jedna takva akcija i zapoceta, za promenu.  
A parlament je svoj ugled izgubio kod studenata,makar kod mene, ali ga nesto nije ni imao.

shmizla

Iskreno nisam ni ocekivala da ce odobriti bezuslovan upis nijedne godine, jer to da su hteli, i planirali, znalo bi se jos u septembru, a ne sada, 5 dana do kraja upisa... Nikakva peticija tu ne bi pomogla... Ali iskreno se nadam jos jednom roku, svima bi znacilo..

stef

Upravo vas predsednik, iako je na najprestiznijem fakultetu za menadzment u farmaciji u Evropi nalazi vremena da pomogne studentima, parlamentu i nasem fakultetu, i da podigne ugled istog. Jos uvek nisam zavrsio fakultet, i formalno od novembra necu vise biti predsednik, ali to ne znaci da cu da zaboravim gde sam dobio diplomu, i da necu i dalje pomagati Parlamentu i Sportskom drustvu. Predstavnike sami birate, ja ih nisam za vas izabrao. Ko nije zadovoljan, slobodno neka se kandiduje na sledecim izborima. Ali vas to ne zanima, niti vas zanima bilo sta vezano za fakultet, samo da ga zavrsite...E pa ucite, tvrdo i zavrsite ga! Uvek se isti tip studenta pojavi u oktobru, koji nikada nisu krocili u prostorije organizacije, koji nikada nisu ucestvovali ni u kakvoj akciji, koje moramo da vucemo za rukav kada se pravi neki skup studenata...Ali sada boze moj kada im treba oktobar II ili smanjenje uslova itekako ih zanima zivot na fakultetu. E pa dragi moji VI mene itakako zanimate! I uvek sam se trudio da pomognem i budem pravedan.
1. Da nije grupa studenata radila program za Bolonju, ne bi tada bila usvojena, nas fakultet ne bi mogao da upise novu generaciju, i izgubila bi akreditaciju. Ta ista grupa studenata je bukvalno zrtvovala tri meseca svog zivota i studiranja zarad toga. A nisu dobili nista za to, samo moralnu satisfakciju i pljuvanje u lice kako profesora tako i studenata...HVALA :pljes:
2. Da NISAM organizovao skup studenata 2002 uslov za petu bi bio tri ispita iz trece, i strani jezik ne bi bio fakultativan. Tada sam bio druga godina. Meni tada to nije trebalo, imao sam uslov.
3.Ne bi da pomenem koliko je ispita sada podeljeno od kada postoji parlament. Ali pogledajte kako je bilo 2000 kada sam upisao i kako je sada. Ja nisam imao oslobadjanje nijednog ispita osim prakticnih iz pete...pa sam verovatno iz koristi lobirao da se to radi, a mene ne kaci :hmm
4. Hulio je predstavnik Bolonjcima, i njegova generacija moze da mu bude zahvalna (kao i Zabici, Mishici i Biviju) za sve sta su uradili. Samo sto ta generacija to zna, i ne pljuju po njima, iako je ta generacija u daleko tezoj situaciji od vas.
Ima jos mnogo toga, ali ja nemam zivce da sve nabrojim...Ako hocete da znate jos neke detalje o nasem radu, verujem da ce neko od predstavnika biti voljan da odgovori na sva vasa pitanja. Samo molim najlepse sve studente da ne budu bezobrazni, da pitanja postavljaju, ne zahtevaju. Hvala na razumevanju :cvet

willie the scot

ovaj forum je ogledalo mentaliteta...pljuvacina najgora u svakoj iole ozbiljnoj temi.


ne slazem se samo sa jednim sto je napisao hulio- da nedostaje argumenata.

ako bolonjci sustizu starije, zar nije u interesu svih da se poguraju ti stariji da sto pre apsolviraju?

ako ce se morati dozvoliti upis sledece godine, zar nije bolje da se dozvoli upis i ove godine?



ako vec treba da se ubrza oslobadjanja od starih studenata, zar nije uputno dovesti ljude do

apsolventskog staza i po jednog roka svaki mesec?



Enea

#22
da i sta onda?


ako podjemo od toga da uvek moraju nekoga da obore,
koja je kvota padanja ispita u apsolventskom?


@stef

ne nerviraj se!

Weishaupt

Da preskoèimo skup¹tinsku polemiku i ego nastupe!

Èinjenica je da od bezuslovnog upisa godine nema ni¹ta.Èinjenica je da mi kao studenti nismo solidarni,maltene ni po jednom pitanju, i zato nam kolektivno ide ovako kako ide.
Kolege morate imati veru u sebe, informi¹ite se o svemu ¹to vas interesuje sami, nemojte misliti da je ovo sve ¹to je na¹ posao.Na¹ buduæi poziv je pre svega odgovoran, i u njemu uèestvujemo svi.I bolonjci, i stariji studenti,i oni ¹to su dugo studirali,i oni ¹to su zavr¹ili u roku,svi.Svi smo mi buduæi farmaceuti, kolege koje æe raditi zajedno.Kolege koje æe morati da saradjuju zajedno radi interesa koji prevazilazi na¹ lièni! :roll:

willie the scot

psihologija:

1."apsolvent sam, jbte, kako sam mator...moram sto pre da zavrsim...zena, ðeca, biznis, ljubavnica..."

