Orijentiring - orijentacija (kako vam drago)

Started by mullala, 07-03-2008, 19:22:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koliko cesto trcite?

svakodnevno
kad moram da stignem prevoz
jednom-dva puta nedeljno, rekreativno
retko trcim, bavim se drugim sportom
prezirem fizicki rad :)

mullala

Proslog vikenda sam bila na jednom jako interesantnom dogadjanju.
Rec je o orijentiring takmicenju koje se odigravalo u Topciderskom parku.
Ovo je bio prvi put da sam se (iz ciste znatizelje i potrebe za rekreacijom) pridruzila tako necemu.
I da znate: jako mi se dopalo. :)):

Rec je o sportu u kojem su vam glavna dva aduta kondicija i orijentacija. Svaki ucesnik dobije mapu, kompas bi trebalo da nosite sami, ali uglavnom se nadje neko ko ima neki viska. Poenta je da prodjete sve kontrolne tacke i overite svoj papiric i da stignete od pocetne do krajnje tacke za sto krace vreme.
Ova staza na kojoj smo mi bili je bila relativno laka. Nema tamo mnogo uzbrdica i nizbrdica, a staza za "devojcice" (pardon, seniorke :a ) je dugacka 2.1km. Istrci se za manje od pola sata.

E sad... Moje pitanje je:

Da li ima zainteresovanih za ovaj tip rekreacije?

U pitanju su izleti, druzenja i takmicenja, kako u Beogradu, tako i svuda po Srbiji... Srebrno Jezero, Novi Sad, Paracin... ne znam koje sam jos mape imala prilike da vidim, ali stvarno idu svuda.

Postavljacu ovde rasporede dogadjanja pa kome kad sta odgovara, moze da me cimne da se dogovorimo.  :happy:

Bla_bla_blaaaa

Ejjjj ja sam ih bas volela u srednjoj...:)

Bas je zanimljivo, druzimo se i sve to...:)

Ti postavi te rasporede... :wink:

kruger

Mullala nisi napisala da li je potrebno biti clan nekog kluba i ako jeste koliko je clanarina?
Meni ova rekreacija izgleda zanimljivo,volio bih se oprobati,cekam tvoj post o terminima,hvala! :K

mullala

Nije potrebno biti clan ikakvog kluba - evo ja nisam :)
Isla sam preko ortaka koji zivka prijatelje, kolege sa faksa itd, pa se tako organizujemo. Ne placa se nikakva clanarina klubu ali se placa startnina za trke - koliko sam skapirala, uglavnom je izmedju 100 i 300 dinara.
Problem je u sto se prijavljuje unapred, pa ako hoces da otkazes u poslednjem trenutku onda si dao pare za dzabe.  :ohwell:

Trenutno se dogadja ovo:
Quote
Kad: subota, 8.3. u 11:00
Gde: Popovica, Fruska gora, NS
Prijave do: 6.3.
Startnina: nista ili 100 din
Taj moj drugar je otisao, cekam da se vrati pa da mi posalje izvestaj kako je bilo.  :~

Sledece dogadjanje je 16.3. na Fruskoj Gori - Rohalj Baze, prijavljivanje je do 10.3.
Ne znam koliko je startnina, a sto se organizacije prevoza tice, to se sve nekako dogovori i utanaci.
Ni na ovo verovatno necu moci da idem... mada... mozda se i istripujem pa krenem. :run

Ja sam za oprobavanje cekala nesto sto mi je bilo blizu, ne znam da li da kreces na putesestvije samo da bi video kako je. Mada, sve zavisi koliki si avanturista :>

Bla_bla_blaaaa


katarina

A jel u pitanju ekipno takmicenje ili si sam u sumi??? Ako si u timu, koliko ih ima i da li svi krecete sa iste tacke? Daj malo pojasni ja sam bas zainteresovana! Obozavam prirodu, avanturu, pentranje, trcanje, mozganje...

mullala

#6
Proslog vikenda kad sam ja bila, to je izgledalo ovako:
Krece se pojedinacno sa iste tacke u razmacima od jednog minuta, a cesto iz zenskog i muskog tima krecu istovremeno (kontrolne tacke, tj. staze se malo razlikuju tako da se musko i zensko odmah razdvoje). Muskarci su imali stazu od 2.5km valjda.
S obzirom da se krece na minut, uglavnom se sustizete usput, a ako bas ostanes poslednja onda moze da ti se desi da budes sama u sumi  :hmm
U takvim slucajevima, verovatno ce te par ljudi potraziti, za slucaj da si se izgubila.
Zavrsna tacka je takodje zajednicka za muske i zenske trkace.

Ja definitivno necu moci da idem na ovo sledeceg vikenda - ali na ovo cu verovatno ici:

23.3. Kosutnjak, prijave do 18.3.

Mislim da je Kosutnjak dosta tezak, ali hocu da probam :>
U sledecih par dana saznacu koliko je startnina pa vam javljam.
Pozz  :friend: :b7:

kruger

Kosutnjak zvuci odlicno,trebalo bi da ti se javim do 18 marta ako nesto ne iskrsne,bas imam zelju da probam.Ako nije problem napisi u koliko sati je na Kosutnjaku i da li treba nesto da se pripremi?Hvala :cvet

mullala

Opa!

