Nove magistralne formule

Started by viki, 06-12-2008, 18:59:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

viki

Od januarskog roka 2009. na prakticnom ce se koristiti nove magistralne formule.

Bred

#1
i evo kako one izgledaju:

philoserbiana

Hoce li se nama starijima racunati recept ako ga uradimo tacno sa podacima iz starih F.M. (onako kako smo na nasim vezbama tada radili)?
Nove F.M.su izasle,vidim da to lepo izgleda,ali su mi rekli da u apotekama i dalje rade uglavnom po starim F.M.
Pozdravcic  :love:

aska

mislim da cete morati po novim.. ali pitacu u  utorak asis. na vezbama pa javljam :wave:

Naomy

Na prakticnom ispitu u decembru su rekli da ce svi od januara morati da rade po novim magistralnim formulama.

*maja*

i.. sta je zakljucak.. svi, ukljucujuci i stare studente rade po novim??  :wall:

philoserbiana

pitala sam...radimo svi po novim F.M.Kaze asistentkinja da ce biti lakse snalazenje oko recepata,pregledno je...sta je tu je...srecno :cvet

AnaCrvena

#7
mogu li se ove nove FM nabaviti negde?


edit: evo nadjoh sad,mogu se poruciti preko sajta farmaceutskog drustva...kostaju 'trichavih' 3672din.evo linka.
http://www.farmacija.org/default.aspx?ID=Publications&LN=SRL

mada,nije mi bas jasno,izgleda da ne mozes to da uradis ako nisi clan drustva...nebitno,necu ih kupovati svejedno! :>:

joe13


maki

ima li nesto od novih farmakopeja u elektronskom formatu?

capricorn

Da li se na prakticnom ispitu dobijaju oficinalni preparati iskljucivo iz novih magistralnih formula?

maki

#11
Ja imam fotokopirane nove FM,pa koga zanima nek mi pise posle 2og,ako hoce da kopira. Da ne bude da se kolegijalnost izgubila na nasem faxu  :ok: :K2:
I da napomenem one se ne smeju nositi na prakticni jer ce vam oduzeti.

nikol

 Da li neko zna da li nam ove m. formule olaksavaju polaganje ili upravo suprotno?   :thanx2:

Kremenko

Mislim da olaksavaju jer uglavnom se sad na prakticnom dobije jedan oficinalni preparat.Na prakticni morate poneti knjigu,a ne kopiju,barem su nama tako rekli.

Nea

Vezbala sam tehnologiju po starim magistralnim, a polagala kada su izdali nove. Mislila sam da cu biti u velikom problemu zbog toga, ali na svu srecu ispostavilo se da nove magistralne nisu nikav problem.  Sve se radi na isti nacin kao i ranije, jedino sto sada postoji veci broj oficinalnih preparata. Savetujem da odete pre ispit u biblioteku i prelistate nove magistralne, da bi vam bilo lakse na prakticnom i da bi videli kako izgledaju pre ispita.

Sve je individualno, zavisi od srece i nacina na koji se snalazite u svoj toj obimnoj literaturi. Ja sam na prakticnom imala recept za diskusiju oficinalan po novim formulama i uradila sam ga bukvalno za pet minuta. Sve u svemu,moj utisak je pozitivan.