2."treba da dam uslov, daleko je izlazak sa fakulteta, daleko je stvarni zivot...gnjavaza,

muljanje, ne ucenje...druzenje sa mladjim studentima, odlaganje sazrevanja."

katarina

Po :cvet :cvet za stefa i hulia. Sve ste lepo rekli. Ko razume shvatice! Ni meni od pocetka nije bilo jasno zasto traziti bezuslovne godine. Ovo me podseca na one strajkove bez razloga u gimnaziji, eto cisto da se ne bi islo u skolu.
Ljudi farmacija jeste teska, to su vam sigurno rekli pre nego sto ste upisali! Ajmo sad svi na ucenje! Ovaj forum je sarena laza :K

stef

 Weishaupt: :pljes:, jeste ego nastup!
Slazem se sa ovim, treba da budemo jedinstveni. Narocito sto moramo da popravimo sliku farmaceuta u nasoj zemlji (nije samo tako kod nas), da ne budemo vise mashice lekarima...Ali mislim da o tome treba da pricamo u drugoj temi... :wink:

Masha

Quote from: shmizla on 08-10-2007, 21:25:45
Iskreno nisam ni ocekivala da ce odobriti bezuslovan upis nijedne godine, jer to da su hteli, i planirali, znalo bi se jos u septembru, a ne sada, 5 dana do kraja upisa... Nikakva peticija tu ne bi pomogla... Ali iskreno se nadam jos jednom roku, svima bi znacilo..
Pa fakultet nije ni imao u planu da odobri upise godina bez uslova. Dakle, to je ideja studenata. Mi smo onda trebali ranije da se organizujemo, a ne 5 dana pre kraja upisa. I naravno da ce cela uparava da se nasmeje na taj predlog i da ga smatra vrlo neozbilnjim. Studenti koji studiraju po starom programu su u sve tezoj situaciji iz godine u godinu i ako smo svi toga svesni onda dajte da se narednih godinu dana angazujemo da bismo od sledeceg oktobra imali bezuslovni upis godine. Niko ne garantuje da ce to i tada biti moguce, ali ako se na vreme pocne sa tom idejom potkrepljenom dobrim argumentima moze se nesto i uraditi. Ali, svakako ce izgledati ozbiljnije od akcije koja pocinje u minut do 12.
Sto se tice dela o Stefanu Miljkovicu, nemam komentar. Ako neko misli da moze bolje neka se kandiduje. To sto on nije ovde ovu akciju nije ucinilo ni manje ni vise uspesnom. Znate, ima stvari koje je Studentski parlament uspeo da uradi, ako malo precesljate forum videcete koje su stvari u pitanju, ali tada nije bilo mnogo onih koji su rekli hvala.

Weishaupt

inostranstvo je daleko od nas.Kako god da okrenemo, a na¹e kolege koje igraju nagradne igre po apotekama, i ostali koji uvaljuju sve i sva¹ta za lovu nisu svetao primer.Jeste nismo polagali zakletvu, ali smo polo¾ili etiku, i toga se trebamo setiti.Bez obzira ¹to je bilo u formi ispita.
Nisam za to utapanje starijih studenata u bolonjce, kao ni za dva ar¹ina na ovom fakultetu,ali se neke stvari moraju jasno i glasno ustanoviti, a to treba da uradi uprava fakulteta.
Nikada nisam razumeo likove koji gnjave studente, i zagorèavaju im ¾ivot,a nekapiraju da æe taj isti postati njihov punopravni kolega (sa diplomom) i da æe biti izjednaèeni, pa kako æe onda da mu se opravda? :F
1. Bezuslovan upis, da nije idealno re¹enje, ali neko re¹enje se mora naæi
2. Igra bez definisanih pravila ostavlja moguænost da neko bude debelo o¹teæen na kraju
3.1000 e sasvim dovoljno da neko to shvati vrlo lièno
:ziveli

Ksenija

LJudi realno nas fax ne uvodi nista sto se ne mora...isto tako oni ove godine ne moraju da uvedu bezuslovnu godinu jer sadasnja 3 i 4,ako obnove tu godinu imaju generaciju ispod sebe kojoj mogu da se prikljuce jer studira po istom studijskom programu...Iz njihovog ugla to je isto kao i bilo koje prethodne godine kad i nije bila uvedena bolonja..
Isto tako jos uvek mogu da sadasnju 2 fuzionisu sa bolonjom jos ove godine jer je razlika 2 ispita...
ali vec od sledece taj broj se penje na preko 20 ispita,sto je priznacete duplo vise nego sto je taj student dao za celo dotadasnje studiranje..tada ce MORATI da pribegnu tom bezuslovnom upisu ...
ali sve dok se ne mora...cooliraju...ko da se nista ne desava..
a sto se tice parlamenta,verujte da je bilo nerealno cimati se oko neceg u sta smo svesni da je nemoguce i izgubiti ova poslednja dragocena 4 dana...za to vreme je bolje predloziti realan predlog poduprt klauzulom iz zakona koja je sama za sebe najveci argument..a slozicete se da je to odlican predlog...kome fali taj jedan ispit da upise godinu ima novu,do sada nepostojecu ,sansu ...pa ko vredi i ko se trudi i treba da upise... :cvet