Poslovice i citati

Started by nasty girl, 13-06-2006, 09:53:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nasty girl


cetiri su vreste ljudi: covek znalac koji zna da zna - taj je ucen i njega treba da sledite; covek znalac koji ne zna da zna - taj spava, probudite ga; covek ne naucen koji zna da ne zna - taj ce vas pitati za pravi put i toga poducite; i naposletku, covek koji ne zna i ne zna da ne zna - taj je budala i njega se prodjite.
                                                                                    Arapska poslovica


Ko se odluci da cini dobro, ne treba da ocekuje da ce mu ljudi zbog toga uklanjati kamenje s puta, vec mora biti spreman i na to da ce mu jos koji kamen staviti na put.

                                                                                    Albert Svajcer

Sara

"Budi dobar i bices usamljen"-Mark Tven

"Samoca je skola mudrosti" (nemacka poslovica)

vladimir

Okreni-obrni,dupe ti je uvek iza tebe.           
                                                   
                                                             stara kineska poslovica

nasty girl


Casnije je nekog otvorenu uvrediti, nego ga potajno mrzeti.
                                                                               Tacit

Budote radosni kad god vam se za to pruza mogucnost i kad god za to nlazite snage u sebi, jer trenutci ciste radosti vrede i znace vise nego citavi dani i meseci naseg zivota provedeni u mutnoj vodi nasih sitnih i krupnih strasti i prohteva. A minui ciste radosti ostaje u nama zauvek, kao sjaj koji nista ne moze zamraciti.
                                                                                Ivo Andric


Darker

Put od 1000 kilometara poèinje jednim korakom.
Kineska poslovica(uvek se toga setim kad kreæem da uèim :> :wink:)

nasty girl

Jedan trenutak strpljenja moze spreciti velike nesrece, a trenutak ne strpljenja unistiti citav zivot.

                                                                                    Kineska poslovica


Vreme prolazi u neprestanom ponavljanju reci 'sutra', 'sutra'...

                                                                                    Latinska poslovica


Zivot je borba...
                                                                                   Seneka


Ucenom i obrazovanom coveku ziveti znaci misliti...
                                                                                    Ciceron

Vampire 666

Nekada sam prezirao i ismevao se onome sto sam sad!
Veljko Vlahovic(moj dobar ortak iz gimnazije)

milena

#7
  Ljubav, rad i znanje izvori su naseg zivota. Oni treba i da upravljaju njime.
                                                                                                       Wilhem Reich


  U ljubavi kao i u ratu, pravo je uvek na strani jacega. I zato ce zena koju volimo uvek biti u pravu.
                                                                                                        Alfred de Mise


  Svi mi imamo svoje teske trenutke. Dane kada nam se besmisao prikrada i kad tonemo u cinizam i ironiju. Dane kada prestajemo da verujemo u ljubav i u to da ce na kraju sve ispasti dobro.

                                                                                                          Erlend Lu ( “Naivan. Super.”)

spojila sam poruke

Masha

         Zuri se polako!
      deviza cara Avgustina

      Jedini nacin da se u krizi ide dalje je-da se ide dalje!
         Dzon Ficdzerald Kenedi

nasty girl

Uspomena na nsa ce trajati ako smo to zivotom zasluzili.
                                                             Plinije

Coveku svakog dana preti opasnost od coveka.
                                                             Seneka

Biti zadovoljan onim sto se ima najvece je i najsigurnije bogatstvo.
                                                             Ciceron

Budi zadovoljan sa malim i boj se buducnosti(da u starosti ne ostanes bez icega).
                                                             Horacije

milena

“ Mi smo retko vredan narod. Zbog toga smo retko dobro placeni.”


U nase vreme ljubav se vodila po strogo moralnim pravilima, kao sah – taknuto – maknuto. Ono sto ste pipnuli morali ste i uzeti. Danas nema takve strogosti. Pipajte koga hocete, vracajte poteze, bolje je i to nego da izgubite mec.
                                             
                                                                                      Dusko Radovic ( “Bg, dobro jutro”)



(nasty, mozes opet da spojis!)  :wink:

nasty girl

Ljubav ne umire nikad od gladi, vec od prezasicenosti.
                                                              Nion de Laklo

Ljudima pruzi i vise nego sto od tebe ocekuju i to sa osmehom na licu.
                                                              H. Dzekson Braun



Quote from: milena on 29-06-2006, 10:44:51
(nasty, mozes opet da spojis!) :wink:
ja poruke spajam samo onda kada su dve ili vise poruka za redom od istog clana...

milena

Odlucio sam se za ljubav. Manje je istiniti i manje vjerovatno, ali je plemenitije i ljepse; tako sve ima vise smisla. I smrt. I zivot.

                                                                                                                   Mesa Selimovic


Nema lepse slike nego videti dve glave na jednom jastuku. Lepo je cak i kad su se nasle na jednom jastuku jer nisu imale drugi. Dobra je muka koja nas povezuje i lose je svako dobro koje nas razdvaja.           

                                                                                                                 Dusko Radovic

nasty girl

Vecina stvari kojima nas uce, izvesno su sasvim istinite i tacne, ali se sve mogu posmatrati drugacije nego sto to cine ucitelji, i one, vecinom, onda imaju mnogo bolji smisao.

                                                                       Hermen Hese

Mi povlacimo granice svoje licnosti uvek suvise usko! Mi uracunavamo u svoju licnost uvek samo ono sto sazanjemo kao individualno razlicito, kao nesto sto se udaljuje od drugog. Ali mi, upravo svaki od nas, sastojimo se iz svih sastojaka sveta; i kao sto nase telo nosi u sebi rodoslovlje razvice sve do ribe, pa i mnogo dalje unatrag, tako i mi imamo u dusi sve sto je ikada zivelo u ljudskim dusama.

                                                                       Herman Hese

vladimir

Audaces fortuna iuvat!  ( Sreca prati hrabre )
 
                                                latinska poslovica