Imamo hitnu intervenciju u vidu ucesca u BU ligi!
Studentska trka, u blokovima, u subotu 15. marta.

Nikakva startnina se ne placa ali je prijavljivanje do prekosutra (13. mart)!
Pokusacu jos sutra da saznam nesto detaljnije, ali ako ima zainteresovanih neka se oglase da pripremimo nadlezne da nas ima :)

'Ajmo!  :~

kruger

U subotu se ide u Vrsac,bas se poklopilo,ipak ostaje Kosutnjak.

mullala

#10
Meni je krivo sto se ovde niko vise nije oglasio ali evo, u poslednjem trenutku da probam:

Blok 45, pocetak u 10h, prva trka u 11h, trci se u parovima (muski s muskima, zenske sa zenskama :P ), prijavljeni mogu da trce u zvanicnoj konkurenciji (BU) ili u zabavno-rekreativnoj konkurenciji (OPEN-A).

Ko se prijavi a ne pojavi, placa 75din bez pdva na ziro racun Orijentiring Saveza kao naknada za stampanje mape, kartoncica, itd...

Prijave su jos pola sata, znaci do 22:30!
Ako slucajno hocete, prijavite se odmah sada odmah.
Ja sam se malopre prijavila. :)

vladimir

Zvuèi skroz cool!
Javi ako postoji neko dogaðanje u KG-u ili ¹iroj okolini. :happy:

mullala

#12
Naravno da cu pomisliti na tebe ako se nesto bude desavalo u KG :>
Ja sutra ujutru idem da trcim i to kao "predstavnik farmaceutskog fakulteta"  :hmm :K :a
Nadam se da nas necu obrukati  :stid:

Pisacu da li "smo" osvojili neku medalju  :lol:
Pozz

--
Posto ne postoji mogucnost editovanja starih poruka, moram da postujem jednu za drugom, izvinjavam se.

Dakle ovako:

Danas je bilo super!
Iako nisam imala svog para sa kojim bih trcala (posto su ekipe bile po dvoje) a nisu mogli da me "spare" sa nekim posto nije bilo nikog vise sa farmaceutskog, ja sam otrcala stazicu sama...

Staza je dugacka 2.3km i obuhvata razne parkove, brdasca, terene i setalista u bloku 45. Nekim umerenim setnjo-trcanjem se predje za oko pola sata (dva puta sam se izgubila i nalazila pogresne kontrole, ali sam svejedno zadovoljna rezultatom) osim ako nisi profi, kad mozes da je pretrcis za 10ak minuta.
Posto je Orijentiring Savez Srbije ovo organizovao prvenstveno kao skolsko takmicenje, a studentarija (BU liga) je bila sporedna, onda nisu odvajali muske i zenske takmicare iz studentskih ekipa. Bilo je dosta ljudi sa Vojne Akademije,  nekoliko ekipa sa FONa, par sa MatF, jedna ekipa sa Filozofskog i pola ekipe sa Farmacije  :K (ovo je moja procena, moguce da sam nekog izostavila, izvinjavam se unapred)
Svaki fakultet je dobio zahvalnicu na ucestvovanju, pa tako - i mi  :~
U ponedeljak cu da skeniram i da okacim ovde, ipak je to zahvalnica Farmaceutskom fakultetu  :wink:

Sledece dogadjanje bice na Kosutnjaku u nedelju (23.mart). Ako je neko zainteresovan, neka se javne ovde ili meni na priv.
Prijave su do 18.03.

Pozz

mullala

Molim g-dina Breda da mi opet spoji ovo sa prethodnom porukom  :a
Quote
Detalji takmicenja:
Mesto: Kosutnjak, pocetak trim staze (velika livada)
Vreme: nedelja 23.03. u 11h
Startnina: 250 dinara STUDENTI BU i OPEN
               300 dinara ostale kategorije
-----------------------
prijave posle roka i izmene: +100 dinara
Napomena: trci se pojedinacno, ali bodovanje je i ekipno i pojedinacno... rezultati 3 najbolje plasirana studenta BU sa istog fakulteta, odnosno 2 studentkinje istog fakulteta, se zbrajaju i proglasava se ekipni fakultet pobednik.

----------------------------
mi planiramo nakon ove trke da napravimo rostilj (standardno, ko skoro svaki put na kosutnjaku), tako da ste svi dobrodosli :)
o ovome cemo se jos dogovarati u toku nedelje (ovde nemamo rok za prijavu :D )

Dakle, prijave su do sutra, ko je zainteresovan neka se javi odmah :>
Danas nisam uspela da se iskeniram, sutra cu vam poslati "zahvalnicu" a verovatno cu i sledeci put kad budem dolazila na faks da je dostavim sportskom drustvu :D
Bilo bi lepo da to stoji kod njih.

Eto, toliko.
Pozz