Farmaceutska hemija I

Started by hulio_salinas, 15-10-2007, 20:26:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

whatever

Чисто напомене ради, код нас је испит из Фармацеутске хемије 1 у виду теста, па нека искуства о доц. Брборић као испитивачу и нећемо имати...

Phenomenon

Зна ли неко који све слајдови требају да се уче за колоквијум?

whatever

Требају сва предавања до биоизостера (на сајту су поређана такође хронолошки). Једино што нека предавања садрже `додатак предавању` у оквиру слајдова, који није предаван, па претпостављам да је факултативан, ако си на то мислио...

ares

Jel trebaju i bioizosteri ili ne!

lane

У питањима за припрему (у ворду) пише да неће бити биоизостера...
Ако сам ја добро разумела, треба првих 10 презентација...
Ја сам тек данас почела да учим, видећемо како ће ићи...  a005

lycos

Takodje, dajem gas danas.. Radio sam nesto pre, stigao sam do reakcija metabolizma..Medjutim, sve to treba obnoviti i...  :roll:

Maja D.

To je u subotu u 14:00 ako se ne varam...

ares

Jel imaju resenja onih pitanja?

bibi

Neko je ostavio u novoj kopirnici odgovore na pitanja iz oblasti
fizicko-hemijska karakterizacija lekova...a za ostalo ne znam... :cvet

whatever

Вероватно је неко већ приметио, али само да напоменем, предавање о липофилности је поново постављено са веома малом изменом у једначини за logD, наиме, претходно је направљена грешка па је код формуле за монопротонску киселину стајало logD = logP - log(1+10pKa-pH) а треба logD = logP - log(1+10pH-pKa), и наравно, све исто важи за базу, само обратно. Чисто да нико не изгуби `јефтине` поене на нечему тако ситном  :cvet

[off]Свака част колегама које изведоше једначину, па приметише :)[/off]

Bred

sta su vam rekli da li hemiacetalnu grupu oznacavate kao funkcionalnu?

lycos

Da, mislim da treba da se oznacava. Sto pitas, ima neka fora u vezi toga ili..?

Sole

jel' neko nesto pisao za potvrdu ovog kolokvijuma ili sam se ja u3povala?  :hmm :wink:

Bojana 153

Trebaju li da se znaju ta izvodjenja? meni i nisu bas najjasnija..

Ume li neko da mi objasni onaj grafik - profil lipofilnosti? Sta znace one oznake?

whatever

Да ли неко случајно зна да ли се код питања где треба да се прикажу најважније метаболичке реакције приказаног једињења подразумевају само реакције које се одвијају на почетном једињењу или и на његовим метаболитима. Брине ме ако тако формулишу питање (и не буду хтели да га појасне) шта треба да се пише  :roll:... Па ако је неко био на консултацијама, било би лепо да подели с нама информације  :cvet