SNIF Centar

Started by Skarlet, 20-11-2007, 14:09:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

morska_vila

1.   У изради научно-истраживачког рада може учествовати сваки редован студент (који није изгубио ниједну годину) и који је уписао најмање трећи семестар студија

znaci li to da neko ko je jednom obnovio godinu ili je obnavlja trenutno ne moze da ucestvuje?

Maslacak

koliko sam ja shvatila - znaèi.

Weishaupt

To ti je otprilike ko da hoces da odes na Zlatibor u Studentsko Odmaraliste ratko Mitrovic, samo i samo ako nisi obnovio godinu i ...
Licno mislim da je to potpuno besmisleno i nepotrebno, jer onaj koga to ne interesuje, bilo imao prosek 6 ili 10 (ili izmedju) on to nece raditi. Po meni bi trebalo da mentor rada proceni da li po njemu doticni zainteresovani student odgovara.

Enea

ne samo to.

za navedeni prosek, svoje (_!_) mozesh preko mnogo bolje udomiti.. nije da bih, a nije ni da ne bih..

dati prosek njima obezbedjuje vrednu, marljivu decu, a to opet ne znachi da oni loshijeg proseka manje znaju od pomenutih.

o nepravdi prilikom obaranja i ocenjivanja u nekoj drugoj temi.. no neka mi samo jedan student kaze da nijednom nije bio oshtecjen za barem jednu ocenu.


kapiram da za postidlomske traze taj prosek, sto i ima smisla, ali ovako.. sta to znachi, da studenti sa prosekom 6.0 a ama ih ihahaj necje ni na jednoj katedri nacji temu za dipl?

Maslacak

Ne budite tako negativni.
Bio im je potreban nekakav kriterijum za izbor studenata, jer se pretpostavlja da æe se vi¹e studenata i ovako prijaviti za istu temu. Logièno je da æe to biti prosek i "kvalitet" studiranja. Malo je profesora i tema na raspolaganju, tako da je nekakva selekcija morala da postoji... A da profesor bira studenta...mislim, na osnovu èega? Psiholo¹kog testiranja? Usmenog ispitivanja? Pa naravno da bi i oni gledali ocene. Jeste prema mnogima nepravedno, ali ovo je tek poèetak, saèekajte da to malo za¾ivi, da se profesori vi¹e ukljuèe... mogu se pravila mo¾da i promeniti :) U svakom sluèaju...lepo je da se tako ne¹to razvija i postoji. I nadam se da æe za¾iveti u veæoj meri :happy:

A ja æu se prijaviti iako se uop¹te ne smatram preambicioznim studentom, ne radim to zbog isticanja (mrzim da se istièem), ni zbog poslediplomskih, a najmanje zbog kongresa (mrzim kongrese)...prosto me samo istra¾ivanje i pisanje rada interesuje, i naæi æe se vremena :> Ako dobijem temu, naravno. Kad æu ako ne u petoj godini, sad bar nisam pritisnuta uslovom.

Weishaupt

Mislim da po pitanju uslovljavanja uopste nisi u pravu, ali ovo je slobodna zemlja a samim tim postoji i sloboda misljenja. Mislenje po ovom pitanju nam ocigledno nije isto. I pride ja nisam uopste negativan, samo logicno razmisljam.

Maslacak

Ma ok... :happy:
ja samo ne volim to ¹to kad se bilo ¹ta iole dobro pojavi na faxu...odmah se naðe neko da "baca hejt"... bar sam ja tako tvoje postove do¾ivela, sorry. U redu je da vam ne¹to ne odgovara, ali mislim da je bolje i da kao takvo postoji, nego da ne postoji uop¹te, kao do sad. Mislim na tako ne¹to u organizaciji samog fakulteta.

A i ja mislim da ¾elja za radom, i sposobnost da se rad odradi dobro, nemaju mnogo veze sa proseènom ocenom, a ni sa redovno¹æu studiranja.

