Imunologija

Started by cvetulence, 10-10-2007, 20:58:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jecaperec

dobro je  :kul:
inace ko zna koliko bi smo jos izdrazali  :shock2:

cekily

Zna li iko kako otprilike izgleda taj prvi deo ispita iz imunologije? treba li nesto posebno detaljisati ili je dovoljno pazljivo iscitavanje? Hvala unapred... :help3:

alexica

ne postoji prvi deo ispita iz imunologije, postoji samo prakticni koji je 16.januara...bar meni :K2:

jecaperec

MB ima imunologiju sa imunohemijom(spojili su ta 2 predsmeta kao histologiju sa anatomijom) i zato mi imamo i kolokvijum
koji je bio :shock2: :shock2:  :shock2:

alexica

aha, sorry, niswam imala pojma, malopre sam cula da ste imali kolokvijum iz imuno...znaci ne gresim sto ostavljam to za april?

jecaperec

to moras sama da odlucis :pst
pogledaj rezultate - od onih sto su izasli prolaznost 14% :ohwell:
jeste da su neki izasli da okusaju srecu :K2:
ali dosta nas je ucilo ali ocigledno ne dovoljno
i obrati paznju na poene -max je bilo30
samo jedna devojka preko 20 (koja je inace vec zavrsila nesto na hemijskom,imala je vec imunologiju sa manjim fondom casova) :wall:
po jedna 19 i 17 :wall: :wall:
i njih 5 po 15-sto je bio min :namcor

cekily

nas kolokvijum je bio pretezak,jer je bilo puno detalja i nisi ga mogao proci na neko prosecno znanje jer je bilo dosta detalja. Ali dobro,vredelo je izaci,da se zna za ubuduce. Dosta njih polozilo je pukom srecom,na eci peci pec. Ta devojka koja je dobro uradila je s 3.godine,ostao joj je samo taj ispit iz 2. ali se super snalazi jer su joj mnoge stvari poznate. Zelim vam puno srece na ispitu i ko misli da izadje neka dobro spremi ispit,sve drugo je gubljenje vremena  :wave:

jecaperec

jos neko o kolokvijumu? :hm

Wiseguy

Ej, kolokvijum nije bio posebno strasan, ne slazem se sa koleginicom. Ima prvi deo koji se sastoji iz 22 pitanja, od kojih su 13-14 na zaokruzivanje, dva su tipa tacno-netacno, i ostatak je na dopisivanje po jedne ili dve reci. Drugi deo su dve metode, potpuno isto date kao na onim malim testovima na vezbama. Taj deo vuce osam poena, a ovaj prvi 22. Od oba dela mora da se uradi po pola, s tim sto mora da se pazi na to da ako se npr. uradi jedna cela metoda, mora da se vodi racuna da tu pise bas sve ono sto oni misle da treba da bi se dobilo 4 cela poena. Zato je najbolje uraditi jednu celu, pa sad ne znam koliko detaljno, ali da se i od druge napise makar nesto, za poen-dva za prolaz.

Eto, svasta sam rekao,ako nekog interesuje nesto a da sam zaboravio, pitajte...

cekily

to je prakticni kolokvijum, kolega i njega je bilo lako proci,velika je prolaznost. sto se tice ispita,nije bas lako jer ima dosta novih informacija koje cujes prvi put,i nije dovoljno sve samo procitati kao na prakticnom. ja sam biohemicar i zbog toga sam imala kolokvijum iz teorije.   

jegulja

ljudi, ima li neshto iz imunologije, iz knjige, da ne treba? na shta treba da se obrati pazhnja? nisam bila na predavanjima pa tapkam u mraku... :wall: :wall: :wall: :wall:

cekily

E,ja sam upravo zavrsila celu knjigu i sad krecem na obnavljnje  :pljes:
Najbitnije je ono za mhc molekule,zatim skracenice,to je nama bilo na kolokvijumu,npr ono HLA.Dosta akcenta stavljaju na toleranciju,mada ne znam sta je tu tako bitno,u knjizi je sve bla bla... mozda da krenes sa slajdovima,posto postoje neke stvari kojih ima na slajdovima a nema u knjizi. detaljno treba urodjena imunost,mhc molekuli,t i b receptorski kompleksi,iz toga je nama na kolokvijumu bilo najvise pitanja. Najbitnije je da povezujes stvari jer ces se pogubiti sa silnim CD i IL oznakama. Ja sam ih sve stavila na papir i napisala za sta mi koji sluzi i jako mi je pomoglo. Zelim ti puno srece  :wave:

jegulja

hvala Cekily. . . ja imam ove zadnje tri, pa tek onda obnavljanje. ali noc je preda mnom... :gay:

cekily

nema na cemu,meni je ispit prekosutra... danas sam citala diskusije s prosle godine i totalno se demoralisala,jer izgleda vise sansi imas da polozis na eci peci pec nego na znanje :T
Jos nesto,kazu da ima dosta onih bolesti... Jeste da su na kraju knjige,ali ako stignes,obrati malo vise paznje na to
Srecno sutra :abso:

tasha_90

Jel bi mogao neko sa trece da se aktivira, ko je polozio kolokvijum iz imunologije i imunohemije, ne praktichni, vec teorijski, da odg na par pitanja?  :K2:
Odakle da spremam, sa onihih skripti iz kopirnice, iz njige? Na slajdovima nema texta, pa mislim da nema vajde...  :wink: tnx  :cvet