Pitanja i kombinacije kod prof. Radice Stepanovic

Started by Mickoli, 03-10-2007, 12:28:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

malena

.beta blokatori, 2. Hlorpromazin, 3.astma, 4. beta laktami, 5. n.d. nitrata, 6. klinièka ispitivanja; 1. klasièna angina pektoris 2. ergot alkaloidi, 3.Litijum, 4.rifampicin, 5.n.d. alfa1 blokatora, 6. preklinièka ispitivanja lekova; 1.odnos doze i efekta, 2.amjodaron, 3.antiepileptici, 4.aspirin, 5.leèenje TBC 6. n.d. klaritromicina; 1.tolerancija i zavisnost, 2.SSRI, 3.antiagregaciona sredstva, 4.migrena, 5.makrolidi, 6.n.d. fozinoprila; 1.eliminacija leka, 2.hipoglikemici, 3.HoBP, 4. ACEI, 5.mehanizam dejstva citostatika, 6.n.d. hinolona

Doza-efekat, Eliminacija lekova,Tolerancija i zavisnost,FK interakcije,koksibi,amiodaron, antiepi,aspirin, lechenje tuberkuloze, klaritromici, hipolipemici,HOBp,ace inh,Mehanizam citostatika,Ne hinolona,sssr,antiagregacioni,migrena,makrolidi,ne fosinoprila,oralni kontraceptivi,varfarin,ne laktuloze,amitriptilin

Interpol

Ima li neko informacije sa danasnjeg ispita?

malena

1.mb lekova,antiaritmici III gr,diuretici,antireumatici,konazoli,ND pirazolona
2.klinicka ispitivanja,ND makrolida,astma,tipicni antipsihotici,beta blokatori,antiemetici
3. vit E,ND bromokriptina,oralni kontraceptivi,receptori,ACEI,antiholinesterazni lekovi
4.Antiparkinsonici,tolerancija i zavisnost,Ca blokatori,Ulkus,Nitrati,Nd alfa blokatora
5. barbiturati,doza i efekat,meh dejstva antibiotika,nestabilna angina pectoris,oralni hipoglikemici,ND triptana

absciksimab

Polozila sam kod prof. Radice.  :wave:
Ne pita nista toliko tesko, a ne mora ni sve da se zna.
Moj savet je nikako ne odgovarati prvi, ako ne znate bolje cutite, nemojte da lupate...
Sve u svemu i nije tako strasno...
Puno srece svima u narednim rokovima!  :wave:

diplfarm

Da li se kod profesorke izvlace kombinacie, cita gotove ili kao prof Novakovic daje nasumicno sa spiska sta joj padne napamet?

Bred


Radisal

Prof. Radica vam podeli, redom kako sedite, papirice na kojima je rukom ispisana gotova kombinacija od 6 pitanja. Drugim recima, ne izvlace studenti pitanja.

malena

Jel zna neko da mi kaze tacno kako radica trazi podelu antiaritmika? Kod kojih aritmija se koriste beta blokatori kod kojih Ca blokaroti a kod kojih digitalis?

diplfarm

Zna li neko koje su kombinacije bile danas na ispitu kod prof.Radice?

malena

1.tolerancija i zavisnost
2.antiparkinsonici
3.ca blok
3.ulkus
5.nistatin
6.nd alfa blok

miorelaksans,i H1 blok, hipofinkcija tireoidne zlezde farmakokineticke interakcije
el lekova,antiepileptici,IIIantiaritmika,expektoransi,cefalosporini,ND lok anestetika
inhibitori Acetil holin esteraze,ACEI vit e oralni kontraceptivi ND bromokriptina tipovi Rc

diplfarm

ako neko sutra bude na ispitu ne bi bilo lose da napise pitanjca, hvala

malena

Jel ima neko pitanja koja su danas bila kod Radice?

malena

Stari i lekovi
Nd aspirina
BB
atropin
aminoglikozidi
AceI

jelkica

Quote from: malena on 18-01-2012, 11:18:13
Jel zna neko da mi kaze tacno kako radica trazi podelu antiaritmika? Kod kojih aritmija se koriste beta blokatori kod kojih Ca blokaroti a kod kojih digitalis?

Malena, ne znam sta konkretno trazi, ali pretpostavljam da je ok ako se isprica ona podela antiaritmika (4 grupe), kao i primeri aritmija i lecenje sa odgovarajucom grupom lekova.To je u Boskovoj skripti lepo odradjeno