Enea

ok..

onda da pitam...

kako je mogucje da su ovde objavljene teme na kojima neki moji poznanici vecj odavno rade?

da li to znachi, da je suludo da se prijavljujem, posto je tema vecj zauzeta?

Weishaupt

#23
Maslacak-Ako imam svoje misljenje, i ono je zasnovana na mom licnom iskustvu, i logici i mom znanju kako funkcionise faks spolja i iznutra i ono se neslaze sa tvojim, to nije razlog da me etiketiras kao da ja samo mracim. Ako nesto nije kako treba ja cu to reci, i kod mene nece proci fore tipa, pa tako je svuda, jer tako se nikada nista nece uraditi kako treba.

Enea

...necje! a sta npr ako tokom rada student popusti sa uchenjem, i pogorsha svoj prosek?

Maslacak

Ok, weish, razumem, sorry. Nisam mislila ni¹ta lo¹e, samo gledanje pozitivnih, a ne negativnih strana...a forum i nije ni¹ta drugo do razmena mi¹ljenja, gde moje nije vrednije od tvog, ali ni tvoje od mog.

Quote from: Enea on 22-11-2007, 00:15:26

da li to znachi, da je suludo da se prijavljujem, posto je tema vecj zauzeta?


Koliko sam saznala danas iz razgovora, ako se teme nalaze na kokursu i raspolo¾ive su za prijavljivanje, znaèi da su u ovom momentu slobodne, to jest tek æe se birati ko æe ih raditi, nakon zavr¹etka prijava e-mailom.

Enea

 :hmm

ja nikome ne verujem nishta.

over & out

Adonis_Vernalis

Hej, ljudi, uopste nema potrebe da se toliko zestite. Uvek i u svakom trenutku na raspolaganju vam stoji stari dobri FID, gde uslovljavanja ocenama i drugim stvarima - nema. To ne znaci da ce (i da su) poduhvati fidovaca manje vredni, kao sto ne znaci da ce - po automatizmu - radovi snifovaca biti bolji. Sami se opredeljujte gde cete i sta raditi: u fakultetskoj organizaciji (SNIF), ili u nefakultetskoj organizaciji (FID). Bitno je samo da radite.

Weishaupt

#28
Pitanje je samo da li ce profesori praviti razliku na nivou organizacija? Ono sto mene plasi, jeste da ce neki zakljuciti da posto sada postoji SNIF, onda nema potrebe da se saradjuje sa FID-om, jer on nije zvanicna studentska organizacija. Na taj nacin ce FID platiti svoju autonomiju u odnosu na fakultet. Ovo je vrlo realna mogucnost, jer kao sto si ti Adonise naveo,
Quote from: Adonis_Vernalis on 21-11-2007, 17:57:07ali to sto oni saradjuju samnom i ja sa njima - to je obostrana dobra volja i prakticni primer bontona, na obostranu korist. Niti mene neko obavezuje da sa FID-om saradjujem, niti njih.

Ti prvi znas kojom brzinom ide saradnja na fakultetu i sa kojim zavodima. Jedino nam preostaje da sacekamo ividimo sta ce biti.

zoe

Quote from: Enea on 22-11-2007, 00:15:26

kako je mogucje da su ovde objavljene teme na kojima neki moji poznanici vecj odavno rade?


Енеа, ти баш машташ и помало параноишеш...
Теме су наравно слободне, а биће заузете тек након завршетка конкурса.

Што се тиче условљавања просеком, на медицини је та граница значајно виша. Остатак је Маслачак врло разумно објаснила. Некаква селекција мора да постоји, а оно што је најочигледније је просек и редовност у студирању...

Што се дипломских радова тиче, свако ко жели да заврши факултет мора да га одради, па макар му просек био 6.00 и макар студирао 15 година, и факултет је дужан да му обезбеди тај рад. Али, ово нема везе са дипломским... Оно што професорка Плећаш нуди је само велика добра воља и велика олакшица.

И заиста, радујте се и будите срећни што код нас коначно креће нешто што је на сродним факултетима (медицина и стоматологија) део традиције од бар пола века!