Raskid - nekoliko puta

Started by Bred, 22-07-2006, 20:52:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Bili ste u vezi, pa ste se pod¾aveljali i raskinuli, pa je on zvao (ili je zvala ona), bilo je tu obeæanja da æe se sve promeniti, da æe ovog puta sve biti bolje, samo da ponovo budete zajedno... Po¹to jo¹ uvek niste preboleli tu ljubav, pristali ste. Meðutim, nije sve bilo bolje (moguæe je i da se ama ba¹ ni¹ta nije promenilo), pa ste opet raskinuli. Usledila je nova tura poziva, izvinjavanja, obeæanja, moguæe i poklona, pa ste ponovo poku¹ali i opet raskinuli. A onda... Zvuèi vam poznato?

Nov poku¹aj nakon raskida naroèito èesto prihvataju ¾ene (to jest, mu¹karac bude taj koji zivka i obeæava promene, a ¾ena se prikloni njegovim ¾eljama). Razlog za ovakvo ¾ensko pona¹anje je to ¹to oseæaju da ne¹to duguju i njemu i vezi - oseæaju kao obavezu da pru¾e jo¹ jednu ¹ansu, pa jo¹ jednu i jo¹ jednu... Nemali broj ¾ena se pona¹a tako èak i ako je mu¹karac nasilan prema njima (a nasilnika, jednostavno, ne treba prihvatiti - ni zbog èega; nasilje nije nikakav dokaz ljubavi, nasilje je dokaz da ljubavi nema).

Meðutim, èak i ako u vezi nije bilo nasilja, ne znaèi da ste u obavezi da pru¾ite jo¹ jednu ¹ansu. Naravno, mo¾ete to uraditi, ako zaista verujete da æe se ne¹to promeniti (mislimo zaista verujete, ne da se samo nadate, ne da samo mislite "pa valjda æe biti bolje..."), samo, nemojte zaboraviti da nemate samo vi obavezu da se potrudite - istu obavezu ima i on. Davanje obeæanja, izvinjavanje i poneki poklon mogu da budu samo poèetak - ako se sve zadr¾i samo na tome, on nije ispunio svoju obavezu, pa, prema tome, ni vi vi¹e niste u obavezi prema njemu. Od dogovora nema ni¹ta ako ga se samo jedan pridr¾ava; od veze nema ni¹ta ako se samo jedno trudi i izvr¹ava obaveze.

Dakle, da li pru¾iti jo¹ jednu ¹ansu? Da, ako mislite da ima smisla. Ipak, ako ni nakon pru¾anja ¹anse ne ide, ostavite to ¹to ne ide iza sebe. Ne gledajte na napu¹tanje veze kao na neuspeh, veæ kao dobar korak ka slobodi i uspehu. Slobodi za oboje i uspehu za oboje, jer æete oboje moæi da, osloboðeni veze koja jednostavno ne funkcioni¹e, pronaðete zaista odgovarajuæe partnere.

Masha

Ja uopste ne volim to raskidanje pa pomirenje pa opet raskidanje i tako u nedogled. Prosto, kada odlucim da raskinem vezu to je to i nema vise vracanja. Svi mi imamo situacije kada nam se ne dopadne nesto od strane osobe sa kojom smo u vezi, ali mi je mnogo logicnije da se dobro razmisli da li se preko toga moze preci ili ne i shodno tome reagovati, nego raskinuti pa onda razmisljati o tome i donositi zakljucke. Ja sam u svom okruzenju imala takve primere i svaki put bi im ljudi govorili da nece da slusaju sta je bilo ovog puta jer ce se svakako pomiriti sto samo znaci da njihovu vezu niko ne shvata ozbiljno, a meni je vreme koje provodim sa nekim i sve sto nam se desava vrlo ozbiljna stvar i tako se i ophodim. Sve u svemu, postoji izreka koja kaze "Tri puta meri, jednom seci" i ja je uvek primenjujem.

AquArius

Masho, slazem se. A, mislim da takva mudrost ide i sa godinama, odnosno od zrelosti (to je ono koliko smo ozbiljni ili nas drugi shvataju ozbiljnim).
Svakako, nismo svi isti. I nisu sve veze ili odnosi isti, pa tako ni razlozi raskida. Postoje razlozi preko kojih ne mozes preci, koji su nepremostivi i nikada se ne mogu "popraviti", a postoje i oni drugaciji, koji nisu mali, ali su svakako ozbiljni i zahtevaju vreme da se srede, a mogu samo osobe odvojeno da ih rese.




sandric

Jednom kraj uvek kraj....to je moj moto....Zasto se vracati na staro kad jednom dodje do prekida.Pa nismo pupcanom vrpcom vezani za tu osobu....

