Main Menu

Krecno mleko

Started by Bred, 04-05-2012, 19:45:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Suspensio album 7,5% , 15% et 20%

Bela suspenzija za kozu 7,5% , 15% i 20%

Izrada:
                                                          7,5%                              15%                                 20%
Zinci oxydum                                 7,5                                  15,0                                 20,0
Talcum                                          7,5                                   15,0                                 20,0
Glycerolum, 85%                         35.0                                  20,0                                 10,0
Aq.purificata q.s  ad                   100,0                               100,0                               100,0   

Cink oksid (250/355)*** i talk (250/355)se izmesaju u homogenu smesu koja se rastrlja dodatkom glicerola (85 %). Homogena pasta se uz mesanje postepeno razredjuje preciscenom vodom

Pakovanje:
Pakuje se u staklene ili plasticne boce

Delovanje:
Adstringens

Upotreba:
Kod svraba, za hladjenje i isusivanje

Cuvanje:
Dobro zatvoreno, zasticeno od svetlosti, na temperaturi do 25C.

Sinonimi:
Mixtura alba
Bela mikstura
Krecno mleko

*** - oznake sita po Ph.Jug. V

pozitiva

u apoteci su mi napravili ovo mleko ali nigde ne pise rok trajanja.
za sada mi vise ne treba pa me zanima koliko ga jos mogu cuvati u odgovarajucim uslovima?

pozitiva

Quote from: pozitiva on 12-05-2012, 12:17:34
u apoteci su mi napravili ovo mleko ali nigde ne pise rok trajanja.
za sada mi vise ne treba pa me zanima koliko ga jos mogu cuvati u odgovarajucim uslovima?
bila bih zahvalna ako bi mi neko odgovorio :roll:

Bred

#3
Dok ne promeni neko organolepticko svojstvo (miris, ukus, boju, znaci u ovom slucaju boju i miris), teoretski rok trajanja za suspenzije za spoljasnju upotrebu moze biti od nedelju dana (za nrkonzervisane) do 6 meseci (za konzervisane) ali to sve zavisi od milion faktora. 

Jovana Bg-Bl

Quote from: pozitiva on 13-05-2012, 22:48:53
Quote from: pozitiva on 12-05-2012, 12:17:34
u apoteci su mi napravili ovo mleko ali nigde ne pise rok trajanja.
za sada mi vise ne treba pa me zanima koliko ga jos mogu cuvati u odgovarajucim uslovima?
bila bih zahvalna ako bi mi neko odgovorio :roll:

Rok upotrebe je 4 nedelje,provereno.
Radila sam magistralu i tipizaciju do pre par dana,izmedju ostalog i Mixturu albu ;-)

pozitiva

hvala na odgovorima

Tife1950

Dobře popsané, děkuji za toto téma