Nastavni plan i program

Started by nirre, 16-10-2007, 22:36:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nirre

Evo i naseg plana i programa(ne zamjerajte na greske u kucanju ako ih ima)

bojana23

Pozdrav svim studentima farmacije u pg-i! Plan i program vam je skroz ok!Zelim vam puno srece sto ce vam trebati u toku studija, ovo je iz iskustva :> Samo sam zeljela da vas pozdravim i da vam pozelim srecu kao starija :ohwell:koleginica i Niksicanka  :K  :wave:

galen

Moja dekanica na fakultetu bi rekla:Draaage kooolege,drago mi je da ste upisali ovaj faklutet itd.itd.
Ja cu vam samo reci da je ovo super fakultet, nije samo trgovina kako mnogi kazu.Program ne izgleda los,vas je , pa cete vidjeti...Imam neke , ne zamjerke vec predloge....malo imate prakse..ovo je fakultet gdje sve zavisi od prakticnog rada a to je i nesto gdje se najlakse uci..Ja se inace bukvalno svadjam sa vasim kolegama kroz ovu nasu zemlju o tome...morate provesti vise vremena u apotekama, normal;no onim koje imaju laboratorije, u laboratorijama koje rade razna ispitivanja npr ekotoksikoloska, morate se ukljuciti u razne strucne projekte,....
zapamtite ovo je super fakulet a inace u nasoj struci se sve vrti oko novca, i najgore je sto ce Vam doktori pokusati oduzeti primat u svemu....morate se ukljuciti i u rad Farmaceutske komore i radom Agencije za ljekove i Ministarstvom zdravlja,
Osim toga predlozio bih vam da trazite vise casova iz anatomije , pogotovo vjezbi, kasnije ako budete radili u apoteci a i sa ljekovima konkretno bice vam l;akse da shvatite djelovanja ljekova,..
Takodje se isto odnosi i na patolosku fiziologiju koja kad je studirate je potpuno suhoparna a nedostaje joj patologija klasicna koja se nalazi u svakom uputstvu za ljekove a vi je necete znati , trebace vam rijecnik nepoznatih rijeci..
Da se razumijemo, prepisivao sam ja na fakultetu,i to bio medju boljima.... :ziveli, nisam bas takav streber bio, poznajem vecinu ovih iz moje generacije koji ce vam mozda i predavati, ...bez komentara... .blah.
imate moj mail ako vam treba neki savjet ili pomoc
pozdrav :wave:

misos

hvala hvala koleginice bojana :wink:

SweetBaby

 :wave: cao svima..da li bi neko mogao malo da mi pomogne? :roll:

nirre

Quote from: SweetBaby on 28-09-2009, 06:31:44
:wave: cao svima..da li bi neko mogao malo da mi pomogne? :roll:

mogao bih kad bih znao kako?