Ksenija

e ja znam i za slucajeve da su se ljudi razvodili pa opet vencavali sa istom osobom...tako da mu raskid dodje malodete za ovo... :lol:

lycos

cist primer_ortak u vezi sa devojkom 2.5 godine,raskidali su,verovali ili ne preko 20 puta!i tako u nedogled..jos uvek su zajedno..pitanje je da li ce ikada staviti tacku na to..

katarina

Maximum 1 raskid "dozvoljen"!!! Sve vise od toga je besmisleno! Covek posle tog jednog, il shvati il ne shvati koga ima pored sebe!

Bred

Cenim da  ta situacija kada 20 puta prekidate I ponovo se spajate predstavlja samo kres kombinaciju…


katarina

A ko bi normalan pristao na tako nesto...? Uzasavam se tih "kres kombinacija"!

stef

 Sta fali kres kombinacijama? Ima svojih prednosti, sorry za off

lycos

i nije bes 'kres'..ne kapiram ix..ona ga kao voli..iskreno,i ne trudim se da razumem..znam da zvuci neverovatno,ali 20 puta i vise..ma uzas..ja kazem:"jednom_the end,i gotovo"  gledam na to sa pozitivne strane,iz svake veze izlazim bogatiji..tj. vise iskustva..

Zemljak

treba napraviti razliku izmedju raskida zbog gluposti koji u stvari i nije raskid (nego samo tako pricamo drgaricama kao imam problema u vezi) od raskida iz pravog razloga.
narod kaze:"konopac kad' se pokida pa zaveze uvek ostane cvor".

katarina

Susta istina....(to za cvor:) .... ili ja ne znam da prelazim preko tih cvorica... :hm

Darker

To je ok, ali ¹ta æemo sa vezama od 3-4 i vi¹e godina... raskinuli ste, jer ste pop...eli, ali ste onda seli sami, razmislili dobro jedan dan, dva dana, nedelju dana, slabo ste se èuli sa tom osobom, onda ste je sluèajno sreli u gradu, proradili su leptiriæi kao nikad, otvorili ste se jedno drugom vi¹e nego ikad... Bili iskreni, shvatili ¹ta ¾elite...
U principu je najbitnije u celom ¾ivotu znati ¹ta ¾elite...

Daca

Naravno,slazem se u potpunosti sa time da je veoma bitno znati sta zelis,jer u protivnom mucis sebe i druge do kojih ti je stalo.
Mislim da sustina stvari lezi u sitnicama,tim"cvoricima",i ako te iritiraju neke sitnice,ne mozes da budes opusten,a to vec nije to.Naravno da mora biti izvesnih razlika,drugacijih shvatanja...,ali moje misljenje je da se jacina neke veze ogleda upravo u mogucnosti razumevanja osobe sa kojom si i spremnosti prevazilazenja tih razlika(ali sve u granicama normale).I definitivno ne mozes nikog da promenis,a ako 20 puta "padas"na iste fore,onda sa tobom nesto nije u redu!
Mozda sam malo gruba,ali mislim da je potrebno nekada stvari sagledati i malo objektivnije,i skupiti snage da se suocis sa samim sobom a onda i sa svima ostalima.Poznajem puno ljudi koji su u vezi cisto da ne bi bili sami,iako to nisu nikakve veze.Meni je uvek bio vazniji kvalitet od kvantiteta!Pre bih bila sama i godinu dana,nego sa nekim sa kim veza nije to sto bi trebalo da bude.Tacno je da ne mozes da znas to dok ne probas,ali vrlo brzo sve vidi i oseti.Sami smo se rodili,zasto je onda problem nekada i biti sam?Ne treba rasipati svoje emocije...
A onda jednog dana nadjes nekog ko ti u svemu odgovara...i vidis koliko sve moze biti jednostavno,a opet divno...  :Lj

i ziveli su srecno do kraja zivota.... :) :) :) :) :)


Mozda ce neko od vas misliti da ovo lici na bajku,ali se takve stvari stvarno mogu desiti i to mozda BAS VAMA!
Ja sam zivi primer! :)