Analitika lijekova-pitanja na usmenom ispitu

Started by pigeon, 06-11-2009, 12:10:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pigeon

Molila bih sve kolege koje su polagale analitiku lijekova a sjecaju se svojih ispitnih pitanja ili barem nekih od njih:)da napisu ovde,dobro bi nam doslo:)
Eto,pozdrav!

frckica-j

Da, dobro bi do¹lo svima nama!  :ok:

A ispitna pitanja pogledati ovdje. (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7461.0.html)
Ima pitanja ma¹ala...

Quote from: Bred on 05-06-2007, 07:52:25

evo ispitnih pitanja u word formatu[ko hoce da stampa, ima 14strana u originalnom fajlu ima 24 strane :)]

KLIKILI

MOja ispitna pitanja su bila>Analitika streptomicina,analitila jedinjenja aluminijuma,kompleksometrijske titracije,retencioni mehanizmi i podiona hromatografija...srecno :cvet

frckica-j


maleckamaja

moze li neko ko je izlazio kod profesorice da podijeli svoje iskustvo...? :help2:
ja imam neke kartice,oko 28...a ne znam jesu li to kartice od profesora ili profesorice?i kakav praktikum spominje raja..?ja imam neku skriptu i knjigu prof.Zivanovic... :help2:

Bred

Pa napisi ovde pitanja sa nekih od tih kartica ako ih vec imas ...

frckica-j

Joj, imam ja ta pitanja, ali nikako da stignem da ih prekucam...
Ima praktikum. Odatle uèi¹ validaciju metode, onaj dio naprijed gdje su neke karakteristiène reakcije, mislim da je to nekih 30-ak str. a mo¾e¹ i ono ¹to ima o spektrofotometriji, mada je spektof. mnogo detaljnije obja¹njeno u knjizi.
Kad stignem iskucacu pitanja, sad stvarno nemam vremena, ali mislim da sam ja imala èak i manje kartica nego ¹to ti...

pigeon

Da obavijestim kolege da se od sada kod prof. Zivanovic polaze test koji se sastoji od 15 pitanja. Evo mojih:

1. Sta su produzene hromofore?
2. Tri pristupa separaciji kod hiralne tecne hromatografije.
3. Navesti 2 primjene tacke topljenja.
(Identifikacija i odredjivanje stepena cistoce)
4. Kako mozemo razlikovati pilokarpin i izopilokarpin?
(Specificna opticka rotacija-pilokarpin obrce ravan polarizovane svjetlosti udesno,izopilokarpin ulijevo)
5. 3 metode identifikacija hloramfenikola po Ph. Eur
( T.T.,IR,TLC)
6. 3 faktora koja uticu na tecno-tecnu ekstrakciju
(T,ph,vrsta rasvaraca,jonska jacina)
7. 3 identifikacije streptomicina po Ph.Eur
Maltol,diazo,TLC,uopste nije trebalo pisati reakcije,samo tako rijecima ;)
8. Da li se vitamin A moze odrediti UV spektrofotometrijski i kako?
Da,preko anhidrovitamina A,treba reakcija
9. Odredjivanje atropina
Titracija u nevodenoj sredini,reakcija
10. Reakcija tetraciklina u kiseloj sredini
11. Da li atropin apsorbuje IR i koja bi grupa bila odgovorna za to?
Da,keto grupa
12. Sta je prolazna tvrdoca vode,kako se uklanja i odredjuje?
13. Objasniti pripremu uzorka za IR spektroskopiju DRIFT metodom
14. Objasniti mehanizam ekstrakcije i vrste veza na sorbensu normalnih faza.
15. Retencioni parametri u HPLC i formule

frckica-j

Joj, nikako da to prekucam!!!  :wall: Obeæavam da hoæu do kraja nedelje!!!

ninica


frckica-j

Opet ja! Htjela sam da iskucam pitanja za koja znam da budu, ali sjetih se da mi je literatura na posudbi! :drama: Èim mi se vrati, postaviæu ovdje sva pitanja koja imam. Sorry...

lingvaleta

Ima li iko informaciju kada se ocekuje rok iz analitike lijekova u Banja Luci?I ko od profesora dolazi? :thanx2: :thanx2:

optimisticna

Moze li mi ko reci za ispit iz analitike lijekova odakle se uci? Ja imam knjigu i praktikum,ali gdje da nabavim skriptu o kojoj pricate? Da li se jos uvijek moze ici u BG kod profesora polagati ispit ili ne? Jel se ispit stvarno sprema po ovim ispitnim pitanjima kojih ima milion? Please help, ne znam koga drugog da pitam? :help3:

barby

Ja sam izlazila kod profesora na usmeni u maju i imala sam sledecu karticu:
Adsorpciona hromatografija
Analitika penicilina
Jedinjenja Bi
Tacka topljenja
Eto nadam se da sam pomogla i sto se tice rokova profesor je rekao da se moze doci u Bg do 15-og jula uz predhodnu najavu da se polaze ispit kod njega....Moja preporuka vam je da kod njega izadjete jer je covjek stvarno i vise nego korektan i mislim da je lakse odgovarati 4 pitabja nego kod profesorice raditi test koji ima vise pitanja  :roll:
Toliko od mene,poz svima i sretno  :ok:

Jovana Bg-Bl

Ljudi,navodno kod profesora postoji pitanje 'separacione metode(kvalitativna analiza)'...sta bi to bilo?Neko ko je polzio ili sprema ispit :help3:
Mozda sam i preletela preko toga i previdela..uf  :ohwell: